Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 3
Svečių: 1
Vartotojų: 2
melisahz4 , cliffordcd2

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Žinios iš interneto.

Jau greitai įsisuks seniūnaičių rinkimų maratonas

„Santakos“ inf.

Ilgai priešinusis seniūnaičių rinkimų idėjai ir pagaliau paklususi šiam naujam Vietos savivaldos įstatymo reikalavimui, naujų institucijų steigimo ėmėsi ir Vilkaviškio rajono savivaldybė.
Daugelis Lietuvos savivaldybių jau turi seniūnaičius, kai kur vyksta antrasis jų rinkimų turas. Tačiau Suvalkijoje kurį laiką tam buvo priešintasi.
Pritardami marijampoliečiams bei šakiečiams, Vilkaviškio rajono politikai taip pat kurį laiką teigė, kad „seniūnaičiai reikalingi kaip šuniui penkta koja“.
Vis dėlto po ilgų diskusijų apie šių pareigybių reikalingumą ir Vyriausybės atstovo Marijampolės apskrityje Pauliaus Ulecko pagrasinimo teismu rajono Savivaldybė pagaliau ėmėsi įgyvendinti šią naujovę.
Kaip ir numato įstatymas, rajono politikai patvirtino seniūnaitijų teritorijas, seniūnaičių sueigos nuostatus, buvo atliktos kitos būtinos procedūros, ir jau lapkričio mėnesį seniūnaičių rinkimų maratonas turėtų įsibėgėti.
Mūsų rajone reikės išrinkti 83 seniūnaičius.
Pirmiausia seniūnai Savivaldybei turi pateikti seniūnaitijų sąrašus su seniūnaičių rinkimų grafikais. Tada vietinėje spaudoje ir Savivaldybės interneto tinklalapyje bus paskelbta informacija apie rinkimų datą, laiką bei vietą, ir ne anksčiau kaip po 15 dienų jau galima organizuoti pačius seniūnaičių rinkimus.
Pati pirmoji šiems rinkimams pasirengė Šeimenos seniūnija. Seniūnas Gintas Bakūnas Savivaldybės administracijai pristatė reikalingą informaciją, ir jau šiandieninėje „Santakoje“ spausdiname skelbimą apie seniūnaičių rinkimus Šeimenos seniūnijos teritorijoje.
Seniūnaičių rinkimų procedūra nėra itin paprasta.
Kandidatų pareiškiniai dokumentai, kurių reikia pateikti ne tiek jau ir mažai, registruojami seniūnijoje. Be to, kandidatai į seniūnaičius turi surinkti ne mažiau kaip 50 juos palaikančių gyventojų parašų.
Seniūnaitijose, kuriose gyvena ne daugiau kaip 500 gyventojų, seniūnaitį žmonės renka susirinkime atviru balsavimu (rankos pakėlimu), o didesnėse nei 500 gyventojų – raštu apklausiant būsimos seniūnaitijos gyventojus (pildomas apklausos lapas).

Seniūnaičiai dirba visuomeniniais pagrindais, kartu su savo gyvenamųjų vietovių žmonėmis svarsto bendruomenėms rūpimus klausimus, o sprendimus priima sueigose.Autorius:„Santakos“ inf.

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=15453
Kategorija: Žinios iš interneto. |
Peržiūrų: 1533 | Raktažodžiai: seniūnaičiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2020-02-27

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License