Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 2
Svečių: 1
Vartotojų: 1
petrajt11

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Žinios iš interneto.

Versmės, kurios niekada neišsenka

Vaidutė DIRŽIUVIENĖ
Pilviškių „Santakos“ gimnazijos dailės mokytoja

J. Basanavičiaus sodyboje-muziejuje visą spalio mėnesį veiks Pilviškių „Santakos“ gimnazijos mokinių plenerų „Metų atžalynas“ ir „Jaunystės svajonės“ tapybos darbų paroda „Šiandien...“ Po to ji iškeliaus į Pilviškius.
Rašytojas Hermanas Hesė yra pasakęs: „Mokytojas neturi tarnauti mokiniui – jie abu privalo tarnauti dvasiai.“ Mes turime skirtingą meninio ir asmeninio gyvenimo patirtį, tačiau plenerai „Menų atžalynas“ ir „Jaunystės svajonės“, vykę J. Basanavičiaus sodyboje-muziejuje, – tai savotiškas testas mokiniams patikrinti savo gabumus, susipažinti su kita menine aplinka.
Mokyklos programoje, puoselėjančioje asmenybės ugdymą menu, labai svarbu nepriekaištingai išmokti piešti. Pleneras leido mokiniams akivaizdžiai pamatyti, kokia meniška mūsų kasdienė aplinka, kiek joje esančių daiktų gali tapti iškalbingais dailės kūriniais. Tai tarsi natūros (gamtos) akademinė studija. Mokiniai perteikė savo darbuose neišsenkančias gamtos formas ir susipažinę su jomis drąsiai šias keitė bei interpretavo.
Pilviškių „Santakos“ gimnazijos mokiniams plenerinė tapyba buvo pradžiamokslis ir galimybė priartėti prie kūrybos esmės. Proceso metu jie pradėjo nebijoti suprasti save, nugalėti ypač įsišaknijusį natūralistinį arba perdėm literatūrinį mąstymą, kuris dažnai trukdo suvokti, kuo dailė skiriasi nuo kitų kūrybos būdų. Plenero dalyviams buvo labai svarbu nebijoti tapti laisviems ir drobėje fiksuoti savo jausmus, nevaržant savęs fantazuoti. Ir tai buvo pasiekta harmoningame gamtos prieglobstyje, patriarcho J. Basanavičiaus sodyboje. Parodos „Šiandien…“ atidarymo tikslas – ne užbaigtas rezultatas, bet pats buvimo kartu procesas, kuris atskleidė kiekvieno dalyvio savąjį AŠ. Su šia paroda mokiniai atvėrė duris į nežinomą pasaulį, kartais vadinamą gyvenimu, kartais – menu, o dažniausiai – ir vienu, ir kitu.

Mes esame dėkingi J. Basanavičiaus sodybos-muziejaus direktorei Rūtai Vasiliauskienei ir visam kolektyvui už suteiktą laikiną prieglobstį, menišką erdvę ir pasitikėjimą tuo, ką mes darėme. „Šiandien…“ – kiekviena diena yra dovana. Išvyniok ją. Švęsk. Džiaukis ja. Ar tai ne svarbiausi dalykai gyvenime?Autorius:Vaidutė DIRŽIUVIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=15418
Kategorija: Žinios iš interneto. |
Peržiūrų: 1351 | Komentarų: 1 | Raktažodžiai: Pilviškiai, dailė
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2020-02-27

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License