Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 7
Svečių: 5
Vartotojų: 2
wilmaui16 , julianat11

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Medžiai augo ne vietoje

„Santaka"

Į „Santakos" redakciją užsukusi Pilviškių seniūnijos gyventoja norėjo sužinoti, kam trukdė pakelėje augę medžiai. 

Moteris sielvartavo, jog šalia Pilviškių miestelio esančiame Gabriškės kaime kelininkai išrėžė šešis už geležinkelio žaliavusius didelius medžius.

„Tokie gražūs beržai augo daugybę metų. Senų žmonių galite paklausti, jie prisimins. Taip skaudu, kad papasakoti negali, visas kaimas jų gaili.

Aš pati prie tų beržų užaugau, pro juos į mokyklą eidavau. Pavasarį džiaugdavomės, kai šakos sprogdavo, vasarą pavėsis buvo, žiemą taip gražiai apšerkšnydavo... O dabar liko tik šakos ir kelmai. Nieko nesuprantame: ana valdžia sodino medžius, o šita – viską pjauna..." – stebėjosi moteriškė.

„Santakos" redakcijos darbuotojai paskambino „Marijampolės regiono kelių" Vilkaviškio kelių tarnybos viršininkui Alfonsui Štrimaičiui. 

Viršininkas paaiškino, jog šie medžiai išpjauti dėl to, kad augo kelio juostoje. O šiuo metu galiojančiose Kelių priežiūros taisyklėse numatyta, jog kelio juostoje medžiai turi būti arba aptverti (jei jie yra saugotini), arba sunaikinti.

„Jau ne pirmą žiemą tokius darbus dirbame. Tai daroma dėl žmonių saugumo: jei įvyksta avarija ir į medį atsimuša automobilis, pasekmės būna skaudžios. Kelio juostoje medžių būti negali. O šios juostos ribos siekia ne mažiau kaip metrą už griovio išorinių kraštų.

Minėtieji medžiai augo visai šlaite, ant pačios kelio briaunos ir kėlė pavojų eismo dalyviams. Be to, tie pakelės medžiai jau buvo seni, suvargę, apdaužyti. Iš jų tik vienas buvo beržas, kiti – gluosniai", – teigė tarnybos vadovas.

A. Štrimaitis aiškino, jog žiemą medžiai pjaunami dėl to, kad augalų vegetacijos periodu, kai viskas sužaliuoja ir šakose lizdus ima sukti bei perėti paukščiai, jų ramybės drumsti neleidžia aplinkosaugininkai. Be to, atšilus orams prasideda kiti kelių tvarkymo darbai.

„Mes tvarkomės pagal įstatymus.

Pavyzdžiui, prie Gižų–Pilviškių kelio auga didesnė medžių grupė, juos esame atskyrę atitvarais. Kitur, kur pakelės medžiai prasti, apibrozdinti, supuvę, auga visai ant kelio krašto, juos išpjauname. Bet, patikėkite, ten, kur nereikia, mes ir patys nenorime medžių judinti", – kalbėjo Kelių tarnybos viršininkas.


Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1184 | Komentarų: 1 | Raktažodžiai: Pilviškiai
Viso komentarų: 1
2011-02-07 Spam
1. Darius (darvis)
Chronė suskaičiavo až šešis beržus, kai buvo tik vienas. Pilstukas daro savo, didina šešis kartus.

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Penktadienis, 2019-06-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License