Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 8
Svečių: 6
Vartotojų: 2
julianat11 , wilmaui16

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Žinios iš interneto.

Nedenginkit žolės, saugokit gamtą
Marijampolės savivaldybės administracija

Šie gaisrai padaro didelę žalą augmenijai ir gyvūnijai. Kilus žolės gaisrams ugnyje žūsta didžioji dalis toje vietoje gyvenančių voragyvių, vabzdžių, varliagyvių ir driežų, pirmieji ant žemės perinčių paukščių lizdai su dėtimis. Pirmoji kiškiukų vada taip pat smarkiai išretėja dėl žolės gaisrų. Ugnyje žūsta ne tik pirmoji pavasarinė augalija ir smulki gyvūnija, dėl ugnies poveikio skurdėja dirva. Nuo vėjo ir lietaus intensyvėja erozija, iki 30 procentų dirvožemio azoto pakyla į atmosferą kartu su degimo produktais. Liepsnos persimeta į miškus, ypač nukenčia sodinukai ir jaunuolynai. Gaisrai persimeta į durpynus ar durpingas pievas, užsidega pastatai, technika, žūsta net žmonės.

Šie gaisrai atneša didelių nuostolių ne tik gamtai, žmonių turtui, bet ir šalies priešgaisrinėms gelbėjimo tarnyboms. Žolės gaisrams gesinti išleidžiama daug lėšų, sunaudojama daug degalų, išeikvojama daug fizinių jėgų, tuo labiau, kad per dieną kartais tenka vykti gesinti net ne dešimtis, o šimtus tokių gaisrų. Vieno gaisrinio automobilio išvažiavimas į gaisrą mokesčių mokėtojams vien tik degalams vidutiniškai kainuoja apie šimtą litų.

Asmenį, kuris degina sausą žolę, nendres, nukritusius medžių lapus, šiaudus, laukininkystės ir daržininkystės atliekas, pažeisdamas aplinkosaugos reikalavimus, valstybinės aplinkos apsaugos kontrolės pareigūnai gali nubausti nuo 100 iki 800 Lt, o pareigūną – nuo 200 iki 1000 Lt bauda. Už ražienų, taip pat nenupjautų ir nesugrėbtų (nesurinktų) žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimą gali būti skiriama nuo 200 iki 1000 Lt, o pareigūnui nuo 400 iki 1200 Lt bauda. Jeigu žemės savininkai, naudotojai ir valdytojai, pastebėję, kad jų žemėje dega žolė, ražienos ar nesugrėbti (nesurinkti) šiaudai, nesiima priešgaisrinės apsaugos priemonių, jiems gali tekti sumokėti nuo 100 iki 600 Lt baudą. Pažeidėjai turi atlyginti gamtai padarytą žalą.

Ūkininkai, savo žemėje deginantys žolę, gali netekti dalies Europos Sąjungos išmokų už žemės ūkio naudmenas, nes pavasarinis žolės deginimas pievose laikomas rimtu geros ūkininkavimo praktikos pažeidimu.

Pastebėję degančią žolę, nepraeikite abejingi pro šalį, o pasistenkite patys ją užgesinti, nelaukdami, kol liepsna išplis į didesnius plotus. Liepsnojančią žolę nedideliame plote lengvai galima užgesinti patiems, užplakant liepsną medžių šakomis ar užtrypiant ją kojomis. Jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks susidoroti, nedelsdami kvieskite ugniagesius gelbėtojus telefonais: 

 » Bendrasis pagalbos tel. 112

 » TEO LT–01, 

 » OMNITEL–101, 

 » BITĖ–011, 

 » TELE 2–011. 

null

©www.15min.lt
Autorius:Marijampolės savivaldybės administr

Šaltinis: http://www.marijampole.lt/vid.php3?menu_id=30&news_id=2461&lang=lt
Kategorija: Žinios iš interneto. |
Peržiūrų: 1258 | Raktažodžiai: Gamta
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Penktadienis, 2019-06-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License