Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 22
Svečių: 16
Vartotojų: 6
cecilfu4 , paulettegx3 , shannonfr16 , jaclynqh11 , bobnc11 , berthats1

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Ištirtos turistinių maršrutų Šešupe galimybės

Daiva RIKLIENĖ 
Vilkaviškio turizmo ir verslo 
informacijos centro direktorė

Lietuvoje populiarėjant vietiniam turizmui, nemažą turistų srautą pri­traukia ežerų ir upių vandens turizmas. Siekiant sukurti naujus pasie­nio turizmo produktus, buvo parengtas projektas „Vandens turizmo plėtra pasienio regione". Projekto partneriai – Bebros (Biebrzanski) na­cionalinis parkas Lenkijoje, Kalvarijos savivaldybės administracija, Su­valkijos bei Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centrai. 

Vienas iš pagrindinių projekto tikslų buvo surengti seminarą ir konfe­renciją bei organizuoti plaukimą didžiausia Sūduvos upe – Šešupe. 

Pirmą dieną rinkomės Nerijaus Žukausko kaimo turizmo sodyboje „Su­valkijos dvaras". Partneriai iš Lenkijos tokius plaukimus organizuoja jau ne pirmus metus, tad, norėdami perimti jų patirtį, išsiaiškinti, kaip tinkamai paruošti maršrutus, kad Šešupė taptų dar patrauklesnė vandens turizmo mėgėjams, sužinoti apie vandens turizmo galimybes Lietuvoje, suorganizavome trumpą seminarą. 

Papietavę sėdome į autobusą ir, apžiūrėję keletą lankytinų vietų, atvy­kome prie upės. Kadangi Šešupės ištakos – Lenkijoje, pirmą dieną plau­kimui pasirinkome 7 km atkarpą nuo Liubavo iki Kalvarijos miestelyje esančio poilsio parko. 

Nors spalio mėnuo nelepina šiltais orais, plaukti norinčiųjų atsirado daugiau, negu buvo numatyta projekte. Plaukė dešimties vilkaviškiečių komanda, tiek pat lenkų, šeši marijampoliečiai ir 24 kalvarijiečiai. Oras buvo gana žvarbus, tačiau finišą pasiekė visi. Sugrįžus į sodybą laukė karšta vakarienė, pirtis, kubilas bei diskusijos apie tolimesnę partnerystę. 

Antrą dieną pradėjome ekskursija „Mažasis „žingsniobusas" po Vilka­viškio miestą", kurią vedė Vilkaviškio krašto muziejaus direktorius An­tanas Žilinskas. Vėliau Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centre vyko konferencija, kurios metu lektoriai ekspertai pristatė vandens tu­rizmo Šešupės upe stipriąsias bei silpnąsias puses, galimybes ir grės­mes. Partneriai iš Lenkijos papasakojo apie Bebros nacionalinį parką bei rinkodarą jų šalyje, parodė plaukimų Kumialkos ir Bebros upėmis fil­muotą medžiagą, pristatė leidinius. Papietavę išvykome į Pilviškius. 

Plaukimas prasidėjo nuo Pilviškių hidroelektrinės ir baigėsi ties Miknai­čių kaimu (12 km). Šį kartą beveik visą 20 vilkaviškiečių komandą su­darė Vilkaviškio „Aušros" gimnazijos moksleiviai, kurie parodė savo iš­tvermę ir prie finišo linijos atplaukė pirmi. Kalvarijos savivaldybėje Še­šupė tai susiaurėja, tai išplatėja, buvo kliūčių, aplink kurias reikėjo persinešti baidares, o mūsų rajone upė – ypač graži ir srauni. Čia tvyro ramybė, supa nesukultūrinta gamta, nepažeista ekosistema. Upė idea­liai tinka pradedantiesiems vandens turistams, šeimoms su vaikais, pa­gyvenusiems ir neįgaliems žmonėms. Ne veltui maršruto pabaigoje dau­guma plaukimo dalyvių teiravosi, kada tęsime plaukimą, nes nepatikė­jo, jog jau nuplaukė suplanuotus 12 km. Miknaičių kaime buvo įrengta stovyklavietė, kurioje laukė „Senų vežimų" klubo arbata, kibinai, keps­niai ir užkandžiai. 

Partneriai iš Lenkijos prašė sudaryti įvairių ilgių maršrutus, juos su­ženklinti, parengti vandens maršrutų aprašus ir organizuoti panašius plaukimus, mat jie su malonumu atvažiuotų į mūsų kraštą plaukti Šešu­pe. 

Plaukimas baidarėmis Šešupės upe – smagus, aktyvus ir nebrangus lais­valaikio leidimo būdas, pažintis su naujais žmonėmis. Tikime, jog šis žygis buvo tik graži vandens turizmo plėtros pradžia, ir viliamės, kad jis taps tradicinis.

null

Plaukimas Šešupe paliko gerą įspūdį pradedantiesiems ir tokių maršru­tų pageidaujantiems svečiams iš Lenkijos bei kaimyninių rajonų. 
Autorės nuotr.
Autorius:Daiva RIKLIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=18875
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 2416 | Raktažodžiai: Šešupė, turizmas
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-06-20

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License