Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 2
Svečių: 2
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Žinios iš interneto.

Moksleivis rodo pavyzdį kaip reikia rūšiuoti atliekas
2011-11-05

Pilviškiuose gyvenantis Saulius Valiūnas tapo aktyviausiu akcijos, skatinančios rūšiuoti, dalyviu.

„Senelis informaciją apie akciją rado internete, pasiūlė man sudalyvauti. Vasarą laisvo laiko daugiau, tai ir ėmiausi", - sako dvylikametis Saulius Valiūnas. 

Sauliaus senelis buvęs gamtosaugininkas, todėl anūkus nuo mažens pratino rūpintis aplinka. Sauliaus Valiūno mama Danutė Valiūnienė prisiminė, kad dar būdamas visai mažas, Saulius, grįždamas iš lauko, namo nešdavo pakelėje rastas šiukšles. Ne kartą už tai ir barti yra gavęs.

Per tris mėnesius vaikinas, padedamas senelio, surinko 149 kg popieriaus, 130 kg stiklo, 45 kg skardinių ir 68 kg plastiko. Visos atliekos buvo atvežtos į Vilkaviškyje esančią stambiagabaričių atliekų aikštelę. Moksleivis už aktyvų dalyvavimą akcijoje gavo dovaną visai šeimai – pakvietimus apsilankyti „Vichy" vandens pramogų parke ir didelį krepšį saldainių.

Kartą arba dukart per savaitę Saulius kartu su seneliu važiuodavo prie Šešupės arba Pilvės ir rinkdavo ten rastas šiukšles.

„Paupiai labai prišiukšlinti, nė karto negrįžau be šiukšlių. Kaimynai ir draugai taip pat palaikė mano dalyvavimą akcijoje, tikrai niekas nesijuokė, kad tvarkdariu tapau. Visi supranta, kad rūšiuoti reikia", - sakė S.Valiūnas.

Sauliaus namuose atliekos taip pat rūšiuojamos. Itin kruopščiai tai pradėta daryti maždaug prieš metus. Specialūs maišai skirtingos atliekoms laikomi garaže.

Dvylikametis įsitikinęs, kad tokių akcijų reikia, nes smagu jose dalyvauti, o svarbiausia –laimėti. Į vandens pramogų parką Saulius sakė pakviesiantis ir senelį.

Rūšiuoti – kaip kvėpuoti

Antras pagal surinktų atliekų kiekį yra Pajevonio kaimo gyventojas Albinas Zinfeldas. Apie akciją 51-erių Albinas sužinojo iš skelbimo laikraštyje. „Nusprendžiau dalyvauti iš karto, juk vis tiek rūšiuoju, tai ar gaila kokį maišiuką nuvežti į aikštelę. Daug kas nuo namų buities atlieka, dar iš pasivaikščiojimų su šuniuku parsinešu. Šalia namų yra pušynėlis, kuriame beveik visada randu ir stiklo, ir plastiko. Gal kartais žmonės ir keistai žiūri į mane su maišeliu pilnu stiklo, bet man - vis vien, juk ne po konteinerius ieškau, o gamtą švarinu," – sakė Albinas Zinfeldas.

A. Zinfeldo šeimoje rūšiavimo klausimu visi vieningi – reikia rūšiuoti ir kitaip net negali būti. Rūšiavimui skirta ūkinio pastato dalis. Ten kaupiamas popierius, stiklas ir plastikas.

„Gaila, kad konkurentų šioje akcijoje nedaug teturėjau. Tačiau stengtis verta. Mūsų karta, deja, nesupranta rūšiavimo svarbos, jai viską pinigais norisi pamatuoti. Tikiuosi, kad mūsų vaikai jau rūšiuos, o anūkai net nesusimąstys, kodėl tai reikia daryti", - sakė Albinas Zinfeldas.

Akcijos išjudina žmones

Akciją, kuria buvo siekiama skatinti gyventojus aktyviau rūšiuoti, organizavo ekologijos ir komunalinių paslaugų bendrovė „Ecoservice" kartu su Vilkaviškio savivaldybe. Rūšiuoti ir vežti atliekas į stambiagabaričių atliekų aikštelę gyventojai buvo viliojami suvenyrais ir dovanomis.

Kiekvienas, atvežęs į aikštelę stiklo, plastiko ar popieriaus, buvo apdovanotas firminiu puodeliu, šratinuku ar ženkliukais. Atvežtos antrinės žaliavos buvo sveriamos, užregistruojamas jas atvežęs žmogus. Daugiausiai per mėnesį antrinių žaliavų atvežęs gyventojas pretendavo į dovaną visai šeimai – kvietimą į „Vichy" vandens parką.

Akcija tęsiasi

Akcija tęsiasi iki metų pabaigos. Stambiagabaričių atliekų aikštelė Vilkaviškyje Šiaurės 6A, gyventojų patogumui dirba ir šeštadieniais bei sekmadieniais.

Perdirbimui yra tinkamas švarus, išplautas, neriebaluotas plastikas – gėrimų ir kitų produktų PET tara, išlankstyti ir suspausti „Tetra pak" pakeliai, polietileno maišeliai ir plėvelė, pakuotė nuo indų ploviklio, šampūno, konservų dėžutės, skardinės nuo gėrimų, aliuminio lėkštės ir kepimo skardos, metaliniai dangteliai ir dėžutės. Tepalu, aliejumi, cheminėmis medžiagomis užterštos pakuotės bei indeliai nuo aerozolio, plastikiniai žaislai – rūšiavimui nėra tinkami.

Popierius, kurį galima perdirbti – tai laikraščiai, žurnalai, kiti spaudiniai, rašomasis ir pakavimo popierius. Nederėtų į popieriaus rūšiavimo konteinerius mesti vaškuoto, parafinuoto, tepaluoto popieriaus ir kartono, kalkės, laminuoto, blizgančio popieriaus, tapetų, vienkartinių servetėlių.

Tinkamas perdirbimui stiklas: švarūs buteliai, stiklainiai, stiklo indai, stiklo duženos. Netinkamas perdirbimui – porcelianas, keramika, veidrodžiai, krištolas, elektros lemputės, vaistų buteliukai, automobilių langų stiklas.


Nuotrauka iš www.vilkaviskis.ltAutorius:Rasa Jakilaitienė

Šaltinis: http://www.vilkaviskis.lt/go.php/lit/MOKSLEIVIS_RODO_PAVYZDI_KAIP_REIKIA_RUSI/598
Kategorija: Žinios iš interneto. |
Peržiūrų: 2353 | Raktažodžiai: Pilviškiai.
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-14

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License