Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 3
Svečių: 1
Vartotojų: 2
elviraxu18 , denisemr4

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Verslininkui su daržovių augintojais dirbti sunkiau

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Pilviškiuose, Stoties gatvėje, veikia UAB „Svid", užsiimanti daržovių laikymu sandėlyje, perdirbimu ir pristatymu.

Bendrovės vadovas Kernius Lengvelis – buvęs daržovių augintojų kooperatyvo Pilviškiuose darbuotojas. Pasak jo, pastarojo veikla sustabdyta. Mat vietiniai daržovių augintojai nebuvo patenkinti kolektyviniu darbu, juolab kad už administravimą dar reikėjo palikti dalį pelno.

Todėl daržovių versle patirties turintis pilviškietis ėmėsi savo veiklos. Dideliame sandėlyje laikomi vaisiai, uogos, grybai, prieskoninės ir kitokios daržovės. Dalis jų – vietinių ir kitų miestų ūkininkų produkcija, tačiau ne visos prekės lietuviškos.

K. Lengvelis sakė, jog perka kai kurias daržoves, įvežtas iš kitų šalių, mat su vietiniais ūkininkais nėra lengva susitarti. Užtat dabar žmonėms, nemokantiems susivienyti, kyla nemažai problemų. Prekybos tinklai šiuo metu skelbia kainų mažinimo akcijas – daugiausia daržovėms. Mat ūkininkas yra silpniausia grandis, kuriam galima diktuoti sąlygas ir numušti supirkimo kainas. Jei prekybos tinklui dėl kainos susitarti nepavyksta, kitą kartą daržovių augintojas tiesiog negauna užsakymo.

Ir UAB „Svid" šiuo metu nėra lengva. Pasak K. Lengvelio, bendrovės apyvarta smukusi apie 40 procentų. Buvo net iškilusi dilema: arba visiems devyniems čia dirbantiems žmonėms susimažinti darbo krūvį, arba keletą atleisti.

Išgirdęs apie darbo biržos siūlomą programą „Laikinieji darbai", bendrovės vadovas suskubo ja pasinaudoti. Nutarta penkis darbuotojus palikti dirbti ne visą darbo dieną. Dabar jie remontuoja bendrovės patalpas.

Mąstoma apie daržovių perdirbimo patalpos įrengimą, kad pirkėjams būtų galima pristatyti jau nuluptas, supakuotas daržoves. Iki šiol perdirbimo paslaugas bendrovei „Svid" teikdavo kita įmonė.

Kaip teigė vadovas, iki pavasario sandėliai ištuštėja. Šiuo metu konteineriuose likę šiek tiek morkų, bulvių. Burokėliai išparduoti visi. K. Lengvelis prisipažino, kad pagrindinis šių daržovių tiekėjas – ūkininkaujantis jo tėvas.

Sandėlyje dirba du taip pat iš darbo biržos vykdomų programų subsidijuojami fasuotojai. Vadovas sakė, jog programos laikas – jau į pabaigą, bet darbuotojus jis ketinantis pasilikti, mat šie – ne tinginiai. Du jauni vaikinai išlaikė išbandymą – per dieną jie sufasuoja po 2–3 tonas daržovių.

Prie sandėlio Pilviškiuose veikia ir nedidelė parduotuvė. Pasak verslininko, kai į bendrovę pradėjo eiti vietiniai žmonės, pageidaujantys vietoje nusipirkti vaisių bei daržovių, teko įsigyti kasos aparatą ir užsiimti mažmenine prekyba. Tiesa, tai sudaro tik mažą parduodamų daržovių kiekį. Didžioji prekių dalis iškeliauja į parduotuves, barus. Didžiausias užsakovas apskrityje – A. Abraičio įmonės „Srovės" parduotuvės, kurių yra ir Marijampolėje, ir Kazlų Rūdoje.

Pasak K. Lengvelio, nors „Svid" parduodamos daržovės ir vaisiai į ekologiškos produkcijos vardą nepretenduoja, tačiau yra tikrai kokybiški.

– Ekologišką produkciją parduoti šiandien galima, bet nelengva, – aiškino pilviškietis. – Ją sunku užauginti, derliai maži. Negaliu skųstis, pavyzdžiui, lenkiška produkcija ir nemanau, kad jie naudoja daugiau chemikalų negu lietuviai. Tarkime, gana populiarią prekę – kininį kopūstą – be cheminių apsaugos priemonių labai sunku užauginti.


UAB „Svid" vadovas Kernius Lengvelis sakė, kad įmonei labiau apsimoka užsiimti didmenine prekyba, negu turėti mažmeninėmis kainomis prekiaujančią savo parduotuvę.
© „Santakos" foto.Autorius:Kristina VAITKEVIČIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=16963
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 2627 | Raktažodžiai: Verslas
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Antradienis, 2019-10-22

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License