Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 7
Svečių: 5
Vartotojų: 2
wilmaui16 , julianat11

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Žinios iš interneto.

Vasarai atėjus: kur ir kaip atostogausime šiemet?

IP komanda

Nors saulė dar neišlenda tiek daug, kiek norėtųsi, ir dažnokai pliaupia lietus, turbūt kiekvienas vis dažniau imame galvoti apie artėjančias atostogas. Vieni apie visiškai greitas, būsimas jau birželio mėnesį, kiti – apie laukiamas vasaros pabaigoje, arba apskritai dar svarstome, ar pavyks šiemet ištrūkti ir, žinoma, ar užteks tam pinigų. Pirmąją kalendorinės vasaros dieną nusprendėme pasidomėti, kokie lietuvių atostogų planai šiais metais ir kaip juos paveikė ekonominis sunkmetis.

Europiečiai atostogaus

Vasario mėn. atliktas „Eurobarometro" tyrimas parodė, kad 21 proc. europiečių šiais metais neketina atostogauti. Nors tyrimo metu beveik trečdalis dar nebuvo apsisprendę dėl savo atostogų planų, 49 proc. europiečių atsakė planuojantys atostogas. Daugiausia europiečių (19 proc.) planuoja vidutinės trukmės atostogas – nuo 4 iki 13 dienų. Dar 15 proc. žada save palepinti ilgomis atostogomis – savo poilsiui jie žada skirti bent jau dvi ar net daugiau savaičių. Trumpos dviejų trijų dienų atostogos europiečiams neatrodo patrauklios: apie tokias atostogas galvoja vos 7 proc.

Beveik pusė europiečių, kurie planuoja atostogas, teigė, jog jie turės pakankamai pinigų savo poilsiui užtikrinti. Vis dėlto 4 iš 10 apklaustųjų patvirtino, kad atostogoms turės taupyti papildomai. Kas dešimtas pripažino turėsiantis rimtų finansinių sunkumų dėl atostogų: 3 proc. svarstė apie paskolą, o 7 proc. pripažino iš viso negalintys atostogauti dėl esamos ekonominės situacijos.

Arba trumpai, arba visai nieko

Lietuvoje net 28 proc. respondentų šiais metais neplanuoja jokių atostogų. Mūsų rodiklis panašus kaip ir kitų Baltijos šalių: atostogų neplanuoja 27 proc. estų ir net 34 proc. latvių. Lietuviai daugiausia svarsto apie trumpas (1-3 dienų) išvykas – tokius savo planus atskleidė net 31 proc. respondentų. Lietuviai yra didžiausi trumpų išvykų mėgėjai visoje Europoje, artimiausi tokių atostogų planuotojai yra Latvijoje (17 proc.) ir Suomijoje (16 proc.). Ilgesnes nei 4 dienų atostogų išvykas šiemet žada susiorganizuoti 12 proc. šalies gyventojų, o ilgesnes nei 13 dienų - vos 4 proc. Kaip ir daugelyje ES šalių, tyrimo atlikimo metu dar daug lietuvių (31 proc.) nežinojo savo atostogų planų 2010 m.

Daugiau nei pusė (57 proc.) atostogas planuojančių lietuvių teigė, jos tam turėsią taupyti papildomai. Panašios nuomonės buvo ir vengrai (64 proc.), latviai bei čekai (po 51 proc.). Kiek daugiau nei penktadalis lietuvių teigė, jog finansiniai klausimai jiems visiškai netrukdys atostogoms, o 12 proc. lietuvių negali vykti atostogauti dėl esamos sunkios finansinės padėties.

Atostogausime namie arba Turkijoje

Lietuviai, kaip ir dauguma europiečių, atostogas labiausiai planuoja praleisti savo šalyje: tokį savo pasirinkimą atskleidė 63 proc. atostogausiančių tautiečių. Ekonominis sunkmetis akivaizdžiai koreguoja tautiečių planus ir jie renkasi vietinius turistinius maršrutus į pajūrį, kaimo turizmo sodybas ar stovyklavietes prie ežerų. Prie pasikeitusių žmonių įpročių taikosi ir turizmo sektorius: plėtojami vidaus turizmą skatinantys maršrutai, įvairios poilsiavietės, takai ir kiti objektai. Štai balandžio mėn. pabaigoje visuomenei buvo pristatytas ES lėšomis finansuojamas nebe pirmus metus vykdomas trijų Baltijos šalių projektas „Didysis žygis po Baltijos šalis". Keliautojai skatinami aplankyti 30 naujų ir daugelio dar neatrastų turizmo traukos objektų visose trijose Baltijos šalyse. „Projektu siekiame padėti turistams atrasti netradicinius turizmo objektus, paskatinti pasidomėti Baltijos šalių istorija ir paraginti pakviesti į mūsų šalį savo draugus ir pažįstamus iš užsienio šalių. Tai kelionės, kurios nekainuoja daug, o patirti įspūdžiai praturtina kiekvieną ir suaktyvina vidaus turizmą", – pristatydamas projektą teigė Juozas Raguckas, Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos direktoriaus pavaduotojas.

Užsienyje atostogauti nusprendę lietuviai labiau pasiryžę (21 proc.) išvykti už ES ribų negu atostogas praleisti vienoje iš senojo žemyno šalių (16 proc.). Dažniausiai minimos lietuvaičių kryptys buvo Turkija (4 proc.) ir Didžioji Britanija (3 proc.). Lietuvių pomėgį lankytis Turkijoje patvirtina ir didžiausio Baltijos šalyse kelionių organizatoriaus „Novaturas" generalinis direktorius Marius Horbačauskas: „Planuojame, kad šiais metais į poilsines keliones užsienyje išvyks maždaug tiek pat turistų kaip ir praėjusiais metais – apie 55 tūkst. Lietuvoje ir visose Vakarų Europos šalyse populiariausia poilsinių kelionių kryptis išlieka Turkija. Iš daugelio savo klientų girdime, kad šiais metais jie nenori rizikuoti, todėl renkasi patikrintus, puikų kainos ir kokybės santykį siūlančius Turkijos kurortus. Dėl mažos kainos, puikiai poilsiui tinkančių gamtinių sąlygų ir draugiško aptarnavimo daugelis taip pat renkasi Bulgarijos kurortus".

Natūralu, kad pasikeitusi ekonominė situacija koreguoja mūsų atostogų planus. Ieškome optimalaus varianto, skaičiuojame, kiek pinigų tam galime skirti, svarstome, kaip galėtume pailsėti pigiau. Priėmus kiekvieną tinkantį sprendimą, svarbiausia, kad atostogos būtų tokios, kokias planavome, ir pasisėmę jėgų vėl entuziastingai kibtume į darbus.

null

Foto: EIPAutorius:EIP

Šaltinis: http://www.europosistorijos.lt/istorijos/perziura/212
Kategorija: Žinios iš interneto. |
Peržiūrų: 1287 | Raktažodžiai: atostogos
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Penktadienis, 2019-06-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License