Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Savo namą sūnui perrašę pilviškiečiai atsidūrė gatvėje

Eglė KVIESULAITIENĖ

Namą sūnaus vardu perrašę pilviškiečiai netrukus atsidūrė gatvėje. Didžiulį būstą turėjusi šeima įklimpo į skolas ir dabar dokumentuose sutuoktiniai traktuojami kaip benamiai. 


Namas – dėl vaikų

Pilviškiečiai Marija ir Vidas Kučinskai niekada nemanė, kad jų gyvenimas susiklostys taip, jog net artimiausiems draugams bus nejauku pasiguosti. Dažnas, išklausęs jų istoriją, dėl tokio sūnaus poelgio kaltina jį auklėjusius tėvus. Tačiau su sūnumi bylinėtis pasiryžusi M. Kučinskienė negali suvokti, ką auklėdama vaikus darė ne taip.

Prieš septynerius metus, kai dar Vidas Kučinskas dirbo tolimųjų reisų vairuotoju ir į namus parnešdavo solidžią algą, šeima nutarė paimti iš banko paskolą ir įsigyti namą. Dviejų kambarių bute iki tol gyvenę Kučinskai pasvarstė, kad tuomet, kai sūnūs sukurs šeimas, didžiuliame name galės gyventi visi kartu.

Butą M. Kučinskienė paliko vyriausiajam sūnui iš pirmosios santuokos. Šis mamai sumokėjo sutartą sumą pinigų, kad Kučinskai turėtų lėšų pirmajam įnašui už naują būstą. Tačiau buto sūnaus vardu jie tuokart neperrašė, nes kažkada žinybiniu buvusio namo dokumentai juridiškai nebuvo tvarkingi.


Sutiko perrašyti

Nauja pastoge Kučinskai mėgavosi kelerius metus: pirko baldus, gražino kambarius ir džiaugėsi erdviu būstu, kuriame visiems pakako vietos, savu kiemu, kur galima pasikviesti draugų, išsikepti šašlykų, pabendrauti. Su tėvais gyveno ir abu jaunesnieji sūnūs.

Tačiau kartu su sunkmečiu V. Kučinską užgriuvo sveikatos bėdos. Gydytojai vyrui uždraudė dirbti tolimųjų reisų vairuotoju ir nustatė neįgalumą. O praradusi ankstesnes pajamas šeima nebepajėgė mokėti bankui paskolos, kurios dar buvo likę 39 tūkst. litų.

– Tada susikviečiau visus tris sūnus ir prašiau gelbėti namą. Kalbėjau, kad kuris nors turi sutikti jį persirašyti savo vardu ir pabaigti mokėti kreditą, – pasakojo M. Kučinskienė. – Ilgai galvojęs pagaliau sutiko vidurinėlis Edgaras.


Tėvus išmetė

Iš pradžių šeima gyveno gan draugiškai: buvo sutarta, kad tėvai ir jaunėlis sūnus gyvens pirmame namo aukšte, o Edgaras – antrame. Tačiau problemos prasidėjo tuomet, kai namo savininku tapęs Edgaras parsivedė savo moterį. Dvi šeimininkės sunkiai tilpo po vienu stogu, tad prasidėjo kivirčai.

Kaip pasakoja M. Kučinskienė, jaunoji šeimininkė specialiai išprovokuodavo konfliktus. Tačiau Marija įsivaizdavo, kad sūnaus sugyventinė į namą jokių teisų neturi, tad ir nurodinėti ar žarstyti jos daiktų negali. Žodis po žodžio tarp jaunųjų ir senųjų šeimininkų įsiplieksdavo aštrūs konfliktai. Pirmasis neatlaikęs įtampos gyventi pas draugę išėjo devyniolikmetis jaunėlis.

Vieną dieną grįžę į namus tėvai rado užrakintas duris. Bandę į būstą patekti su policija, Kučinskai nieko nepešė. Gražiuoju pareigūnai nebuvo įleisti, o laužti durų, kai tikrasis namo šeimininkas yra viduje, jokio pagrindo nebuvo.

Įsiprašę nakvoti pas pažįstamus, Kučinskai vėliau dar ne kartą mėgino patekti į namus, kvietė policiją, rašė pareiškimus, tačiau netrukus sužinojo dar vieną akibrokštą: nuosavybės teisę į būstą turintis sūnus juos iš namo išregistravo.

Tad Kučinskai ne tik nebeturėjo jokių teisų, bet netgi tapo oficialiais benamiais. Ant namo tvoros atsirado spyna ir grėsmingi užrašai, kad be šeimininko sutikimo į privačią teritoriją įžengti draudžiama, o aplinka stebima vaizdo kameromis. Visi, norintys patekti į vidų, turi paskambinti nurodytu telefonu.


Trukdo butas

Be raminamųjų jau nebegalinti gyventi M. Kučinskienė kreipėsi į teismą, kad būtų panaikintas dovanojimo faktas ir jie galėtų susigrąžinti namą.

Pasiskolinusi pinigų iš pažįstamų, moteris Kauno advokatams sukišo ne vieną tūkstantį litų. Kai pinigai baigėsi, kauniečiai atsisakė atstovauti Kučinskų interesams teisme.

Sužinojusi, kad kiekvienas rajono gyventojas turi teisę į nemokamą juridinę pagalbą, kuri teikiama Savivaldybėje, M. Kučinskienė buvo beeinanti konsultuotis. Tačiau ir čia sulaukė akibrokšto, mat gyvenamosios vietos neturintis ir jos nedeklaravęs žmogus kaip ir nėra rajono gyventojas.

Išgirdusi, kad namų neturintys žmonės gyvenamąją vietą gali deklaruoti savo seniūnijoje, M. Kučinskienė kreipėsi ir ten. Tačiau tai padaryti sukliudė moters vardu likęs įregistruotas butas.

– Kur tik einu, atsimušu tarsi į sieną, – aimanavo M. Kučinskienė. – Visi siūlo grįžti į butą ir gyventi. Bet aš juk negaliu griauti gyvenimo ir vyresniajam sūnui. Jis turi draugę, ateities planų, tad būtų nedora taip pasielgti.


Liko tuščias

Kučinskai nepraranda vilties atgauti bent porą kambarių savo name ir sulaukti jame senatvės, tačiau akivaizdu, kad įstatymai – ne jų pusėje, o geranoriškumo iš savo sūnaus vargu ar sulauks.

M. Kučinskienės sūnus Edgaras su žurnalistais sakė negalįs susitikti, nes su šeima keleriems metams išvykstąs gyventi į užsienį. Telefonu bendravęs 24-erių vyras tikino negalėjęs kartu gyventi su tėvais, nes šie trukdę jo šeimai, vaikams, dažnai girtaudavę ir triukšmaudavę, buvę konfliktiški. Paklausus, ar pas svetimus besiglaudžiantys tėvai negalėtų name pagyventi bent tol, kol jis bus užsienyje, Edgaras tvirtino, jog namas bus remontuojamas, elektra išjungta, o daiktai ir baldai išgabenti.

– Tegul eina į butą, kurį turi savo vardu, ir gyvena, – kartėlio dėl beviltiškos tėvų padėties nejautė Edgaras. – Brolis juk taip pat išvykęs į užsienį, taigi butas stovi tuščias. O į namą jie jokių teisų nebeturi.

Erdviame name tėvams vietos neatsiranda.
Romo ČĖPLOS nuotr.Autorius:Eglė KVIESULAITIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=19775
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 2143 | Komentarų: 10 | Raktažodžiai: pilviškiečiai, gyvenimas, Pilviškiai
Viso komentarų: 10
2011-01-27 Spam
10. koki kieti
Na kieti anonimiskai cia nesamones rasinet ziurekit sakoma kas dauk kalba tai ir prisikalba savo liepto gala ir prieisit uz liezuvi per liezuvi is kito nelaimes turbut labai jau jum dziaugsmas ima na na kiekvienam savo ....

2011-01-27 Spam
9. benzino pardavejas 2
pagal teksto turiny , uznesa , kad tai RUBLIO komentaras

2011-01-27 Spam
8. benzino pardavejas
tegul puco papraso priimt ant nakvynes juk jis je rurino tai tegul ir gyvena pas jy. aciu nepyk pucai

2011-01-27 Spam
7. Marytes draugas
noretusi paklausti Egles Kviesulaitienes
-kai buvo imamas interviu , ar M.Kucinskiene labai verke pasakodama tokia labai graudzia istorija?

2011-01-26 Spam
6. Marytes draugas
nu nx va ir pribrido liepto gala , tokia gi kietuole buvo , o cia te tau ir piz.... , kogero visiems stumia tankus ir pasakoja kokia ji gera ir teisinga . Malacius Edgaras,pastate i vieta .

2011-01-26 Spam
5. Domas
O tai Kviesulaitienei chroniai pamokėjo. Siūlau ja paskelbti persona non Grata Pilviškiuose.

2011-01-25 Spam
4. pilviskiai-2
nesuprantu kam dabar asaras lieti,atrodo zmones metuose,turetu mastyti,bet kur tau...Tegul prisimena,kaip ponai Kucinskai girti po kiema vartydavosi,turetu buti dekingi sunui,kad sutiko perimti nama,paliktas skolas ir maziau guostis,o pagalvoti ka prapyle per gerkle.Pilviskieciai zino sia istorija ir net juokas ima,kada zmogus pragyvenias amziu,nesupranta savo klaidu.Pati Kucinskiene turejo gera darba,bet ir ta prarado per gerima.Ir tegul nejuokina zmoniu,ko nusipelne,ta ir gavo.dabar ne laikas gailetis uz savo klaidas.iskeite nama i arielka ir ne kitaip

2011-01-25 Spam
3. marytes drauge
kas tu per motina kad tu net nezinai kiek tavo sunui metu,visi pilviskiai zino kad jam tikrai ne 24 metai.karve tu smeizi savo sunu kuris tave bande isgelbeti is alkoholizmo liuno,o tu vaikui taip atsidekoji?kodel tu nepasisakiai kad esi pragerusi ir darba ir namus tuo paciu ir vaikus.

2011-01-25 Spam
2. pilviskiai
cha cha cha taip ir reikia sitam kucinskynui, svolaciai sitie invalidai, pijokai prakeikti

2011-01-25 Spam
1. pilviskiai
tegul neverkia kad pralake nama , teip ir reikia sitiems invalidams

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-06-20

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License