Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 7
Svečių: 5
Vartotojų: 2
wilmaui16 , julianat11

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Kaimo mokyklos išlikimas – tėvų apsisprendimo reikalas

Birutė NENĖNIENĖ

Šiemet, kaip ir praėjusiais metais maždaug tuo pačiu laiku, Švietimo skyriaus vedėja A. Finagėjevienė, skyriaus specialistės ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas S. Vabalas suka kelintą ratą per mažus rajono mokyklų skyrius, norėdami vietose išsiaiškinti dėl šių mokyklėlių išlikimo galimybių, išklausyti kaimo bendruomenių, mokinių tėvų nuomones.

Tvirtins Taryboje
Šis žinojimas ir išsami situacijos analizė reikalinga tam, kad būtų galima padaryti rajono mokyklų pertvarkos tinklo plano korektūras ir projektą pateikti svarstyti kovo mėnesio pabaigoje įvyksiančiam rajono Tarybos posėdžiui. Tarybos patvirtinti šio plano pakeitimai bus kaip gairės kitais metais toliau įgyvendinant mokyklų tinklo pertvarkos politiką.
Vadovaujantis Švietimo ir mokslo ministerijos reikalavimais, kovo mėnesį reikia patvirtinti klasių komplektų skaičių, nes pagal tai atitinkamai paskirstomos lėšos.

Priežastys – įvairios
Dėl sumažėjusio mokinių skaičiaus nuo šių mokslo metų teko uždaryti penkis mokyklų skyrius.
Dalies šiuo metu gyvuojančių skyrių likimas taip pat kabo ant plauko, nes mokslo metų eigoje juose sumažėjo po keletą vaikų. Priežastys įvairios: arba šeimos išsikėlė kitur gyventi, arba tėvai išsivežė vaikus į užsienį. Būna dar ir taip, kad tėvai mažesnius vaikus į tolimesnes nuo namų mokyklas išleidžia kartu su vyresnėmis savo atžalomis. Be to, išsiaiškinę, jog mokyklos skyrius dėl mažėjančio mokinių skaičiaus galbūt gyvuoja paskutinius metus, vaiką iš anksto leidžia į didesnę mokyklą.
Dėl šių priežasčių kai kuriose mokyklose vietoj dviejų klasių komplektų liko vienas. Kaip žinia, pagal įstatymus vienos klasės komplekte turi būti mokoma ne mažiau kaip dešimt mokinių. Iš tokio pat skaičiaus – dešimties – galima formuoti jungtines klases, kuriose leidžiama mokyti 1–3 klasių mokinius.

„Galvos skausmas"
Šiais mokslo metais dar veikiantiems Sūdavos vidurinės mokyklos Teiberių ir Vilkaviškio pradinės mokyklos Stirniškių skyriams nuo kitų mokslo metų teks užsidaryti. Pasak Švietimo skyriaus vedėjos, ne kartą drauge išanalizavus visas galimybes ir priežastis, tėvai padėtį suprato.
Tačiau kaip labai liūdną apibūdino Pašeimenių skyriaus padėtį ir neaiškią ateitį. Čia vienas komplektas gal ir susidarys, tačiau nepalieka „galvos skausmas" dėl to, kad patalpos šildomos kūrenamomis krosnimis, yra tik lauko tualetas.
Vienas klasės komplektas turėtų susidaryti Vilkaviškio pradinės mokyklos Giedrių skyriuje. Neaiški Paežerių darželio-mokyklos „Ežerėlis" išsilaikymo perspektyva. Pagal įstaigos struktūrą labiausiai jai tiktų tapti Alvito pagrindinės mokyklos skyriumi.

Mokinių netrūksta
Pagal šiandienius duomenis, normaliai dirba ir turėtų ateinančiais mokslo metais išlikti Virbalio vidurinės mokyklos Šiaudiniškių skyrius, Sūdavos vidurinės mokyklos Alksnėnų skyrius, Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinės mokyklos Lauckaimio ir Daržininkų skyriai. Į Daržininkų kraštą atsikėlus gyventi daugiavaikei šeimai, pastarajame skyriuje mokinių net gerokai padaugėjo.

Laukiama tėvų pažado
Ramoniškių mokykla yra vienas iš Pilviškių „Santakos" gimnazijos žinioje turimų skyrių. Dabar čia su dviem klasių komplektais dirba dvi mokytojos. Palyginti su mokslo metų pradžia, dėl anksčiau minėtų priežasčių šioje mokykloje mokinių sumažėjo. Pavasarį išėjus ketvirtokams, nuo kitų mokslo metų susidarytų vienas komplektas, kuriame mokytųsi 1–3 klasių mokiniai.
Švietimo skyriaus ir Savivaldybės atstovai vyko aiškintis, ar šio krašto tėvai norės savo vaikus leisti į tokią „sumažėjusią" mokyklą. Kitas aktualus klausimas – kaip būtų sudaromos sąlygos mokytojoms turėti krūvius, jei jos liktų be darbo vietos.
Susipažinę su situacija tėvai neskubėjo iškart apsispręsti, ar leis savo vaikus mokytis Ramoniškių skyriaus jungtinėje klasėje, ar geriau leis į kitą mokyklą. Šiam apsisprendimui dar yra šiek tiek laiko – pirmoji kovo mėnesio dekada. Gimnazijos direktorius A. Kiulkis prisipažino, jog skyriaus išlaikymas sudaro problemų, tačiau visų pirma stengsis įsiklausyti į tėvų pageidavimus. Pasak direktoriaus, dabar iš Ramoniškių į penktą klasę atėję vaikai adaptuojasi puikiai, nes yra gerai paruošti. Jei vis dėlto Ramoniškių mokykla būtų uždaryta, abiem mokytojoms, kaip geroms specialistėms, darbo vietas gimnazijos vadovas pasistengtų surasti.
Susitikimo metu tėvai dar tik svarstė, jog reikėtų „rinktis geresnį blogį": jie norėtų, kad Ramoniškiuose išliktų jungtinė klasė. Tada mažiems vaikams dar nereikėtų autobusais belstis į didelę Pilviškių mokyklą, esančią už kelių kilometrų.

Ramoniškių skyriaus mokinių tėvai svetingai sutiko svečius iš Savivaldybės ir sakė, jog yra patenkinti mokytojų Ž. Petraitienės ir A. Kulvinskienės (trečia ir ketvirta iš kairės) darbu, bei norėtų, kad mokykla jų kaime dar išliktų.
Autorės nuotr.Autorius:Birutė NENĖNIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=16738
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 2074 | Raktažodžiai: Mokyklos
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Penktadienis, 2019-06-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License