Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Moksleivių parlamente – pilviškietė
Eglė MIČIULIENĖ

Mūsų rajonui Lietuvos mokinių parlamente atstovaus Pilviškių „Santakos" gimnazijos moksleivė Paulina Urbanavičiūtė. Taip nuspręsta po antro rinkimų į LMP turo.

Septyni pretendentai

Rinkimai į 6-ąjį Lietuvos mokinių parlamentą respublikos mokyklose vyko kovo 25 d. Jų metu buvo išrinkta po vieną kandidatą-rinkiką į LMP.

Moksleiviai, sėkmingai perėję pirmąjį rinkimų turą savo mokyklose, dalyvavo antrajame, rajoniniame, rinkimų etape. Jis vyko paskutinę kovo dieną Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje.

Prieš rinkimų komisiją, sudarytą iš dviejų suaugusiųjų ir penkių mokinių atstovų, susėdo septyni moksleiviai: Vilkaviškio „Aušros" gimnazistas Rimvydas Bakas, Justas Ciganas iš Sūdavos vidurinės mokyklos, Bartninkų Jono Basanavičiaus vidurinės mokyklos mokinių prezidentė Laura Glaveckaitė, gimnazistė iš Gražiškių Ieva Griškaitytė, Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos mokinė Kamilė Kasulaitytė, Vilkaviškio pagrindinės mokyklos atstovė Deimantė Vaitukaitytė ir pilviškietė gimnazistė Paulina Urbanavičiūtė.

Į rinkimus neatvyko aštuntoji pretendentė – Kybartuose pirmajame rinkimų ture bendraamžius įveikusi Joana Dragašytė.

Tikslai – įvairūs

Kandidatai į LMP įvairiai pristatė savo rinkimų programas. Vieni skaitė iš lapo, kiti pasitelkė į pagalbą vaizdo medžiagą ar skaidres. Moksleiviai plačiai papasakojo apie save, savo pasiekimus bei pateikė rinkimų programas.

Bene plačiausią programą pristatęs Rimvydas Bakas kėlė pavojingų fejerverkų naudojimo, moksleivių keliavimo be nuolaidų, didelių maisto kainų Vilkaviškio mokyklų valgyklose ir kt. problemas. Ieva Griškaitytė, be kitų problemų sprendimo, žadėjo daugiau dėmesio švietimo įstaigose skirti patriotizmo ugdymui. J. Ciganas kalbėjo apie patyčias mokykloje, kaimo mokymo įstaigų mažinimą, mokymosi motyvacijos kėlimą. D. Vaitukaitytė išsakė siekį vystyti profesinio orientavimo programas, mažinti mokinių namų darbų krūvį, skatinti bendradarbiavimą tarp mokyklų, sudaryti vaikams geresnes galimybes atskleisti savo gabumus ir t. t.

Balsavo antrą kartą

Kai kuriais atvejais kandidatų rinkimų programų nuostatos sutapo, kai kuriais požiūriais kardinaliai skyrėsi. Pavyzdžiui, vieniems atrodė, kad mokyklose reikėtų padidinti kūno kultūros pamokų skaičių, mat vaikai per mažai juda ir per daug sėdi prie kompiuterių. Kiti pretendentai į parlamentarus manė priešingai ir teigė, jog kūno kultūrą vyresnėse klasėse apskritai reikėtų panaikinti, padaryti fakultatyvu arba bent jau vertinti įskaita, kaip, beje, ir muzikos bei dailės pamokas.

Pasibaigus programų pristatymams ir kandidatams atsakius į gana aštrius komisijos klausimus, visi septyni pretendentai balsavo už, jų nuomone, du verčiausius atstovus į Lietuvos mokinių parlamentą. Tačiau nė vienas iš jų nesurinko balsų daugumos, tad balsavimą teko pakartoti.

Antrajame rate dalyvavo tik keturi kandidatai: Justas, Laura, Deimantė ir Paulina.

Pasibaigus balsavimui triumfavo Pilviškių „Santakos" gimnazijos moksleivė P. Urbanavičiūtė: balsų dauguma pilviškietė išrinkta atstovauti rajono moksleiviams LMP.

Aktyvi ir veikli

„Esu aktyvi, drąsi, nestokoju idėjų, nebijau iššūkių. Mokyklos ir miestelio bendruomenėje organizuoju įvairius renginius, akcijas, pati juose aktyviai dalyvauju. Dainuoju, šoku, groju gitara, dalyvauju meninio skaitymo konkursuose, esu jų laureatė", – taip save pristatė Paulina.

Rinkimus laimėjusi gimnazistė kartu su kitais 94 mokiniais iš visos respublikos Lietuvos mokinių parlamente dvejus metus spręs įvairias švietimo problemas, gins moksleivių interesus įvairiais klausimais.

Būsimosios parlamentarės planuose – pasistengti, kad fizinė ir kūrybinė veikla mokyklose būtų nevertinama pažymiais, aktyviau vyktų mainų programos tarp mokymo įstaigų ir bendradarbiavimas su įvairiomis institucijomis, mokiniai į lygius bei srautus būtų skirstomi nuo žemesnių klasių bei kt.

Paulina – jau antra pilviškietė, atstovausianti mūsų rajonui LMP. 2006-aisiais į šalies Mokinių parlamentą buvo išrinktas Pilviškių vidurinės mokyklos moksleivis Mindaugas Giedraitis.

Darbuodamasi Lietuvos mokinių parlamente pilviškietė Paulina Urbanavičiūtė žadėjo atsižvelgti į visų mokinių nuomonę.
E. Mičiulienės nuotr.Autorius:Eglė MIČIULIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=20530
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 2160 | Raktažodžiai: Moksleiviai, Pilviškiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2018-12-10

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License