Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 6
Svečių: 4
Vartotojų: 2
wilmaui16 , julianat11

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Pilviškiečiai piktinasi nevykusia tvarka

Eglė KVIESULAITIENĖ

Pilviškių seniūnijos gyventojus sukiršino miestelio gatvių ir kelių prie­žiūra. Į redakciją skambinę žmonės piktinosi, kad vienose gatvėse klo­jamas brangus asfaltas, o kitur nerandama pinigų net neišvažiuoja­mam keliukui nugreideriuoti. 


Skundėsi gyventojai 

Per savaitę redakcija iš Pilviškių seniūnijos gyventojų dėl kelių priežiū­ros sulaukė net dviejų skundų. Iš Smilgių kaimo paskambinęs jaunas vyras piktinosi, kad palijus neįmanoma išvažiuoti keliu, vedančiu į va­dinamąjį Šilą. Tas pats kelias vingiuoja ir į Smilgių kaimo kapinaites, vietiniai juo važiuoja į Teiberių gyvenvietę, tad keliukas, pasak smil­giškio, reikalingas tikrai ne jam vienam. 

– Kreipiausi į seniūną, jis prižadėjo nugreideriuoti kelią, bet žadėtos pagalbos nesulaukiu, – piktinosi neprisistatęs pašnekovas. 

Su skundu į redakciją kreipusis pilviškietė sakė kalbanti ne vien savo, bet ir kelių kaimynų vardu. Moteris piktinosi, jog naujas asfaltas paklo­tas gan ilgoje, kelių šimtų metrų atkarpoje, vedančioje nuo geležinke­lio. Laukais vingiuojančiame Geležinkelio gatvės gale stovi tik trys na­mai, kuriems ir suteiktas išskirtinis patogumas. 

– Mes puikiai suprantame, kad toje vietoje gyvena turtingi žmonės, vienas jų turi automobilių remonto įmonę, todėl jiems svarbu, jog klientai galėtų atvažiuoti asfaltu. Ir tegul nepasakoja, kad tie gyvento­jai savo lėšomis prie asfaltavimo prisidėjo, – puikiai žinau, jog taip nė­ra. Trumpą Kęstučio gatvę taip pat prieš kelerius metus išasfaltavo, nes ten gyvena pats seniūnas Vytautas Judickas. Jūs atvažiuokite ir pa­žiūrėkite, kaip atrodo kitos Pilviškių gatvės. Ten, kur stovi dešimtys namų, – tik duobėti žvyrkeliai, bet niekas nieko nedaro, – atvykti kvie­tė pilviškietė. 


Ne vienas kelias 

Išklausę pilviškiečių skundus, nutarėme savo akimis įsitikinti, kaip at­rodo jų paminėtos gatvės ir keliai. Suradę į Šilą vedantį keliuką Smil­gių kaime, kiek nustebome, mat šis niekuo nesiskyrė nuo kitų lauko ke­lių: siauras, kiek duobėtas, bet bent jau šiuo metu juo galima kuo pui­kiausiai važiuoti. 

Apie šio keliuko problemą paklaustas Pilviškių seniūnas V. Judickas sa­kė, kad po liūčių jis dažnai tampa sunkiai išvažiuojamas, tačiau pra­džiūvus problemos nebelieka. Keliuką savo reikmėms prieš daugelį me­tų buvo įsirengę geležinkelininkai. Kadangi jis įrengtas žemiau geležin­kelio, nėra kelio sankasos, lietaus vanduo nenuteka ir važiuojamoji da­lis pažliunga. 

– Porą kartų per metus keliuką nugreideriuojame taip pat, kaip ir ki­tus, bet juk kiekvienam turėtų būti aišku, jog po lietaus greideriuoti negalima, nes būtų dar blogiau, – aiškino seniūnas. – O kai išdžiūsta, tai ir problemos nebelieka. Žinoma, jei seniūnija turėtų sočiai pinigų, galėtų kelius greideriuoti dažniau. Laimė, kad savo technika padeda ūkininkai, nes be jų pagalbos neišsiverstume, žiemą daug kaimo keliu­kų išvis liktų neišvažiuojami. O dėl minėto keliuko apskritai nematau problemos. Tos vietovės gyventojai turi pasirinkimą: tiek į kaimą, tiek į kapinaites veda net trys keliai. 


Sprendžia bendruomenė 

Seniūnas griežtai atrėmė ir priekaištus dėl „sava tvarka" asfaltuojamų Pilviškių gatvių. V. Judickas tvirtino, kad jau penkmetis, kai gatvių as­faltavimo planus patvirtinusi miestelio bendruomenė. Jų ir laikomasi, tad seniūnas pats jokio „balso" neturįs. 

– Lėšų gauname tiek, jog užtenka tik gatvės galiukui išasfaltuoti, – skundėsi seniūnas. – Kad nekiltų piktumų, bendruomenė patvirtino gra­fiką. Buvo nuspręsta, jog geriau užbaigti asfaltuoti pradėtas gatves, o ne „mėtyti" visur po gabaliuką. Per kelerius metus šiaip taip išasfalta­vome Šešupės gatvę, užbaigėme Kęstučio, bet toliau, o ne pro mano namus. Atkarpa, kur gyvenu, išasfaltuota dar tais laikais, kai nedirbau seniūnu. Pagal grafiką buvo numatyta užbaigti ir likusią Geležinkelio gatvės atkarpą. Jei gausime pinigų, šiemet pagal planą asfaltuosime Bi­rutės gatvę. 

Apmaudu, bet Pilviškiuose iš 23 kilometrų gatvių neasfaltuotų yra net du trečdaliai. Ko gero, tai blogiausia situacija iš visų rajono miestelių. O tiems, kurie skundžiasi redakcijai, patarčiau būti pilietiškiems ir ateiti į bendruomenės susirinkimus. Tada ir sužinos, kokia tvarka re­miantis asfaltuojamos miestelio gatvės. 

Nors ir kokie įtikinami atrodė V. Judicko argumentai, vis dėlto bendruo­menės sprendimas asfaltą tiesti miesto pakraštyje, beveik per laukus vingiuojančiu keliuku iki trijų jo gale esančių namų, mums, žurnalis­tams, taip pat pasirodė keistas. Juolab kai miestelio centre apstu duo­bėtų žvyrkelių, kuriais keliskart per dieną darda tikrai ne trijų šeimų automobiliai.

null

Kelių šimtų metrų asfalto ruožas veda į trijų pilviškiečių valdas.
Romo ČĖPLOS nuotr.
Autorius:Eglė KVIESULAITIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=18472
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1959 | Komentarų: 12 | Raktažodžiai: Pilviškiai
Viso komentarų: 121 2 »
2012-03-19 Spam
12. cia sutapimas ?
pavasaris 2012 vel skestam. asfalto ne kvapo. taip noretusi jauno verzlaus protingo seniuno. keliai total kosmar miestelis apleistas nera jokio parko pilviskiouse kur galetu jaunimas leisti laika+ sporto sales(stangines) stadijonas futbolo apleistas. jokiu kulturiniu renginiu jaunimui. miestelis merdi. jau ir vakarais gatves neapsviestos elektra taupo. vaiku darzelis 30metu remonto nemates. bet svarbu savivaldybeje kapital remont daromas 4-5 zmonems dirbantiems+ seniunui nauja masina. o tai gyvenam. aciu tau seniunas

2011-02-06 Spam
11. raimundas (raimundas)
to 7, argumentai labai paprasti,prisimink kad kai buvo pradeta asvaltuoti pilviskiu gatveles kestucio ir vilties gatves buvo vienos pirmuju,na o kas gyvena siu gatveliu sankryzoje,jeigu tamsta esi pilviskietis,komentuoti nereikia,taip kad uztarinet svolaciaus nereikia angry

2010-10-06 Spam
10. darka
zmogau prie gelezinkelio stoties.

2010-09-28 Spam
9. Povilas
to a.
Kokių tau dar argumentų? Nueik ir pasižiūrėk į keliuką link Dulskio.

2010-09-27 Spam
8. darka
nera komentaru................baily..... parasyk tada tu....

2010-09-23 Spam
7. a
labai puikus komentarai. Visur kaltinimai ,o argumentu niekur nera. kaip ir visada

2010-09-20 Spam
6. Povilas
Visas Vilkaviškio rajonas - "tykus prūdas, kuriame veisiasi velniai", o Pilviškiai - akivaras tame prūde... Jei Lietuvoje būtų tiesioginiai rinkimai į savivaldybes, Judickas seniai jau duoneliautų darbo biržoje... Suskis!

2010-09-19 Spam
5. darka
Baikit hebra sud.... malt ant Pilviskieciu.....o jai seniunas pazadukas ir melagis tai cia kitas reikalas. Birutes gatveja asfaltas turejo buti jau pernais metais. Per susirinkima sake kad skirta 500tukst lt birutes gatves asfaltui ir bus 2010 metais naujas kelias.Tik susipirkite zmones perlaidas griovems.Uzsukite pavasari i Birutes gatve pravaziuoti.Tai tokiu duobiu pamatysite kokiu dar Pilviskiuose nematete.O ASFALTAS PER 4-5METUS BUVO ISLIETAS TIK 3VIETOSE NAUJAS...SPEKIT KUR ? PAS SENIUNA ZEMETVARKINKA SLEKY IR PRIE 'AUKSINIO' DULSKUCIO. Tuo viskas ir pasakyta......................................................................... .

2010-09-16 Spam
4. :)
:DDD jau neturi dėl ko rašyt, tai dėl kelio kažkokio rašo

2010-09-16 Spam
3. DULSKIS
UBAGAI NEDRAUGAI, UBAGAMS ATSVALTO NER

1-10 11-12
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Penktadienis, 2019-06-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License