Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 8
Svečių: 6
Vartotojų: 2
julianat11 , wilmaui16

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Iš darbo atleidžiami seniūnijų žemėtvarkininkai

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Taupymo vajus ir įsibėgėjanti apskričių reforma pirmuosius mūsų rajo­ne palietė Žemėtvarkos skyriaus specialistus. Nuo rugsėjo jų nebeliks visose Vilkaviškio rajono seniūnijose. 

Marijampolės apskrities viršininkės Birutės Kažemėkaitės 2009 m. bir­želio 22 d. įsakymu yra numatyta visoje apskrityje atlikti struktūrinius pakeitimus ir panaikinti kai kurias pareigybes. Reorganizacija vyks dviem etapais: nuo rugpjūčio 31 d. ir nuo spalio 31 d. Iš numatytų at­leisti darbuotojų 46 žmonės dirba Žemės tvarkymo departamento teri­toriniuose žemėtvarkos skyriuose. 

Kaip jau rašėme („Santaka“, Nr. 85), Vyriausybė užsimojo įgyvendinti apskričių reformą. Nebeliks dešimties dabartinių apskričių, bet bus įgy­vendintas kitas planas – šalis suskirstyta į tris regionus, paliekant atski­rą vienetą – Vilnių. Planuojama, kad didesnioji dalis dabar apskrityse vykdomų funkcijų bus perduota savivaldybėms. 

Seimo valdančiosios koalicijos lyderiai nuo kitų metų naikinti apskritis apsisprendė jau kovą. Siūloma naikinti 27 iš 169 dabartinių apskričių funkcijų. Žemėtvarka ar teritorijų planavimu užsiimantys darbuotojai vėliau turėtų būti perkelti į steigiamą Žemės ūkio fondą prie Žemės ūkio ministerijos, galbūt dalis dirbs teritoriniuose Aplinkos ministeri­jos padaliniuose. Kitos funkcijos kartu su darbuotojais bus perduotos savivaldybėms ar ministerijoms. 

Ar bus priimti į naują pavaldumą įgavusias įstaigas tie patys darbuoto­jai, niekas negarantuoja ir net nesiima to daryti. 

Marijampolės regiono ekonomikos, socialinio vystymo, tarptautinio bendradarbiavimo ir ryšių su visuomene skyriaus vyr. specialistė Virgi­nija Samuolienė informavo, kad tai nėra vien mūsų apskrities proble­ma. Mat darbuotojų skaičius žemėtvarkos skyriuose mažinamas visoje šalyje. Marijampolės apskritis šių skaudžių priemonių ėmėsi vėliausiai, dar vis buvo ieškoma galimybių išsaugoti dirbančius žmones. Deja, ne­sant lėšų, to padaryti neįmanoma. 

Pasak V. Samuolienės, gyventojus aptarnaus savivaldybėse esantys ap­skrities žemėtvarkos skyriai. 

Kadangi Marijampolės apskrityje žemės reforma įvykdyta jau apie 99,7 proc., o valstybės biudžeto asignavimai žemės reformai, žemės ūkio institucijų išlaikymui, valstybės politikos įgyvendinimui ir kitų progra­mų vykdymui gerokai sumažinti, teko pradėti taupyti nuo tų, kurie sparčiausiai atliko savo darbą ir yra mažiausiai reikalingi. Tokie pakei­timai daromi vadovaujantis Vyriausybės nutarimu. 

Atleidimo lapelius jau gavusiems, bet savo pavardžių skelbti nenorėju­siems Žemėtvarkos skyriaus darbuotojams ne tik gaila savo darbo vie­tų – jiems rūpi, koks likimas ištiks naujai suremontuotus kabinetus ir tik sausį atnaujintą kompiuterinę įrangą. 

Pasak V. Samuolienės, atsakymas paprastas. Kadangi turtas yra Mari­jampolės apskrities viršininko administracijos balanse, tai ten ir liks, kol bus nuspręsta, kur jį panaudoti. Gali būti, kad kai susikurs Naciona­linio žemės fondo koks nors regioninis padalinys, turtas bus perduotas jam. 

Nors Vyriausybės spaudos tarnyba nuolat teigia, jog dėl reformos žmo­nės nenukentės, vis dėlto nepatogumų bus. Labai gaila, bet dėl kiekvie­nos pažymos kaimo žmonėms teks važiuoti į Vilkaviškį. 

Kol kas dar sprendžiama, ar palikti žemėtvarkininką didžiausioje rajo­ne Pilviškių seniūnijoje. Kiek savivaldybėse liks žemėtvarkininkų, tiks­lūs skaičiai šiuo metu nėra aiškūs, nes būtent jos, panaikinus apskri­tis, turės perimti ir išlaikyti žemėtvarką. 

Kaip teigė apskrities viršininkė Birutė Kažemėkaitė, pasitarimų Nacio­nalinėje žemės tarnyboje metu aiškėja, kad savivaldybės planuoja pasi­likti minimalų šių darbuotojų skaičių. Dar kažkiek darbuotojų reikės ku­riamam nacionaliniam Žemės ūkio fondui. Pasak Marijampolės apskri­ties viršininkės, vyks nemaža atranka. Dirbti fonde bus atrenkami dar­bo patirtį ir tinkamą išsilavinimą turintys specialistai, nes dabar žemėt­varkininkais dirbo ir zootechnikai, ir mokytojai, ir netgi medicinos diagnostikos laboranto specialybę turintys asmenys. Taip pat savivaldy­bių žemėtvarkos skyriuose neliks buhalterių. 

Vilkaviškio rajone įsikūrusiame Žemėtvarkos skyriuje nuotaikos liūd­nos. Pakalbinta atostogaujantį vedėją Stanislovą Kravčenką pavaduo­janti Vilija Belozarienė sakė, kad šiuo metu atleidimo lapelius turi visi darbuotojai. Kas liks dirbti – neaišku. Kol kas žinoma tiek, kad naujai steigiamame Žemės tvarkymo skyriuje liks 11 etatų. Tikrai nebebus vairuotojo, valytojos. Iki šiol vien Vilkaviškyje dirbo 16 žmonių, dar aš­tuoni – seniūnijose. 

Šiuo metu tik iki rugsėjo dirbsiantys žemėtvarkininkai dar stengiasi pa­dėti besikreipiantiems žmonėms, nors iš seniūnijų jau vežami baldai, bylos. Nieko neįmanoma taip paprastai surasti padidėjusioje dokumen­tų krūvoje. 

Žemėtvarkininkai savo kabinetuose gyvena nerimo nuotaikomis. Net ir vėl priimtiems į darbą žmonėms teks sukti galvas, kaip nusigauti iki objektų. Darbo krūvis padidės daugiau nei dvigubai.

null

Į Vilkaviškio rajono žemėtvarkos skyrių iš visų seniūnijų vežamos bylos, kurios archyve jau netelpa į lentynas ir yra kraunamos ant grindų. 
Autorės nuotr.
Autorius:Kristina VAITKEVIČIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=14786
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1884 | Raktažodžiai: Pilviskiai, Pilviškiai, žemėtvarka
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Penktadienis, 2019-06-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License