Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Piliečiai galės pasirinkti asmens dokumentą
„Valstietis.lt”

Seimas ketvirtadienį pritarė teisės aktų pataisų projektams, kuriais numatoma leisti rinktis asmens tapatybės dokumentą - pasą arba tapatybės kortelę.

Taip pat pritarta, kad minėti projektai būtų svarstomi ypatingos skubos tvarka. Juos priėmus piliečiai galės rinktis, ar turėti abu asmens tapatybę liudijančius dokumentus, ar tik vieną iš jų. Šiuo metu Lietuvoje privalomas asmens dokumentas yra asmens tapatybės kortelė, privalomai įgyjamas sulaukus 16 metų, o paso paprastai prireikia vykstant į trečiąsias šalis, tad jis daugiau atlieka kelionės dokumento funkciją.

Pataisas ketvirtadienį pristatęs vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis taip pat tvirtino, kad planuojama keisti ir asmens dokumentų kainas - tapatybės kortelę atpiginti, pasą pabranginti, taip pat pabranginti ir dokumentų išdavimą skubos tvarka. „Kainodara nėra teisinga - pasai turėtų būti brangesni, kortelės - pigesnės", - sakė ministras. Jis tvirtino, jog kortelės gaminimas pabrango jų sąskaita kompensuojant biometrinių pasų gamybos įrangos kaštus, ko, anot ministro, neturėtų būti.

Už asmens tapatybės kortelės išdavimą šiuo metu reikia mokėti 80 litų, o už pasą - 100 litų, daugiau - jei dokumentą norima įsigyti per trumpesnį laiką.

Seimas anksčiau po pateikimo jau yra pritaręs socialdemokrato Edvardo Žakario analogiškoms pataisoms, leidžiančioms rinktis vieną iš asmens tapatybės dokumentą. Paklaustas, kodėl ministerija pateikė naują pataisų paketą, kai Seime po pateikimo jau buvo pritarta analogiškam parlamentaro siūlymui, R.Palaitis tvirtino, jog ministerijos pataisos suderina visus teisės aktus, ko esą nebuvo pasiūlyta socialdemokrato projektu.

Seimas anksčiau yra po pateikimo pritaręs E.Žakario pataisoms, kuriomis pasas savo statusu būtų prilygintas asmens tapatybės kortelei ir būtų leidžiama rinktis, kurį dokumentą įsigyti.

www.ve.lt nuotr.: Už asmens tapatybės kortelės išdavimą šiuo metu reikia mokėti 80 litų, o už pasą - 100 litų, daugiau - jei dokumentą norima įsigyti per trumpesnį laiką.


Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1221 | Raktažodžiai: Dokumentai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Penktadienis, 2019-06-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License