Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 6
Svečių: 2
Vartotojų: 4
berthats1 , terranceup69 , charliesv18 , bradleyje2

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Paežeriečių „Varpelis“ skamba liaudiškomis melodijomis

Laima VABALIENĖ

„Ant kalno karklai siūbavo", – traukia paežeriečių vaikų kapela „Varpelis".

Tai pirmoji daina, kurios mokosi neseniai entuziasto Albino Selmistraičio suburtas vaikų kolektyvas. Sekmadieniais jie renkasi paežerėje gyvenančio savo vadovo namuose ir groja jo sukauptais instrumentais.

„Jei mokinys nepralenktų savo mokytojo, šaudytume iš medinių patrankų", – apie savo „muzikinę" karjerą juokaudamas sako A. Selmistraitis. Skatindamas vaikus pamilti liaudišką muziką, jis remiasi asmenine patirtimi.Pačiam „užsikabinti" užteko dviejų repeticijų pas šviesios atminties mokytoją Stasį Ankevičių. Šio garbaus žmogaus dėka V. Kudirkos Paežeriai ilgai buvo žinomi savo muzikantais.

Vaikystėje gavęs pagroti skolintu akordeonu, A. Selmistraitis su muzika nesiskiria visą gyvenimą, savo namuose turi įvairių instrumentų kolekciją. Muzikos entuziastas bando eiti savo mokytojo pėdomis. Grįžęs į gimtąjį kraštą A. Selmistraitis buria muzikalius kaimo žmones. Jo vadovaujama tradicinė kapela „Gulbinėlis" pernai jau dalyvavo tūkstantmečio dainų šventėje „Amžiaus sutartinė". Idėja apie vaikų kolektyvą gimė švenčiant V. Kudirkos „Varpo" jubiliejų. Natūraliai atsirado ir pavadinimas – „Varpelis".

Atrasti klausą ir balsą turinčius vaikus padėjo Paežerių pagrindinėje mokykloje muzikos mokytoju dirbantis Jonas Stanevičius. Buvo surengta netgi savotiška atranka, kurią ne visi pretendentai atlaikė. Kapelos repeticijos – tai galimybė mokinukams pažinti liaudies melodijas, „pačiupinėti" instrumentus, pagaliau – įdomiau praleisti laiką.

Kolektyve yra tik du „profesionalai": pirmus metus Vilkaviškio muzikos mokyklą lankantys Aurimas ir Aurelija Samuoliai. Kitiems vaikams naujoji kapela – pirmieji žingsniai į muzikos pasaulį. Juozui Valaičiui mama netgi armoniką nupirko, kad berniukas galėtų ir namuose pasigroti. Smagiai valsą „Plaukė sau laivelis" dūdele išvinguriuojantis Lukas Byla muzikinius sugebėjimus tikriausiai paveldėjo iš savo senelio Broniaus Mozūraičio, kuris groja paežeriečių kapeloje „Gulbinėlis". Kol kas dar ne per daug drąsiai mušamaisiais toną kapelai duoda Deividas Samuolis, tamburinu groja Ema Mikalauskaitė. Vaikams padėti neatsisako ir mokytojas J. Stanevičius, konsultuoja Muzikos mokyklos mokytojas S. Gavelis.

Kapelos „Varpelis" vadovas S. Selmistraitis džiaugiasi, kad visi naujojo kolektyvo nariai yra muzikalūs ir balsingi. Kol kas apie didesnius koncertus jie dar negalvoja, tačiau pavasarį vieną kitą kūrinį mokyklos ar bendruomenės renginyje jau tikisi pagroti.

Į repeticijas jaunieji muzikantai L. Byla, A. Samuolis, D. Samuolis, E. Mikalauskaitė, A. Samuolytė ir J. Valaitis renkasi vadovo A. Selmistraičio (groja smuiku) namuose, nes čia yra visi reikiami instrumentai. Vaikams padeda mokytojas J. Stanevičius.
Autorės nuotr.Autorius:Laima VABALIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=16289
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 2211 | Raktažodžiai: Paežeriai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2019-07-22

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License