Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 8
Svečių: 2
Vartotojų: 6
alfredhj4 , bradleyje2 , charliesv18 , berthats1 , terranceup69 , mitzics69

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Žinios iš interneto.

Sinoptikai skelbs oro žvarbumo prognozę

Visuomenės informavimo skyrius

Atėjus šaltajam sezonui ir lauke įsivyravus neigiamai temperatūrai, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos sinoptikai pradės skelbti vėjo žvarbumo prognozę.

Gyventojai bus informuojami, koks žvarbus bus oras, priklausomai nuo oro temperatūros ir vėjo greičio, kokią realią temperatūrą jaus neuždengtos kūno vietos.

Aplinkos ministro Gedimino Kazlausko teigimu, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba vis daugiau dėmesio skiria biometeorologinėms prognozėms apie orų poveikį žmonių sveikatai.

"Šiuo metu tobulinami informacijos apie karštį kriterijai. Planuojama pradėti skelbti meteojautrumo prognozes žmonėms, sergantiems astma, turintiems aukštą arba žemą kraujo spaudimą, besiskundžiantiems reumatiniais skausmais ar kitokiais oro sąlygoms jautriais negalavimais”, - sako G. Kazlauskas.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos direktorės Vidos Augulienės teigimu, oro temperatūra ir vėjo greitis daro didžiausią poveikį žmonių savijautai ir jaučiamai temperatūrai šaltuoju metų sezonu. Pavyzdžiui, esant 5 laipsnių šalčiui ir pučiant 5 m/s stiprumo vėjui, žmogus jaučia, tarsi būtų 11 laipsnių šalčio. O tuo tarpu pučiant 15 m/s vėjui ir esant tiems patiems 5 laipsniams šalčio, atrodys, tarsi lauke būtų -15°C temperatūra.

Vėjo žvarbumo prognozė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos interneto puslapyje www.meteo.lt buvo skelbiama ir praėjusį šaltąjį sezoną. Šiais metais greta vėjo žvarbumo prognozės bus skelbiama nuoroda į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento svetainę. Gyventojai matys rekomendacijas, kaip elgtis per šalčius, taip pat informaciją apie nušalimų riziką, esant atskiroms vėjo žvarbumo gradacijoms, kaip reikėtų apsisaugoti einant į lauką esant dideliam vėjo žvarbumui.

Lietuvoje jau nebe pirmi metai sudarinėjama ir ultravioletinės Saulės spinduliuotės prognozė. Jau buvo skelbiama ir karščio indekso prognozė, informuojanti apie karščio poveikį sveikatai. Autorius:Visuomenės informavimo skyrius

Šaltinis: http://www.am.lt/VI/index.php#a/9337
Kategorija: Žinios iš interneto. |
Peržiūrų: 1299 | Raktažodžiai: orai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2019-07-22

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License