Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Žinios iš interneto.

Joninės Pilviškiuose

2014-07-02

Birželio 22 d. Vilkaviškio rajono ir aplinkinių kraštų gyventojai buvo sukviesti  į tradicines nuotaikingas Jonines Pilviškiuose. Joninės – šventė, švenčiama maždaug tuo metu, kai Šiaurės pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis (vasaros saulėgrįža). Šios šventės ištakos Lietuvoje – Rasos šventė, neretai vadinama daugiskaita (Rasos). Po krikšto ši šventė susieta su šv. Jono Krikštytojo gimimo diena.

Renginio vedantieji Danguolė Bendoravičienė ir Kęstutis Brazys visus atvykusius pasveikino su pačia gražiausia vidurvasario švente, pakvietė pasivaišinti Pilviškių kultūros namų darbuotojų prie scenos verdama  magiška žolynų arbata. Renginio metu visas Janinas  ir Jonus, išsirikiavusius ant scenos, pasveikino Pilviškių seniūnijos seniūnas Vytautas Judickas, kiekvienam paspausdamas ranką ir įteikdamas lauko gėlių puokštę. Neužmirštas buvo ir  seniūnas, kuriam kaip Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos LKKSS nariui, LKKSS Vinco Kudirkos Marijampolės (apskrities) skyriaus vicepirmininkas ats. ltn. Anicetas Varnas įteikė LKKSS Vinco Kudirkos Marijampolės (apskrities) skyriaus 20 –ies metų atkūrimo atminimo medalį.

Šventėje koncertavo Paežerių kaimo kapela  „Gulbinėlis“ (vadovas Albinas Selmistraitis). Pilviškių kultūros namų estradinis ansamblis „Bičiuliai“ (vadovas Antanas Žilionis).

Pilviškiečius linksmino vietinė jaunimo  grupė „Gintarė ir Tomas“. Vokalas - Gintarė Raguckaitė, gitara - Tomas Milkeraitis. Gintarė mokosi Kauno J. Gruodžio konservatorijoje, estrados ir džiazo dainavimo. Tomas šiais metais baigia Pilviškių „Santakos“ gimnaziją ir ruošiasi studijuoti Kauno technologijos universitete garso režisūrą. Pasak Gintarės, didžiausias noras - dainuoti ir dar kartą dainuoti. Na, o Tomo, tikriausiai - groti ir dar kartą groti. Abu su Tomu aktyviai dalyvauja ir žada visad dalyvauti Pilviškių miestelio šventėse.

 Visi norintys pasimokė vainikų pynimo paslapčių, o juos nupynę sudalyvavo gražiausio vainiko rinkimuose. Žaidė žaidimus „Kuris greitesnis“. Reikėjo šokinėti per kitkas, o kitam žaidime ir ridenti šias kitkas. Estafetė porom, atsiremti vienas į kito rankas kuo toliau atsistoti ir pasibučiuoti. Kurio bus ilgesnis atstumas tarp vieno ir kito kojų, tie laimėtojai. Tradicinis virvės traukomo varžybos ir tradicinis Joninių laužas. Visi varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti įvairiais prizais.

Šventei baigiantis, Pilviškių seniūnas Vytautas Judickas padėkojo seniūnijos ir kultūros namų darbuotojams, prekybininkams, muzikantams ir visiems, atėjusiems į šventę.

Romas Eidukevičius
Autoriaus nuotraukos.Autorius:Romas Eidukevičius

Šaltinis: http://vilkaviskis.info/index.php/home/reporteris/4328-jonines-pilviskiuose
Kategorija: Žinios iš interneto. |
Peržiūrų: 2088 | Raktažodžiai: renginiai, Pilviškiai, vilkaviskis.info
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2018-12-10

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License