Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 8
Svečių: 6
Vartotojų: 2
julianat11 , wilmaui16

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Žinios iš interneto.

Prezidentė: Aktyvios bendruomenės – pilietiškumo ir ekonominio atsigavimo pagrindas

Prezidentės spaudos tarnyba

Trečiadienis, balandžio 7 d. (Kazlų Rūda, Antanavas). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su vienos stipriausių Suvalkijoje - Kazlų Rūdos savivaldybės Antanavo kaimo - bendruomenės atstovais, aptarė vietos bendruomenių veiklos bei verslo plėtros perspektyvas ir galimybes gauti bei naudotis Europos Sąjungos fondų parama.

Valstybės vadovė Antanavo bendruomenę siūlo laikyti pavyzdžiu visai Lietuvai, nes ji, spręsdama savo problemas, sugeba pasinaudoti Europos Sąjungos parama ir užsidirbti. Prezidentė taip pat pabrėžė, kad didelę pagarbą kelia bendruomenė, kuri pilietiškai sugeba kontroliuoti vietos valdžią ir reikalauti iš jos atsakomybės.

„Norėčiau, kad visa Lietuva sugebėtų taip tvarkytis, kaip tai daro Antanavo bendruomenė", - sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė, akcentuodama bendruomenės pilietiškumą, iniciatyvumą ir veiklumą. Pasak valstybės vadovės, tokios iniciatyvos ir bendruomenės turi sulaukti deramo dėmesio ir palaikymo.

Šalies vadovė atkreipė dėmesį, kad šiandieninės ekonomikos sąlygomis ypatingą dėmesį būtina skirti verslumui didinti ir paslaugų teikimo sferai plėsti. Pasak Prezidentės, socialinių paslaugų tiekimas turėtų būti perduotas vietos bendruomenėms, kurios yra arčiausiai žmonių, žino jų poreikius ir turi realias galimybes tuos poreikius patenkinti. 

Prezidentės teigimu, socialinių paslaugų teikimo monopolis lemia šių paslaugų brangumą, neefektyvumą ir atotrūkį nuo realių žmonių poreikių.

Prezidentė D. Grybauskaitė akcentavo, jog veiklioms kaimo bendruomenėms, siekiančioms įgyvendinti savo projektus, būtina užtikrinti galimybę pasinaudoti Europos Sąjungos fondų parama. Todėl, pasak valstybės vadovės, paprastas ir skaidrus ES paramos paskirstymas bei galimybė aktyvioms bendruomenėms šią paramą gauti būtų didžiulė paspirtis ir paskatinimas joms plėtoti įvairias ūkio sritis.

„Tik palaikydami žmonių iniciatyvą, jų pastangas dirbti ir užsidirbti, galime tikėtis, kad greitu laiku nedarbas šalyje ims mažėti ir žmonės galės lengvaiu atsikvėpti", - sakė Prezidentė.

Susitikime taip pat dalyvavo Jurbarko, Prienų, Šakių, Marijampolės, Kauno ir Kalvarijų vietos veiklos grupės. 

Šiandien valstybės vadovė susitiko ir su ūkininkais Gižų bendruomenės centre. Tęsdama viešnagę Suvalkijoje, Prezidentė susitiks su Vilkaviškio bendruomenių sąjungos atstovais, lankysis J.Basanavičiaus gimtinėje.

null

null

© Nuotraukos iš Lietuvos Respublikos Prezidentės interneto svetainės.Autorius:Prezidentės spaudos tarnyba

Šaltinis: http://www.president.lt/lt/spaudos_centras_392/pranesimai_spaudai.html
Kategorija: Žinios iš interneto. |
Peržiūrų: 1886 | Raktažodžiai: vizitas, Prezidentė, Antanavas
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Penktadienis, 2019-06-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License