Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Žinios iš interneto.

Sąskaita už pokalbius išaugo dėl nebūtų skambučių iš Rusijos

Andrius GRYGELAITIS

Į redakciją užsukęs Alksnėnuose gyvenantis Juozas Žilinskas pasakojo, kaip iš telekomunikacijų bendrovės „Bitė Lietuva" netikėtai gavo iki tol neregėto dydžio sąskaitą už pokalbius telefonu. 

Vyriškis pasakojo, kad už gegužės mėnesio pokalbius gavo per 100 litų didesnę nei tikėjosi sąskaitą. Peržiūrėjus pokalbių išklotines paaiškė­jo, jog J. Žilinskui priskaičiuota 104,30 Lt už skambučius į Lietuvą... iš Rusijos. „Aš tikrai niekur nekeliavau. Visą laiką būnu tarp Alksnėnų ir Vilkaviškio", – tikino pašnekovas. Jis sakė suprantantis, kad kaimyni­nės Kaliningrado srities mobiliojo ryšio tinklai automatiškai galėjo prisi­jungti prie jo telefono aparato, tačiau apie tai perspėjančios trumpo­sios SMS žinutės vyriškis tikina negavęs. 

Apie šią problemą sužinojusi „Bitės" salono Vilkaviškyje atstovė Vilma Lapaitienė negalėjo paaiškinti, kodėl taip įvyko. „Jeigu užsienio tinklai automatiškai prisijungia prie mūsų šalies tinklų, gyventojai visada yra perspėjami trumposiomis SMS žinutėmis. Kodėl šį kartą to nebuvo, pa­sakyti negaliu", – teigė V. Lapaitienė. Ji priminė, kad, gavus perspėji­mą apie užsienio tinklų prisijungimą, nedelsiant reikia telefone pasi­keisti tinklo pasirinkimo valdymą iš automatinio į rankinį bei pasirinkti norimą operatorių. „Taip bus išvengta nereikalingų problemų, nes to nepadarius net ir už atsilieptus skambučius skaičiuojami didesni tari­fai", – paaiškino V. Lapaitienė. 

Kadangi telekomunikacijų ben-drovė „Bitė Lietuva" įsipareigoja savo klientams kompensuoti susidariusias papildomas išlaidas dėl užsienio tinklų prisijungimų, J. Žilinskas bandė pasinaudoti šia paslauga. Vos tik gavęs netikėtai didelę sąskaitą, vyriškis nedelsdamas parašė prašy­mą kompensacijai gauti. Praėjus mėnesiui Alksnėnų gyventojas gavo atsakymą, kad jo prašymas patenkintas, tačiau kompensuojama ne vi­sa suma, o tik 4,82 Lt. 

„Negalėjau patikėti savo akimis. Kur dar šimtas litų? Negi aš, būdamas Lietuvoje ir skambindamas ne daugiau nei paprastai, galėjau prakalbė­ti tokią sumą pinigų? Gal jie iš manęs juokiasi, kad kompensuoja tik kelis litus", – svarstė J. Žilinskas. 

„Taip, mūsų bendrovė įsipareigoja kompensuoti išlaidas už užsienio tinklų prisijungimą prie mūsų šalies abonentų, tačiau kodėl J. Žilinskui buvo padengta tik maža sumos dalis, pasakyti negaliu. Gal jis prašyme įrašė neteisingą datą ir už tai negavo visos lauktos kompensacijos?" – svarstė V. Lapaitienė. Moteris patarė Alksnėnų gyventojui dar kartą už­sukti į „Bitės" saloną Vilkaviškyje bei parašyti naują prašymą dėl susi­dariusių išlaidų kompensavimo. „Manau galėjo įvykti nesusipratimas, todėl tikiu, kad jis bus ištaisytas", – teigė V. Lapaitienė. J. Žilinskas pažadėjo pasinaudoti moters patarimu bei dar kartą parašyti prašymą dėl išlaidų kompensavimo. 

Paklausta, ar gali taip būti, kad Alksnėnuose gyvenantiems žmonėms tektų susidurti su problemomis dėl Rusijos mobiliojo ryšio tinklų, pa­šnekovė tokios galimybės nepaneigė. „Mes visi gyvename pasienio zo­noje. Prieš kurį laiką rusai sustiprino savo mobiliojo ryšio signalų siųs­tuvus, todėl neretai mūsų rajono gyventojams iškyla panašių proble­mų. Aišku, gyvenantiesiems Kybartuose ar Virbalyje yra didesnė tikimy­bė su jomis susidurti, bet ir Alksnėnai dar nėra pakankamai nutolę nuo valstybės sienos", – tikino V. Lapaitienė. Pasak jos, jeigu klientas ne­nori turėti panašių problemų su kitų šalių mobiliojo ryšio tinklais, jis gali kreiptis į savo operatoriaus saloną prašydamas išjungti abonento keliavimo (angl. roaming) paslaugą, leidžiančią naudotis mobiliuoju te­lefonu būnant užsienyje. „Tačiau visiems klientams kartojame, jog yra paprastesnis būdas išvengti visų nesusipratimų: paprasčiausiai savo te­lefone reikia rankiniu būdu pasirinkti norimą operatorių ir tada jokie užsienio tinklai negalės prisijungti", – patarė „Bitės" salono atstovė. 

J. Žilinskas teigė ir anksčiau turėjęs problemų su dabartiniu savo mobi­liojo ryšio tiekėju. „Neseniai buvau gavęs sąskaitą už internetinius žai­dimus. Bet aš juk ne koks paauglys, kad užsiiminėčiau tokiais dalykais. Man nei žaidimai, nei internetas telefone nereikalingi, net nemokėčiau jais naudotis", – pasakojo vyras. Jis teigė, kad dėl to teko kreiptis į bendrovės saloną Vilkaviškyje ir telefone užblokuoti prieigą prie inter­neto. 

„Nepaisant visų nesklandumų, bendrovės teikiamomis paslaugomis ne­siskundžiu. Kainos taip pat mane tenkina. Aišku, ryšys galėtų būti ir ge­resnis, nes bent jau Alksnėnuose jis ganėtinai silpnas. Tiesa, apie tai pranešus į „Bitė Lietuva" centrą Vilniuje, man buvo pažadėta, jog arti­miausiu metu atvyks meistrai ir sutvarkys ryšio siųstuvus", – pasakojo J. Žilinskas.

null

Alksnėnų gyventojas J. Žilinskas apstulbo gavęs per 100 litų didesnę te­lefono sąskaitą nei tikėjosi. 
Autoriaus nuotr.Autorius:Andrius GRYGELAITIS

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=18139
Kategorija: Žinios iš interneto. |
Peržiūrų: 2218 | Komentarų: 2 | Raktažodžiai: Alksnėnai
Viso komentarų: 2
2010-08-17 Spam
2. as
Pries metus teko su omnitel del 1500lt saskaitos bilinetis . Ir ka laimejau. Ti kad kovokite uz savo teises.

2010-08-13 Spam
1. sms iš pasienio
Sveikinu.Geras straipsnis.Apie tai jau kažkur teko girdėti.:-).
Sėkmės.
Po:-)st
2010m.rugpjūčio 12-13d

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-08-22

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License