Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 6
Svečių: 2
Vartotojų: 4
berthats1 , terranceup69 , charliesv18 , bradleyje2

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Žinios iš interneto.

Internete – kaip gyvenime
EIP komanda

„Internetas – daugiau nei žaidimas, tai – tavo gyvenimas!”, – skelbia šiųmetis Tarptautinės saugesnio interneto dienos šūkis. Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, šią dieną minime kasmet vasario antrosios savaitės antradienį. Šiemet, vasario 8 dieną, apie tai, kaip naršymą internete padaryti saugesnį, galėsime sužinoti įvairiuose renginiuose: konferencijose, nuotolinio mokymo kursuose, piešinių, trumpametražių filmukų ir kituose konkursuose, „Protų kovose" su vaikų mėgstamu Gustavu, viktorinose. Visa tai turėtų priminti vaikams ir jų tėveliams, kad internetas – ne žaislas, todėl juo reikėtų naudotis atsakingai.  

Tik ketvirtis Europos tėvų žino, ką jų vaikai veikia internete     

Sausio 13 dieną Europos Komisija paskelbė tyrimą „EUKidsOnline", kurio rezultatai parodė, kad tik 25 proc. tėvų naudoja programinę kontrolės įrangą savo vaikų veiklai internete stebėti, sekti ar filtruoti. 28 proc. tėvų sakė blokuojantys ar filtruojantys vaikams netinkamas svetaines, o 24 proc. – stebintys, kokiose svetainėse jų vaikai lankosi. Tačiau valstybėse narėse šie skaičiai labai skiriasi.

Pavyzdžiui, Lietuvoje netinkamas vaikams svetaines blokuoja tik 11 proc. tėvų. Daugiausiai tėvų, blokuojančių žalingas svetaines, yra Anglijoje (54 proc.), Airijoje (48 proc.), Prancūzijoje (44 proc.). Apklausoje dalyvavę mūsų kaimynai estai ir lenkai vaikams netinkamas svetaines blokuoja taip pat dažniau – tai daro atitinkamai 16 ir 19 proc. tėvų. Tačiau gera žinia ta, kad net 88 proc. Lietuvos vaikų apklausoje teigė kalbantys su tėvais apie tai, ką jie veikia internete.    

Svarbiau – ne kontroliuoti, o patarti     

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) Interneto priežiūros skyriaus vedėjo Viliaus Nakučio teigimu, svarbiausia tėvų funkcija, užtikrinant saugų vaiko naršymą internete, yra ne blokavimo ar sekimo priemonių naudojimas, o dažnesnis bendravimas su vaiku.

„Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, priklausomybė nuo interneto tampa vis opesnė problema – daugybė paauglių leidžia dienas prie kompiuterio, o tėvai džiaugiasi, kad atžala namuose yra saugesnė nei gatvėje. Iš tiesų yra ne visai taip – internete taip pat gausu pavojų – pradedant pačia priklausomybe nuo kompiuterio ir baigiant patyčiomis, seksualiniu priekabiavimu, šantažu, bendravimu su piktų kėslų turinčiais žmonėmis, kuris gali lengvai persikelti į realybę, ir žalingu interneto turiniu, galinčiu traumuoti vaiko, ypač mažo, psichiką", – sakė V. Nakutis.

Todėl interneto priežiūros specialistas pataria neleisti mažiems vaikams klaidžioti internete vieniems, domėtis, kuo jie užsiima prie kompiuterio, ir neleisti per ilgai užsibūti virtualioje erdvėje. Su paaugliais, kurie nemėgsta kai kišamasi į jų reikalus, tėvai turėtų išlikti draugais, kuriems galima pasipasakoti, pasitarti. „Pagrindinė problema yra tėvų laiko stoka, dėl kurios prarandamas ryšys su vaiku. Be to, labai svarbu yra neatsilikti nuo vaiko kompiuterinio raštingumo srityje. Vis dėlto vaikai dažnai išmano apie kompiuterius daugiau už tėvus, tokiu atveju rekomenduojama paprašyti vaiko pamokyti vienų ar kitų dalykų. Tokios pamokos gali padėti užmegzti ryšį ir būti gera pradžia pokalbiams apie internetą ir kaip juo naudotis saugiai", – patarė V. Nakutis.    

Apie internetinį auklėjimą – paprastai    

Daugiau patarimų apie internetinį auklėjimą tėvai gali rasti interneto svetainėje www.draugiskasinternetas.lt. Ji naudinga ir vaikams bei paaugliams – mažieji apie saugų internetą sužino per piešinius ir žaidimus, o paaugliams paprastai ir trumpai primenama, kaip išvengti internete tykančio pavojaus ar ką daryti, jei susiduriama su žalingu turiniu.    

Minėtoje draugiško interneto svetainėje galima ir pranešti apie internete pastebėtą žalingą turinį. Tereikia užpildyti pranešimo formą, ir, jei įtarimas pasitvirtins, informacija apie svetainę bus perduota atsakingoms institucijoms, kurios imsis priemonių.   

 Besidomintiems saugumu internete, pravarti bus ir svetainė www.esaugumas.lt, kur labiau pažengusiems interneto vartotojams pateikiama daugiau ir išsamesnės informacijos apie saugumą internete.    
Autorius:EIP komanda

Šaltinis: http://www.europosistorijos.lt/istorijos/perziura/334
Kategorija: Žinios iš interneto. |
Peržiūrų: 2016 | Raktažodžiai: internetas, kompiuteriai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2019-07-22

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License