Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 6
Svečių: 2
Vartotojų: 4
valarieby18 , denisemr4 , maggieah69 , elviraxu18

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Žinios iš interneto.

Parodijų šou "Dar pažiūrėsim..." – kitokio humoro vėliavininkai

Agnė Klimčiauskaitė

"Žiūrint rimtas laidas ima juokas, o humoro – graudulys. Mes norime per vidurį vėliavą nešti – nebūti nei rimti, nei juokingi", – tikina "Dar pažiūrėsim..." kūrėjai.

Televizijos negerbėjams

Šis TV3 parodijų šou sumanytas kaip vienintelė laida, skirta televizijos nežiūrintiems, tačiau nenorintiems atsilikti nuo šou gyvenimo žmonėms.

"Tačiau įvyko paradoksas, – pripažino laidos režisierius Simonas Aškelavičius. – Šiais laikais madinga sakyti, kad televizijos nežiūriu, kad viskas joje tik blogai. Bet žmonės juokiasi iš mūsų parodijų, vadinasi, vis dėlto žiūri televiziją ir atpažįsta laidas. O su mumis žiūrovams – jokio vargo: patys ir kanalus perjunginėjame, ir parodome bendrą televizijų vaizdą su ironijos doze."

Režisierius šypteli paklaustas, ar tas vaizdas toks prastas, kad jį reikia parodijuoti. Tiesiai šviesiai išrėžti, ką mano apie televiziją, neleidžia etika. S.Aškelavičius diplomatiškai išsisuka sakydamas, kad televizijų turinio padėtis ne prasta, o juokinga.

Aktoriams scenarijaus nereikia

"Dar pažiūrėsim..." populiarumo paslaptis – virtuoziškos žinomų aktorių interpretacijos. Nors laidos scenarijus visada būna išguldytas popieriuje, aktoriai juo beveik nesinaudoja – filmuojant laidą beria į galvą šovusius žodžius.

"TV diena" žvilgtelėjo į TV3 laidos "Muzikinė karuselė" parodijos filmavimą. Iš tiesų herojų tekstai gimsta filmuojant, o šalta studija primena vitamino C celę, skambančią nuo aktorių ir operatorių prunkštimo, papsinčių juoko ašarų ir dublių kartojimo.

Į filmavimą atėjusių smalsuolių būrelį bene labiausiai linksmino dainininkės Irmos Jurgelevičiūtės antrininkės Rimantės Valiukaitės sulėtinti, "priešmirtiniai" plojimai ir perkreiptos šypsenos.

Ne tokia laiminga aktorės mina plaukia laidos užsklandoje. Žiūrovus juokinantis epizodas, kai R.Valiukaitė patenkinta bėga laiptais ir visu ūgiu parvirsta – ne surežisuotas triukas, o iš tiesų skaudus krytis. Skausmingo humoro skonis pažįstamas ir Giedriui Savickui – filmuojant amerikietiškų imtynių sceną jis pasitempė kaklą.

Kaip be M.Petruškevičiaus!

Be skausmingų kuriozų, filmuojant pasitaiko ir džiugių sutapimų. Vienas tokių – nesurežisuotas ir tiesiog likimo pamėtėtas Manto Petruškevičiaus pasirodymas laidoje.

Kol apsimuturiavęs šaliku G.Savickas šmirinėjo mieste ir šiurpino neva nestilingus praeivius, filmuoti savojo gatvės reido susirengė ir tikrasis M.Petruškevičius. Ironiškais dėbtelėjimais per petį "Dar pažiūrėsim..." kūrėjų jis neatbaidė. Atvirkščiai – pastaruoju metu į įvairių televizijų projektų akiratį patenkantis M.Petruškevičius tapo ir "Dar pažiūrėsim..." favoritu, tad bus parodijuojamas dar ne kartą.

Tokiame nusipelniusių parodijuoti sąraše taip pat puikuojasi realybės šou "Kelias į žvaigždes", laidos "TV pagalba", "Farai", "DiArchy kodas", "Paskutinė instancija", serialas "Moterys meluoja geriau".

Komanda vis didėja

Be pagrindinių "Dar pažiūrėsim..." parodijų vėliavnešių Ramūno Cicėno, G.Savicko, R.Valiukaitės ir Editos Užaitės, laidoje šmėsteli ir kiti žinomi aktoriai.

Vis gausėjančios trupės artistai tvirtina, kad improvizuotą vaidybą prisiminė ne nusivylę televizijų siūlomais pramogų paketais, o pasiilgę teisingo humoro. Ar tai iš tiesų teisingas humoras, tesprendžia žiūrovai. Tačiau kuriamas parodijas būtų galima pavadinti sveikos autoironijos pavyzdžiu – juk visi jų veikėjai daugiau ar mažiau sukinėjasi televizijos virtuvėje.

Laidos kūrėjai nemano, kad pasišaipydami iš laidų, kasasi duobę ir kad vėliau visos televizijos jiems užtrenks duris.

"Juk parodijuojame nepiktybiškai. Tiesiog pastebime, kad laidų pobūdis metų metais nesikeičia. Dabar nieko nauja: keičiasi tik veidai – pereina iš vieno kanalo į kitą, laidų pavadinimai, bet jų pobūdis tas pats. Nesuprasi, koks skirtumas tarp "Abipus sienos", "Paskutinės instancijos" ar "Akistatos" – visi apie tą patį", – kalbėjo S.Aškelavičius. Režisierius pridūrė, kad kančios, patirtos žiūrint "tiražuojamas" laidas, atsiperka tik jas parodijuojant.

"Nekenčiu reklamos" keliais

Palyginti su LNK "Dviračio šou", "Dar pažiūrėsim..." laidos kūrėjai pykteli. Jie tikina parodijuojantys ne žmones, o laidas. Be to, aktoriai nesiekia būti panašūs į originalus: ūsų nesiklijuoja, perukų nesimaukšlina ir net tikromis pavardėmis prisistato.

O štai užuominos, kad "Dar pažiūrėkim..." žengia kultinės Rolando Kazlo laidos "Nekenčiu reklamos" taku, pamalonina širdį.

"Nenorime būti į ką nors panašūs. Bet smagu, jei žiūrovai įžvelgia panašumų su "Nekenčiu reklamos". Tai buvo gera laida, tapusi legenda, klasika. Sunerimti reiks, jei pradės lyginti su "Dzin"..." – juokėsi "Dar pažiūrėsim..." režisierius S.Aškelavičius.

Linksmai: filmuojant laidos "Muzikinė karuselė" parodiją, šalta studija priminė vitamino C celę, skambančią nuo aktorių ir operatorių prunkštimo.
© Gedimino Bartuškos nuotr.Autorius:Agnė Klimčiauskaitė

Šaltinis: http://kauno.diena.lt/naujienos/laisvalaikis/parodiju-sou-dar-paziuresim-kitokio-humoro-veliavininkai-243635
Kategorija: Žinios iš interneto. |
Peržiūrų: 3124 | Raktažodžiai: laisvalaikis
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2020-02-27

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License