Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 6
Svečių: 5
Vartotojų: 1
wilmaui16

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Laukiu naujų susitikimų

Sigutė TRIMAKAITĖ

Vasaros pabaigoje pirmą kartą lankiausi Pilviškių miestelio šventėje. Susipažinau su puikiais žmonėmis, kurie kilę iš šio krašto, dažnai grįžta į miestelį, puoselėja kultūrą, dalyvauja įvairiose šventėse. 

Į Pilviškius teko vykti po koncerto Veiverių bažnyčioje. Nuvežti sutiko Veiverių seniūnas Vaclovas Ramanauskas. Jam esu labai dėkinga už parodytą dėmesį ir pagalbą, nes į traukinį būčiau nespėjusi, o autobusai tuo metu nebevažiavo. Po šventės Pilviškiuose vėl teko kreiptis į muziką, kilusį iš šio krašto, Vytautą Janušaitį, kad nuvežtų į Kauną. Tad kartu su linksma kompanija – Rūta Morozovaite, Juozu ir Vytautu Janušaičiais, apdovanota gėlėmis ir medumi, aš trečią valandą nakties grįžau į Kauną. Turbūt ilgai prisiminsiu šią šventę. Supratau, kad visada norėsiu grįžti į šį svetingą kraštą, kuriame gyvena puikūs, meną puoselėjantys ir mylintys žmonės. 

Po kurio laiko vėl teko lankytis Pilviškiuose: pakviesta kunigo Algirdo Žukausko, dalyvavau šv. Mišiose Švč. Trejybės bažnyčioje. Mišių metu atlikau J. Dovlando giesmę, žymiąją Franco Šuberto „Ave Maria". Kartu su pianistu Justinu Brūzga, kuriam teko groti elektriniais vargonėliais, po mišių surengėme sakralinės muzikos koncertą. Programoje skambėjo J. S. Bacho, R. Šumano, M. K. Čiurlionio, O. Mesiano, V. Germanavičiaus, A. Navicko ir kitų kompozitorių kūriniai. Pirmą kartą buvo atliktas Andrea Gala kūrinys solo balsui „Domine Deus II". Bažnyčioje akustika tokia puiki, kad kvapą gniaužė tas momentas, kai reikėdavo pradėti kūrinį. 

Apsupti muzikos gerbėjų, turėjome galimybę svečiuotis kunigo Algirdo namuose, bendrauti su įdomiais pašnekovais, vaišintis. Nesinorėjo greitai išvykti atgal į Vilnių, dar norėjome kuo ilgiau pabūti ir pratęsti įdomų bendravimą su maloniais žmonėmis. 

Nekantriai laukiu, kada vėl galėsiu giedoti fantastinės akustikos bažnyčioje, laukiu naujų susitikimų su Pilviškių klausytojais, miestelio svečiais, kurie kunigo Algirdo Žukausko dėka dažnai atvyksta į šią gražią vietovę.Autorius:Sigutė TRIMAKAITĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=18774
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1103 | Raktažodžiai: laiškai spaudoje
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Penktadienis, 2019-06-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License