Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 6
Svečių: 1
Vartotojų: 5
leeto2 , cathypd18 , jennytw1 , rubyjd1 , lisapi16

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Žinios iš interneto.

Paminklinio akmens atidengimas – pilietinio ir tautinio ugdymo pamoka

Aurelija Baniulaitienė, Marijampolės savivaldybės Viešųjų ryšių tarnybos vedėja.

Rugsėjo 11 d. įvykusiame edukacinės pilietinio ir tautinio ugdymo programos „Vardan Lietuvos“ renginyje Marijampolės apskrities Vilkaviškio rajono Pilviškių seniūnijos teritorijoje buvo atidengtas paminklinis akmuo, skirtas 1947 m. sausio 15 – 16 d. šioje vietoje, Nadrausvės ir Juodupių kaimuose, įvykusio pirmojo Lietuvos partizanų apygardų vadų ir atstovų susirinkimo atminimui įamžinti. Edukaciniame renginyje gausiai dalyvavo Marijampolės apskrities moksleiviai ir studentai. Jie turėjo galimybę ne tik būti paminklo atidengimo liudininkais, bet ir išgirsti Lietuvos partizanų istorijos faktus iš istorikų bei dar likusių gyvų partizanų lūpų.

Renginys prasidėjo šventomis Mišiomis už kovose, tremtyse, lageriuose žuvusius partizanus Pilviškių Švenčiausios Trejybės parapijos bažnyčioje. Vėliau gausus renginio dalyvių būrys (į renginį buvo kviesta LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo, Europos Parlamento ir Vyriausybės nariai) nukako į Juodupių kaimą, kur visų akivaizdoje buvo atidengtas ir pašventintas paminklinis akmuo. Paminklą pašventino mons. A. Svarinskas. Iškilmėse grojo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų orkestras „Geležinis vilkas", vadovaujamas kapelmeisterio kapitono Viktoro Ščetilnikovo. Partizanų ir Lietuvos karių dainas atliko jungtinis choras, dainavo ir šoko moksleivių kolektyvai. Buvo iššautos Šlovės salvės žuvusiųjų už Lietuvos laisvę garbei.


Į susirinkusius kreipėsi krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Seimo narys Algirdas Butkevičius, Lietuvos kariuomenės aukšti pareigūnai, partizanų organizacijų atsakingi asmenys, kiti kviestiniai svečiai. Visi kalbėjusieji pabrėžė būtinybę neužmiršti skaudžios Lietuvos istorijos ir partizanų bei tremtinių puoselėtų idealų.

Po oficialių kalbų visi dalyvavusieji buvo pakviesti pabendrauti prie vaišių stalo, kurio geriausias pasirinkimas buvo kareiviška grikių košė. Ją patiekė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas.

Renginys organizuotas Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių Marijampolės filialo iniciatyva.

Autorės nuotr.:
1. Paminklinio akmens atidengimo momentas.
2. Jaunimo kolektyvo pasirodymas.

Autorius:Aurelija Baniulaitienė

Šaltinis: http://www.suduvosgidas.lt/index.php?cid=45&new_id=70253
Kategorija: Žinios iš interneto. |
Peržiūrų: 1605 | Raktažodžiai: partizanai, Pilviskiai, Pilviškiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2020-02-27

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License