Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Paminklas bus pastatytas

„Santakos" inf.

Laikraščio skaitytojai teiraujasi, ar bus pastatytas paminklas Opšrūtuo­se, ir klausia dėl galimybės prisidėti savo auka. 

Paminklo Opšrūtuose 1947 metais vykusiam mūšiui atminti organizaci­nio komiteto narys, Lietuvos kariuomenės kūrėjų sąjungos Vinco Kudir­kos Marijampolės skyriaus vadovas Algimas Samuolis paaiškino, jog šiuo metu jau atlikti kai kurie pasirengimo darbai. Paminklo pastatymo vieta suderinta su žemės savininke Regina Vilkaitiene, jau duotas užsa­kymas UAB „Vito akmenys" meistrams. 

Organizatoriai paruošė ir išplatino lankstinuką „Opšrūtai – tai išsivada­vimas". Jis iliustruotas vietos, kurioje iškils paminklas, nuotrauka bei Opšrūtų operacijai vadovavusio „Tauro" apygardos Žalgirio rinktinės vado Vinco Štrimo-Šturmo nuotrauka. 

Lankstinuke primenama, jog Opšrūtų epizodas (partizanų mūšis) atitoli­no Lietuvos kaimo kolektyvizaciją ir pristabdė šalies rusifikaciją. Taip pat pateikiamas trumpas istorinio įvykio aprašymas, nurodoma banko sąskaita aukoms kaupti. 

Pinigus galima pervesti į Lietuvos atsargos karininkų sąjungos Mari­jampolės skyriaus sąskaitą LT637044060003993715, nurodant „Opšrū­tų mūšio paminklui" (SEB bankas, Vilniaus skyrius, kodas 70440). A. Sa­muolis sakė, jog pastatyti paminklą kainuos apie 14 tūkst. litų, šiuo metu surinkta apie pusė reikalingų lėšų. Paminklo atidengimo iškilmes tikimasi surengti rugsėjo mėnesį.
Autorius:„Santakos“ inf.

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=18150
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1277 | Raktažodžiai: paminklas, Opšrūtai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2019-07-22

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License