Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 4
Svečių: 1
Vartotojų: 3
melisahz4 , terranceup69 , wildabs2

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Našta nesunki, kai yra bendraminčių
Kristina VAITKEVIČIENĖ

Pilviškių seniūnijos Bebrininkų kaimo bendruomenei jau ketvirtus metus vadovauja Piliūnų kaimo ūkininkė Roma Čižauskienė.

Tris vaikus užauginusi moteris jau senokai našlauja ir ant savo pečių laiko visą ūkį. Tačiau ir nelengva ūkininkės dalia, ir bendruomenės pirmininkės našta ji skųstis nelinkusi. Mat gyvenimas krauna tiek, kiek žmogus gali pavežti.

– Pati nežinau, kaip viskas susiklostė ir kaip aš atsiradau kaime, – atvirai kalbėjo R. Čižauskienė. – Juk esu miestietė. Kaip vyro tėvai sakė, dzūkė nuo „bruko". O štai atvykusi į Suvalkijos kaimą ėmiau ūkininkauti. Ir tai buvo mano, o ne vyro iniciatyva. Dabar jau ūkininkauja suaugę vaikai.

Maloni „šnekutė" Romutė vadovauti bendruomenei išrinkta jau antrą kadenciją. Šįmet per ataskaitinį-rinkiminį Bebrininkų bendruomenės susirinkimą žmonės ir vėl ja pasitikėjo. Mat moteris yra aktyvi bendruomenės narė jau nuo pat šios organizacijos susikūrimo 2002 metais.

Bebrininkų bendruomenė vienija per 40 narių. Savo namų jie kaip ir neturi – nuomoja iš vieno kaimo gyventojo patalpą virš lauko rūsio. Vienu kartu ten telpa apie 30 žmonių. Bendruomenė patalpą apsikalė, pasiremontavo, įsigijo šildymo krosnelę ir nesiskundžia, jog ankšta ar šalta. Aišku, norėtųsi turėti ką nors didesnio, gražesnio, kad visiems vietos užtektų.

Bendruomenė pateikusi prašymą išsinuomoti apie 1 ha žemės sklypą, tačiau kol kas neaišku, kam jis priklauso. Taigi, tenka gyventi laukimu ir žiūrėti, kaip kitos bendruomenės gauna lėšų savo namams įsirengti ar jų rekonstrukcijai.

Šiuo metu Bebrininkų bendruomenė laukia įvertinimo savo pateiktai paraiškai pagal VVG įgyvendinamą strategiją. Pateiktas projektas „Graži aplinka – produktyvus darbas". Žmonės norėtų įrengti žaidimų aikštelę vietiniams vaikams, sutvarkyti dalį parko, veją.

Savais žmonėmis R. Čižauskienė nesiskundžia. Kai reikia, jie – tikriausi pagalbininkai. Bendruomenėje jau tapo tradicija švęsti Užgavėnes ir Jonines. Pastarąsias praeitais metais kaimo gyventojai šventė su apeigomis, moterys išmoko dainų. Ir dabar mėgėjos padainuoti noriai eina į repeticijas, džiaugiasi, kad turi mielą užsiėmimą.

– Smagu pas mus, sutariame, dirbame, – sakė R. Čižauskienė. – Tik gaila, kad kaimas pastebimai sensta. Jaunimo mažai. Neseniai į kaimą atsikėlė trys jaunos šeimos, tačiau bendruomenės gyvenime jos dalyvauti nepageidauja. Tikiuosi, kad pripras, kaip sakoma, „apšils kojas" ir prisijungs prie mūsų. Juk kur daugiau – visada linksmiau.

Mes čia dalijamės ne tik džiaugsmais, bet ir rūpesčiais, žinome vienas apie kitą. O tai kaime – labai svarbu.

Bebrininkų kaimo bendruomenės pirmininkė Roma Čižauskienė savo namuose visada mielai pri-ima ir netikėtą svečią.
Autorės nuotr.Autorius:Kristina VAITKEVIČIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=20628
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1695 | Raktažodžiai: bendruomenė, Bebrininkai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2020-02-27

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License