Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 7
Svečių: 4
Vartotojų: 3
berthats1 , kerryja60 , oraje69

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Suvalkiečiai galės aktyviau dalyvauti vietos gyvenime

Tadas Pačėsa,  „Suvalkietis“

Visoje šalyje aktyviai vykdant elektroninės demokratijos projektus, šalies gyventojai netrukus galės aktyviau ir paprasčiau dalyvauti savivaldos gyvenime, teikti siūlymus, diskutuoti dėl valdžios sprendimų. Tokie projektai bus vykdomi ir Marijampolės apskrityje.

Galės aktyviau dalyvauti

„Iki šiol pasyvesni gyventojai dažnai apie savivaldybių sprendimus sužinodavo tik juos priėmus. Aktyvesni piliečiai, norėdami teikti siūlymus, turėjo vykti į savivaldybę. Įgyvendinus elektroninės demo­kratijos projektą visi turės galimybę aktyviau stebėti valdžios veiklą bei dalyvauti savivaldos gyvenime", - sako Marijampolės apskrities viršininko administracijos Regioninės plėtros departamento atstovė Jurgita Pačkauskaitė.

Marijampolės apskrityje iš viso ketinama vykdyti 5 projektus - po vieną kiekvienoje savivaldybėje. Jei įvertinus projektų veiklas jos bus tinkamos - projektas pagal priemonę „Elektroninė demokratija: regionai" bus 100 proc. finansuojamas iš 2007-2013 metų ES struktūrinės paramos lėšų.

Tarybos posėdžiai - internete

Įgyvendinus numatomus projektus Marijampolės apskrities gyventojai galės internetu stebėti savivaldybių Tarybų posėdžius, iš anksto susipažinti ir pareikšti nuomonę apie svarstomus klau­simus ir priimamus sprendimus bei teikti kitus pasiūlymus iš savo namų.

Įdiegus dokumentų publikavimo sistemas gyventojai turės galimybę stebėti ir sprendimų vykdymą. Taip pat veiks diskusijų forumai.

Tam, kad projektas vyktų sklandžiai, į kiekvieną apskrities savivaldybę (ar administraciją) bus atvestas plačiajuostis internetas.

Tikslas - skatinti demokratiją

Regionų plėtros tarybos jau atrinko 36 elektroninės demokratijos projektus iš įvairių Lietuvos savivaldybių. Jei įvertinus projektus jie bus pripažinti tinkamais, jų įgyvendinimas bus finansuojamas 2007-2013 m. ES struktūrinių fondų lėšomis.

Elektroninę demokratiją regionuose skatinantys projektai vykdomi pagal 2007-2013 metų Ekonomikos augimo veiksmų programos prioriteto „Informacinė visuomenė visiems" priemonę „Elektroninė demokratija: regionai".

„Elektroninės demokratijos projektais siekiama paskatinti pilietinės visuomenės ir demokratinius procesus šalyje, sudarant daugiau ir įvairesnių galimybių gyventojams elektroninėmis priemonėmis reikšti savo nuomonę, teikti pasiūlymus, diskutuoti ir tokiu būdu labiau įsitraukti į vietos valdžios institucijų veiklą", - pasakojo Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie LR Vyriausybės Struktūrinių fondų administravimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Laura Miškinytė.

Kas yra elektronine demokratija?

• E-demokratija - valstybės piliečių įtraukimas ir įsitraukimas į valdymo procesus, panaudojant informacines technologijas (IT). Taip mažinamas susvetimėjimas, nepasitikėjimas valstybe, prisidedama prie pilietinės, politiškai sąmoningos ir atsakingos visuomenės kūrimosi.

• E-demokratija kuria naujus politinius santykius: šalia atstovaujamosios demokratijos, kurios principas - atsižvelgti į piliečių nuomonę ir jai atstovauti, atsiranda dalyvaujančioji demokratija. Joje piliečiai tiesiogiai įsitraukia į valdymo procesą. O IT leidžia efektyviai ir greitai pasiekti bei skleisti informaciją visuomenėje.

• ES šalių praktika rodo, kad e-demokratijos instrumentai ypač efektyvūs regioniniame lygmenyje. Juk būtent vietos valdžios institucijos atsakingos už sritis, aktualias kasdieninei gyventojų veiklai.

• Specialistai pastebi, kad vien IT diegimas demokratijos proceso nepaskatins. Tam reikalingas valdžios institucijų sprendimas į sprendimų priėmimo procedūras įtraukti ir visuomenę, taip pat - ir pačių gyventojų iniciatyva. E-demokratijos projektai šiuo atveju veikia kaip savotiškas tarpininkas tarp valdžios atstovų ir gyventojų.

• Elektroninės demokratijos plėtros projektams Lietuvoje įgyvendinti numatoma skirti beveik 20 milijonų litų iš 2007-2013 m. ES struktūrinių fondų.

Ričardo Pasiliausko nuotr.: Įgyvendinus elektroninės demokratijos projektą visi turės galimybę aktyviau stebėti valdžios veiklą bei dalyvauti savivaldos gyvenime.Autorius:Tadas Pačėsa

Šaltinis: http://www.suduvosgidas.lt/index.php?cid=45&new_id=70460
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1466 | Raktažodžiai: Valdžia, internetas
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-06-20

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License