Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 12
Svečių: 10
Vartotojų: 2
Antoniohia , valarieby18

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Žinios iš interneto.

Straipsnių kategorijoje: 52
Rodoma straipsnių: 21-30
Puslapiai: « 1 2 3 4 5 6 »

Rūšiuoti pagal : Datą · Pavadinimą · Komentarus · Peržiūras
Žinios iš interneto.

©EIP, 2010.05.19

EIP komanda

Lietuva nuo seno vadinama agrarine šalimi, o žemė mūsų žmonėms turi ypatingą reikšmę. Šiandien Lietuvoje žemės ūkis yra pirmaujantis ekonomikos sektorius: praėjusiais metais šių produktų eksportas sudarė 20 proc. viso šalies eksporto, žemės ūkyje dirba 6 proc. visų dirbančiųjų, o kaimo vietovėse gyvena 33 proc. visų šalies gyventojų. Stengdamiesi puoselėti senąsias ūkininkavimo tradicijas, Lietuvos ūkininkai turi rūpintis ir savo ūkių konkurencingumu, ypač aktualiu bendroje Europos Sąjungos (ES) arenoje. Vis aktyviau diskutuojant naujosios bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) klausimais, nusprendėme ir mes pasidomėti, kas Lietuvos ūkininkams aktualu svarstant naujosios politikos gaires bei kas jų laukia po 2013 m.

Peržiūrų: 3430 | | Komentarai (0)

Žinios iš interneto.


Pilviškiai.lt  2010-04-20

Visi girdėjom apie neseniai ties Pilviškiais įvykusią baisią tragediją – autoavarijoje žuvo du jaunuoliai. Nesiruošiau čia apie tai kalbėti, nemanau, kad esu pajėgus rašyti tokia sunkia tema. Labai gaila žuvusiųjų, nes visas gyvenimas dar jiems turėjo būti priekyje... 

Užuojauta žuvusiųjų artimiesiems.

Bet, kadangi mūsų portalas skirtas Pilviškių kraštui, šį įvykį nušviesti reikia. Nusprendžiau tik pateikti straipsnius iš kitų interneto resursų. 

Peržiūrų: 3400 | | Komentarai (1)

Žinios iš interneto.

©Marijampole.lt  2010-04-14

Marijampolės savivaldybės administracija

null

Žiniasklaidoje jau pasirodė pirmieji pranešimai apie deginamos pernykštės žolės padarinius. Žmonės nepaiso visų perspėjimų, gąsdinimų baudomis ir vėl masiškai degina pernykštę žolę. Gaisrų kasdien daugėja. Šiemet pirmieji gaisrai užfiksuoti Suvalkijoj. Marijampolės apskrityje žolė jau deginta daugiau kaip 3 ha teritorijoje.

Šie gaisrai padaro didelę žalą augmenijai ir gyvūnijai. Kilus žolės gaisrams ugnyje žūsta didžioji dalis toje vietoje gyvenančių voragyvių, vabzdžių, varliagyvių ir driežų, pirmieji ant žemės perinčių paukščių lizdai su dėtimis. Pirmoji kiškiukų vada taip pat smarkiai išretėja dėl žolės gaisrų. Ugnyje žūsta ne tik pirmoji pavasarinė augalija ir smulki gyvūnija, dėl ugnies poveikio skurdėja dirva. Nuo vėjo ir lietaus intensyvėja erozija, iki 30 procentų dirvožemio azoto pakyla į atmosferą kartu su degimo produktais. Liepsnos persimeta į miškus, ypač nukenčia sodinukai ir jaunuolynai. Gaisrai persimeta į durpynus ar durpingas pievas, užsidega pastatai, technika, žūsta net žmonės.


Peržiūrų: 1586 | | Komentarai (0)

Žinios iš interneto.

010-04-08

Prezidentės spaudos tarnyba

null

Valstybės vadovė Antanavo bendruomenę siūlo laikyti pavyzdžiu visai Lietuvai, nes ji, spręsdama savo problemas, sugeba pasinaudoti Europos Sąjungos parama ir užsidirbti. Prezidentė taip pat pabrėžė, kad didelę pagarbą kelia bendruomenė, kuri pilietiškai sugeba kontroliuoti vietos valdžią ir reikalauti iš jos atsakomybės.

„Norėčiau, kad visa Lietuva sugebėtų taip tvarkytis, kaip tai daro Antanavo bendruomenė", - sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė, akcentuodama bendruomenės pilietiškumą, iniciatyvumą ir veiklumą. Pasak valstybės vadovės, tokios iniciatyvos ir bendruomenės turi sulaukti deramo dėmesio ir palaikymo.

Peržiūrų: 2205 | | Komentarai (0)

Žinios iš interneto.

©Europos istorijų parkas  2010-03-24

EIP komanda

Šiuolaikinis žmogus neturi laiko atidžiai stebėti metų laikų kaitą, gyvenantiems mieste pusnis iš akiračio pašalina kiemsargiai. Tačiau šiemet šaltesnė nei įprasta žiema nenorėjo trauktis pakankamai ilgai. Atšventę Užgavėnes ir sutikę kalendorinį pavasarį, dar ilgai į šiltus namus traukėme spaudžiami šalčio. Galbūt taip pasireiškia klimato kaitos procesai?

Po Kopenhagos konferencijos, kurios metu pasaulio šalių lyderiai derėjosi, kaip bus finansuojama kova su klimato kaita, viešąją erdvę užgriuvo pesimistinės nuotaikos ir tiesmuki pamąstymai – esą Europa skęsta sniego pusnyse, Lietuvos žmonės kenčia rekordiškai šaltą žiemą, o čia milijardai eurų metami kovai su šiltėjimu. Kiti palaiko nuomonę, kad artėja mažasis ledynmetis.

Peržiūrų: 1695 | | Komentarai (0)

Žinios iš interneto.

© Policijos departamentas  2010-03-08

Lietuvos policija primena, kad kovo 11 dieną Lietuvos valstybės vėliava keliama ant valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų, nesvarbu, kokia jų nuosavybės forma, taip pat gyvenamųjų namų. Policijos įstaigos kiekvienais metais fiksuoja vėliavos iškėlimo pažeidimus, todėl prašo užtikrinti, kad dienomis, kuomet privaloma iškelti Lietuvos Respublikos vėliavą, ji būtų iškelta.


Peržiūrų: 2345 | | Komentarai (0)

Žinios iš interneto.

 Žemės ūkio ministerijos informacija  2009-11-10

Nuo kitų metų uždarius šalies pagrindinę energijos tiekėją - Ignalinos atominę elektrinę, kuri pagamina 70 proc. Lietuvoje naudojamos energijos, labai aktuali tampa atsinaujinančių energijos šaltinių plėtra. Energetikų teigimu, tradicinio kuro žaliavos ištekliai Lietuvoje yra per menki, kad galėtų patenkinti buities ir verslo energetinius poreikius. Apie būtinybę mūsų šalyje skatinti alternatyvios energetikos plėtrą kalbamės su Žemės ūkio ministerijos Infrastruktūros, melioracijos ir kooperacijos departamento direktoriaus pavaduotoju Juozu ŽUKU. 

- Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos priemonės atveria plačias galimybes atsinaujinančių energijos išteklių naudojimui. Kokių veiklos sričių siūloma imtis „žaliosios” energijos gamintojams?
- Žemės ūkio ministerija kryptingai dirba, siekdama kuo efektyviau paremti ES fondais atsinaujinančios energetikos projektus kaimo vietovėse. Parama atsinaujinančios energijos gamybai numatyta net 6 Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos (programa) priemonėse. Mes siūlome ūkininkams kaimo gyventojams, kitiems žemės ūkio subjektams pačias įvairiausiais „žaliosios" energetikos plėtros kryptis. Tai ir biodegalų, biodujų, biokuro (medžio skiedrų, granulių, pjuvenų briketų, malkų, šiaudų granulių gamyba), mažų vėjo jėgainių, hidro, geoterminių jėgainių, saulės kolektorių įsirengimas. Trumpos rotacijos plantacinių želdinių plėtra remiama pagal tris priemones.

Peržiūrų: 2098 | | Komentarai (0)

Žinios iš interneto.

Europos istorijų parkas   2009.11.03

 Nuo to laiko, kai informaciją žmonės ėmė perdavinėti laidais, tradicinis paštas įgijo daug konkurentų – ir elektroninį savo pakaitalą, ir kiekvieno kišenėje skambančius mobiliuosius telefonus. Rodos, pašto svarba žmogaus gyvenime yra sumažėjusi, o šiuolaikinis miestietis nebemoka teisingai užrašyti adreso ant voko. Tačiau atokioje kaimo vietovėje gyvenantis pilietis su tokiais teiginiais nieku gyvu nesutiks. Vis dėlto, ar nekyla pavojus vienkiemių pašto dėžutėms ateityje likti tuščioms?

Peržiūrų: 1595 | | Komentarai (0)

Žinios iš interneto.

www.policija.lt  2009-11-03

PD Viešosios policijos valdybos informacija

Atsižvelgdami į smurto šeimoje problemų aktualumą ir siekdami aktyvinti šalies teritorinių policijos įstaigų ir jų struktūrinių padalinių veiklą ir bendradarbiavimą su suinteresuotomis institucijomis šioje srityje, š. m. lapkričio mėnesį policija pradeda vykdyti prevencinę priemonę „Smurtui šeimoje - ne!".

Priemonės metu pagrindinis dėmesys bus skiriamas rizikos grupės šeimoms, kuriose egzistuoja ne tik smurtavimo, bet ir girtavimo, vaikų nepriežiūros ir kitos panašios problemos. Pareigūnai lankys šeimas, kuriose buvo smurtaujama, aiškinsis, kokios pagalbos nukentėjusieji nuo smurto tikisi iš policijos, išaiškins jų teises, informuos apie pagalbos galimybes, rinks tokių nusikalstamų veikų statistinius duomenis, kaups ir analizuos su tuo susijusius skundus.

Peržiūrų: 1509 | | Komentarai (0)

Žinios iš interneto.

Valstietis.lt  2009-10-30

Alkoholis ir tabakas žmonėms kenkia labiau nei kai kurie draudžiami narkotikai, tokie kaip kanapės, LSD ir ekstazis, ketvirtadienį nurodė Didžiosios Britanijos vyriausybės vyriausiasis mokslinis konsultantas narkotikų klausimams. Profesorius Davidas Nuttas iš Londono imperinio koledžo paragino įvesti naują kvaišalų klasifikavimo sistemą, kuri visuomenei padėtų geriau suprasti teisėtų ir draudžiamų psichotropinių medžiagų santykinį kenksmingumą.


Peržiūrų: 2174 | | Komentarai (0)

Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Sekmadienis, 2022-01-23

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License