Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 10
Svečių: 3
Vartotojų: 7
wildabs2 , alfredhj4 , berthats1 , mitzics69 , bradleyje2 , jessievf2 , charliesv18

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Pailsi tvarkydama sodybos aplinką

Albina RIDIKEVIČIENĖ

Parašyti apie žmones, puoselėjančius grožį, paskatino gegužės 29 dieną „Santakoje" išspausdintas straipsnis „Pasodinkime bent po gėlę". 

Kiekvieną kartą, kai apsilankau pas pilviškietę Reginą Bernotienę, mane stebina įvairiausių augalų gausa. Gėlynas taip sukomponuotas, jog nužydėjus vienoms gėlėms, visu gražumu pražysta kitos. Ir taip nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Akį džiugina ankstyvieji irisai, geltonlapis kaulenis, karališkieji ir paprasti šilokai, perkūnropės, žieminiai astrai, petunijos ir kiti augalai. Pakalbinu visada tvarkingą, malonią sodybos šeimininkę. Teiraujuosi, kada kilo mintis taip gražiai tvarkyti namus. Juk žinau daug jaunų moterų, kurios užuot ravėję piktžoles kiauras dienas žiūri serialus. 

R.Bernotienė pasakoja gimusi ir augusi kaime, Šakių rajone. Nuo vaikystės svajojo turėti namą su gražia ir tvarkinga aplinka. Reginos svajonei negreit buvo lemta išsipildyti. Baigusi Vilniaus kultūros mokyklą įgijo bibliotekininkės specialybę, septyniolika metų dirbo kaimo bibliotekoje. 

Sukūrusi šeimą persikėlė į Pilviškius. Sutuoktiniai, gavę sklypą, kibo statytis namą. Pamažu kilo mūrinukas, kartu gėlių darželius apjuosė žalia gyvatvorė, kiek vėliau kieme atsirado akmeninis židinys, jauki pavėsinė. 

Regina susidomėjo augmenija. Prenumeruoja ir skaito leidinius apie augalus, dalyvauja ekskursijose po respublikos gražiausias sodybas. Sužinojusi ką nors naujo, stengiasi pritaikyti. Dabartinis užmojis – išrauti gyvatvorę ir praplėsti žaliąją zoną. Gera, kad Reginos sumanymams pritaria visa šeima. Šeimos galva Juozas iš dėvėtų padangų sumeistravo vazonus, atrodančius kaip keramikiniai. Žentas Gintautas neraginamas prižiūri veją. Didžiausi Reginos pagalbininkai – anūkėliai Aistė, Agnė ir mažylis Mantas. Ekonome dirbanti Regina laisvalaikį praleidžia tvarkydama aplinką. Šypsodamasi sako, kad ir kaip bebūtų pavargusi, poilsį ir atgaivą suranda dirbdama gėlynuose. 

Kasmet Pilviškių seniūnija paskelbia vis naujus gražiai tvarkomų sodybų šeimininkus. Prieš porą metų tarp prizininkų pateko ir Reginos bei Jono Bernotų sodyba.Autorius:Albina RIDIKEVIČIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/jega/page2004/bp07132.php
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 2314
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2019-07-22

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License