Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 5
Svečių: 1
Vartotojų: 4
edwardna18 , juanaut11 , valarieby18 , kerryja60

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Elektroninis dienynas padeda išspręsti daug problemų

Eglė MIČIULIENĖ

Pilviškių „Santakos" gimnazija pirmoji rajone įdiegė elektroninio dienyno sistemą. Jo privalumus mokyklos bendruomenė jau spėjo pajusti. 

Naujovės ateina 
Norite patikrinti vaiko pažymius, bet jis ir vėl pamiršo juos susirašyti į knygelę? Arba mėgina išsisukinėti, kad knygeles surinko mokytoja? Sūnus nebuvo anglų kalbos pamokoje, bet apie tai sužinojote tik per tėvų susirinkimą? Dukra neprisimena, kas šiandien užduota chemijos? 
Tokių problemų neturėtų kilti Pilviškių gimnazijos mokiniams ir jų tėvams. 
Jau daugiau nei pusę metų šioje mokslo įstaigoje veikia elektroninio dienyno sistema. 
– Daug svarstėme, ar mums šios sistemos reikia. Bet nusprendėme, jog naujovės vis tiek ateina. Buvo apklausti vaikai: kiek namuose turi internetą ir galės naudotis elektroniniu dienynu bei knygelėmis. Pamatėme, kad šis procentas – nemažas, tad pasiryžome naujovei, – aiškino Pilviškių gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Valiūnienė. 

Pasirinko mokamą 
Pirmiausiai mokyklai reikėjo apsispręsti, kokį dienyno variantą – mokamą ar nemokamą – pasirinkti. Dėl duomenų saugumo ir kuo mažesnės įsilaužimo tikimybės nuspręsta rinktis mokamą dienyną. 
Vienkartinį mokestį už programinę įrangą mokykla sumokėjo iš mokyklai pervestų 2 proc. pajamų mokesčio. Mokinių tėvams už šį dienyną reikia mokėti 10 litų per metus (1 litas vienam mokslo metų mėnesiui). 
Tačiau šios programos kūrėjai pilviškiečiams pirmą pusmetį dienynu leido naudotis nemokamai. 

Kaip tai veikia? 
Visi mokiniai, mokytojai, klasių auklėtojai turi savo slaptažodžius. Kiekvienas moksleivis dienyne mato tik savo pažymius. 
Atsivertę internetinį dienyną tėvai gali matyti ne tik vaikų pažymius, bet ir pamokų tvarkaraštį, kokie mokytojai dėsto jų vaikui, ką tą dieną sūnus ar dukra dirbo pamokose, kaip parašė kontrolinį darbą, koks pažymių vidurkis, kiek pamokų praleista, ar į jas pavėluota, koks numatomas pusmečio rezultatas ir t. t. Labai patogu, kad dienyne įrašyta, ką reikia atlikti namų darbų. Moksleivis nebeišsisuks tėvams aiškindamas, kad namų darbų nieko neužduota. Kita vertus, ir pačiam mokiniui, jei jis pamiršo užduotis arba sirgo ir nelankė mokyklos, jau nebereikia skambinti draugams ir aiškintis – užtenka prisijungti prie elektroninio dienyno ir viskas akivaizdu. 

Žinutė telefone 
Mokytojams naudotis elektroniniu dienynu taip pat patogu. Baigiamųjų klasių auklėtojams, prireikus surinkti duomenis apie vaikus, nebereikia susikrauti kalno dienynų ir iš jų rankioti kiekvieno mokinio pažymius. Dabar visą darbą padaro kompiuteris. 
Naudojantis elektroniniu dienynu patogu bendrauti. Tėvai gali susisiekti su bet kuriuo mokytoju, pateikti jam rūpimą klausimą. Lygiai taip pat mokytojai gali parašyti įvairių pranešimų tėvams. 
Elektroniniu dienynu mokyklos administracija pasinaudojo ir žiemą, kai reikėjo vaikus informuoti, kad nereikia eiti į pamokas dėl šalčių ar dėl gripo epidemijos. 
Tėveliams, kurių vaikai kartais mėgsta „nusimuilinti" nuo pamokų, yra galimybė užsisakyti SMS žinutę. Pavyzdžiui, mokinys pabėgo iš lietuvių kalbos pamokos, mokytoja šį faktą pažymėjo elektroniniame dienyne. Ir tėčio ar mamos mobiliajame telefone iškart supypsi žinutė... Galite skambinti ir klausti vaiko, kuo gi jis užsiima užuot mokęsis lietuvių kalbos. 

Turi įprastas knygeles 
Kol kas Pilviškių gimnazijoje yra ir paprastos, popierinės, pažymių knygelės. Tai patogu tiems tėvams, kurie neturi priėjimo prie interneto. Tačiau, kita vertus, internetu juk galima pasinaudoti mokykloje ar bibliotekoje. Kai kurie pedagogai pyksta, kad reikia dirbti dvigubą darbą ir pildyti abu – tiek popierinį, tiek elektroninį – variantus. Dėl šios priežasties ir norint sutaupyti lėšų, bus svarstoma galimybė atsisakyti popierinių dienynų ir pažymių knygelių. 
– O tiems tėvams, kurie negali prisijungti prie interneto, lapus su jų vaikų mokslo rezultatais galime atspausdinti iš elektroninio dienyno, – aiškino D. Valiūnienė. 
Anot pedagogės, yra tėvų, kurie nuolat domisi vaikų mokslu. Jiems nėra jokio skirtumo, kokį dienyno variantą žiūrėti – elektroninį ar popierinį. Yra ir tokių, kurie atžalų mokslais beveik nesidomi ir nevarto jokio dienyno. 

Prieš šešerius metus 
Elektroniniai dienynai respublikoje seniai nėra naujovė. Pirmasis toks dienynas Lietuvoje įvestas dar 2004 metais, o šiandien jais naudojasi gerokai per 200 mokyklų. Tiesa, greta jų dar daugumoje ugdymo įstaigų egzistuoja ir popierinis variantas. Vien tik elektroninius dienynus Lietuvoje naudoja apie 20 mokyklų. 
Tačiau mūsų rajone pilviškiečiai yra pirmosios šios srities kregždės. Pasak direktoriaus pavaduotojos, dabar elektroniniu dienynu patenkinti tiek pedagogai, tiek tėvai ir vaikai. 
– Sunkesnė buvo tik pati pradžia, pasitaikydavo nedidelių nesklandumų. Dabar pedagogai įgudo naudotis dienynu, be to, mokytojams įrengta daugiau kompiuterizuotų darbo vietų. Šiuo metu kompiuteriai yra maždaug pusėje kabinetų, įrengtos ir keturios vietos bibliotekoje bei dvi – mokytojų kambaryje. Žinoma, technika sensta. Bet pagal mokyklų modernizavimo projektą gausime kompiuterių ir tikimės, kad kitais metais jie bus visuose kabinetuose, – kalbėjo D. Valiūnienė.

Direktoriaus pavaduotoja D. Valiūnienė sakė, jog mokyklos bendruomenė jau spėjo pajusti elektroninio dienyno privalumus.
Autorės nuotr.
Autorius:Eglė MIČIULIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=17395
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 2663 | Raktažodžiai: mokykla
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-06-20

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License