Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 5
Svečių: 1
Vartotojų: 4
terranceup69 , meganoo18 , wildabs2 , elnoraiu3

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Sėkmės formulė – sugebėjimas laiku pakeisti darbų „filosofiją“

Andrius GRYGELAITIS

Nedaugelis įmonių ar bendrovių ryžtasi savo veiklą plėsti nuo pieno su­pirkimo ar žemės ūkio darbų iki medinių žaislų ar nerūdijančio plieno dirbinių gamybos. Viena iš tokių bendrovių yra Vilkaviškio rajone, Alks­nėnų kaime, įsikūręs ŽŪK „Senoji kryžkelė". 

Daugiau nei dešimtmetį gyvuojanti bendrovė bėgant metams imasi vis naujos veiklos. „Stengiamės lanksčiai reaguoti į laikmečio pokyčius ir prisitaikome prie įvairių situacijų", – teigė ŽŪK „Senoji kryžkelė" vado­vas Arvydas Jurgelaitis. 

Nuo pat įsikūrimo pradžios kooperatyvui vadovaujantis vyriškis pasako­jo, kad šiuo metu bendrovė užsiima keliomis veiklos sritimis. Ji iš žem­dirbių superka bei perparduoda pieną, gamina medinius žaislus, atlieka visus žemės ūkio darbus – nuo dirvos arimo ar sėjos iki javų kūlimo ar mėšlo išvežimo. Pati naujausia veikla, kuria užsiima ŽŪK „Senoji kryž­kelė", yra nerūdijančio plieno apdirbimas. 

„Tuo verčiamės tik kiek daugiau nei metus laiko. Kadangi įgijome tei­sę tiekti pieną ES šalims, teko plėsti bei modernizuoti pieno supirkimo gamybinę bazę. Iš pradžių iš nerūdijančio plieno patys pasistatėme pie­no šaldymo bokštus, o vėliau pasigaminome ir pienvežius, t. y. ant va­žiuoklės dedamas cisternas. Pirkti viską būdų kainavę daug brangiau", – paaiškino A. Jurgelaitis. Jis teigė, kad norint pradėti naują veiklą rei­kėjo ne tik atitinkamų įrenginių bei patalpų, bet ir žinių, kurių savaran­kiškai sėmėsi patys įmonės darbuotojai. 

Šiuo metu bendrovėje dirba 37 žmonės. Sezoniniams darbams priima­mi 3–4 nauji padėjėjai. „Mūsų kolektyvas gana pastovus, visi jau se­niai kartu dirbame. Darbuotojais visiškai pasitikiu", – teigė ŽŪK „Seno­ji kryžkelė" vadovas. 

Kalbėdamas apie visas įmonės veiklos sritis A. Jurgelaitis tikino, kad jos papildo viena kitą. „Turime per 500 pieno statytojų, ir tai rodo, jog esame patikimi partneriai. Visada reikia elgtis taip, kad klientai no­rėtų sugrįžti atgal, nes jei nebus jų – nebus ir mūsų", – sakė kooperaty­vo vadovas. 

Kalbėdamas apie atliekamus žemės ūkio darbus, pašnekovas pasakojo, kad žmones labiau vilioja stambesnės paslaugos, tokios kaip javų kūlimas ar mėšlo išvežimas, o smulkesnius darbus jie patys pasidaro. 

Viena iš neįprasčiausių įmonės veiklų yra medinių žaislų gamyba. Dau­giau nei prieš penkerius metus pradėtas užsiėmimas sėkmingai gyvuo­ja ir šiandien. Tiesa, didelio pelno tai neatneša. Pasak A. Jurgelaičio, prieš keletą metų gauti užsakymai iš užsienio valstybių šiuo metu yra labai sumažėję, o vietinė rinka niekada nebuvo pernelyg didelis gauna­mų pajamų šaltinis. Beje, mediniai žaislai yra gaminami tik šaltuoju metų periodu, kai lauko darbai jau būna baigti. Kaip juokavo bendro­vės vadovas, tai daugiau „užklasinė" veikla. 

Neseniai pradėjusi apdirbti nerūdijantį plieną „Senoji kryžkelė" šią sa­vo veiklą žada ir toliau stiprinti. „Kol kas viską gaminomės tik savo reikmėms, bet jau artimiausiu metu ketiname pradėti įrenginių preky­bą, juolab kad susidomėjusiųjų yra", – teigė A. Jurgelaitis. Paklaustas apie artimiausius bendrovės planus, pašnekovas sakė, jog įmonė keti­na stiprinti jau esamas sritis, o žengti į naujas kol kas neplanuoja. „Žvelgti toli į ateitį – nelengvas dalykas. Kol kas viskas sekasi neblo­gai, o kaip bus vėliau, pasakyti sunku. Visada reikia dairytis aplinkui ir stebėti rinką, sugebėti reaguoti į žmonių poreikius. Svarbiausia – neuž­sikabinti ties viena sritimi ir jos aklai laikytis. Į viską reikia žiūrėti lanksčiai, sugebėti prisitaikyti prie įvairių situacijų", – sėkmės paslap­tį bandė atskleisti A. Jurgelaitis. 

Kalbėdamas apie šalį stingdantį sunkmetį, pašnekovas teigė, jog ir iš krizės visada galima ko nors išmokti. „Pragyvenome du sunkius finansi­nius laikotarpius, tačiau išlikome. Kiekvieną kartą reikėjo iš naujo per­sitvarkyti, pakeisti darbų „filosofiją", – pasakojo ŽŪK „Senoji kryžke­lė" vadovas. Jis teigė, kad visada svarbiausia yra sau išsikelti tam tik­rus tikslus bei jų atkakliai siekti. „Tik sunkiai dirbant gaunami norimi rezultatai. Pamažu atsiranda žinių bagažas, patirtis ir darbas tampa lengvesnis", – pokalbio pabaigoje mintimis pasidalijo A. Jurgelaitis.

null

ŽŪK „Senoji kryžkelė" vadovas A. Jurgelaitis sakė, kad tik sunkiai dir­bant galima tikėtis norimų rezultatų. 
Autoriaus nuotr.Autorius:Andrius GRYGELAITIS

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=18166
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 2376 | Raktažodžiai: Verslas, Alksnėnai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2019-07-22

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License