Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 5
Svečių: 5
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Pilviškiai rajone pirmauja nusikaltimų skaičiumi

Eglė KVIESULAITIENĖ

Pastaruoju metu Pilviškiuose taip išaugo nusikalstamumas, kad Vilkaviškį būtų galima pavadinti tik jų priemiesčiu. Taip liūdnai apie padidėjusio nusikalstamumo šiame miestelyje problemą juokavo Policijos komisariato viršininkas.

Per porą paskutinių mėnesių Pilviškiuose užregistruota 16 nusikalstamų veikų. Tai labai daug, turint omenyje, kad anksčiau per mėnesį būdavo įvykdomi 3–4 nusikaltimai. Tiesa, užkalbinti pilviškiečiai sakė savo miestelio gatvėse jaučiasi ne mažiau saugūs, kaip ir anksčiau, mat kol patys su nusikaltimais nesusidūrė, apie juos sužino tik iš „Santakos" puslapių.

Dažniausiai pasitaikantys nusikaltimai – vagystės. Pastarojo meto nusikalstamumo statistiką „iškėlę" ilgapirščiai daugiausia laužiasi į negyvenamas sodybas, kurių šeimininkai išvykę į užsienį arba jas nusipirkę sezoniniam poilsiui, todėl apžiūrėti savo turto užsuka tik kas keli mėnesiai. Tai bene didžiausia rykštė siekiant šiuos nusikaltimus išaiškinti. Mat, sekant prieš kelis mėnesius įvykusio nusikaltimo pėdsakais, įkalčiai dažniausiai būna jau sunaikinti, o pavogti daiktai seniai iškeliavę.

Tačiau pasitaikė ir tokių atvejų, kai sodybą vagys sugebėjo „apšvarinti" šeimininkui iš namų išvykus vos porai valandų.

Policijos komisariato viršininkas Rolandas Gylys pagal nusikaltimų braižą sprendžia, kad Pilviškiuose siaučia nepilnamečiai nusikaltėliai. Mat laužiamasi elementariai – numušant spyną ar išdaužiant langą. Pilviškiuose siaučiantys vagys neieško labai vertingų daiktų, o ima tokius, kuriuos galima lengvai realizuoti. Be to, vagia tik tai, kam išgabenti nereikėtų transporto. Pasitaikė ir tokių atvejų, kai vagystės nebuvo įvykdytos iki galo: išmušus langą nieko nepaimta arba iš kiemo išstūmus automobilį nepajėgta jo užvesti.

Pareigūnai jau sulaikė vieną šešiolikmetį pilviškietį, kuriam pareikšti įtarimai dėl vagystės. Išaiškintas ir praeitą savaitgalį įvykdytas nusikaltimas, kai automobilis buvo pagrobtas vidury dienos, tiesiog išmetus iš jo savininką. Šį nusikaltimą įvykdė du Antanavo gyventojai. Tačiau daugelis vagysčių kol kas taip ir liko neišaiškinta.

Nusikalstamumui įtakos turi ir tai, kad Pilviškiai – rajono pakraštys, besiribojantis su kitų savivaldybių teritorijomis. Todėl į šį kraštą užklysta ne pats geriausias tiek Kazlų Rūdos savivaldybės, tiek Šakių rajono jaunimas. Daryti nusikaltimus svetimoje teritorijoje, kur atvykėlių niekas nepažįsta, kur kas lengviau. Be to, pastaruoju metu iš įkalinimo įstaigų grįžo keli asmenys, kurie taip pat linkę tęsti savo ankstesnę veiklą.

Rajono policijos viršininkas dėl Pilviškių krašte išaugusio nusikalstamumo mato ir savo tarnybos darbo spragų. Mat dviem Pilviškių miestelyje bei jo apylinkėse dirbusiems ilgamečiams inspektoriams – Zigmui Šerpyčiui ir Vidui Gečioniui – išėjus į užtarnautą poilsį, kurį laiką nebuvo nuolatinių šią teritoriją prižiūrinčių pareigūnų. Vėliau atėję jauni inspektoriai turėjo susipažinti su nauju darbu, situacija, pažinti vietinius gyventojus.

Anot R. Gylio, „vadžias" šiek tiek atleido ir už šią teritoriją atsakingi kriminalinės policijos pareigūnai. Kadangi Pilviškių kraštas nusikalstamumo prasme buvo gan ramus, o kriminalistų komisariate trūksta, dėmesys labiau buvo skiriamas kitiems rajono kraštams. Deja, nusikalsti linkę asmenys labai greitai sugeba įvertinti situaciją ir pasinaudoti pareigūnų darbo spragomis. Iš kvailiojančių ir užsiėmimo nerandančių paauglių, pajutusių nebaudžiamumą, greitai „užauga" įstatymų nepaisantys nusikaltėliai.

Pilviškių seniūnas Vytautas Judickas kaip vieną įtakos nusikalstamumui turėjusių veiksnių įvardijo nuovados panaikinimą. Anot jo, nusikalsti linkusiems asmenims kartais pakanka žinoti, jog miestelyje yra tvarką prižiūrinti įstaiga, o ne tik „pravažiuojantis" inspektorius. Nors seniūnas negirdėjo, kad žmonės būtų įbauginti dėl didėjančio nusikalstamumo, vis dėlto gyventojai dėl savo turto nerimauja.

– Visiškai saugūs nesijaučiame, nes prieš keletą savaičių net seniūniją apvogė, – aiškino seniūnas. – Įsibrovę į garažą vagys išnešė įvairių įrankių ir medžiagų.

Komisariato viršininkas patikino, kad pareigūnai nesnaudžia vien fiksuodami gausėjančius nusikaltimus, o tikrai imasi priemonių. Pastaruoju metu nebeliko savaitgalių, kuriais Pilviškiuose nepatruliuotų sustiprintos policijos pajėgos. Dėl šios priežasties sumažėjo muštynių, viešosios tvarkos pažeidimų. Pareigūnai ėmėsi iniciatyvos, kad aktyviau veiktų pilviškiečių įkurta saugios kaimynystės grupė. Jai priklauso bendruomenės vadovas, gimnazijos direktorius, seniūnas, metodistų bažnyčios vadovas, ūkininkai, verslininkai. Autoritetą seniūnijoje turintys žmonės savaitgalį patruliavo kartu su policijos pareigūnais, sulaikė viešoje vietoje girtavusių bei tai ketinusių daryti asmenų, įspėjo prekybos įstaigas dėl alkoholinių gėrimų pardavimo nepilnamečiams.

Šiomis dienomis pareigūnai miesto centre ketina iškabinti „Saugios kaimynystės" projekto stendą. Tai turėtų paskatinti pačius pilviškiečius nebūti abejingus ir pastebėjus pažeidimus pranešti policijos pareigūnams: seniūnijos teritorijoje tvarką prižiūrintiems inspektoriams Aušrai Žitkauskienei (tel. 8 655 47 278) ir Artūrui Trečiokui (tel. 8 655 47 265) arba bendruoju tel. 112. Anot pareigūnų, žmonės turi suprasti, kad tik būdami pilietiški ir padėdami policijai jie gali apsaugoti turtą ir užkirsti kelią nusikaltimams savo krašte.


Seniūnijos vyresnioji patrulė Aušra Žitkauskienė rodė naujai pagamintą stendą, kuris netrukus bus pakabintas Pilviškių centre ir skatins gyventojus nebūti abejingus.
Romo ČĖPLOS nuotr.Autorius:Eglė KVIESULAITIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=20317
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1768 | Komentarų: 2 | Raktažodžiai: Policija, nusikaltimai, Pilvi6kiai
Viso komentarų: 2
2011-07-11 Spam
2. gute
pacios pareigunes brolelis prisidirbes ir nieks jo negali pajudinti,kadangi sesute uznugary stovi.

2011-06-14 Spam
1. Ignas (Sparkas)
Tai kad pilviskiuos mentam masinos duotos ne kad patruliuot, o kad vaikus nuvezt savo i darzeli... angry

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Penktadienis, 2019-06-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License