Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Pilviškiai pavasarį virsta Venecija

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Pilviškiuose esanti Stoties gatvė pavasarį virsta tikra Venecija. Prie seno karjero gyvenantys kaimynai vienas pas kitą gali nuplaukti su valtimi, o greta kelio iškasti grioviai tampa puikia vieta veistis varlėms ir kitiems vandens gyviams.

Greta ežeru virtusio karjero gyvenantys žmonės tik moja ranka – taip čia jau yra ne pirmi metai. Mat vandens nutekėjimas į kitapus kelio bėgančią Šešupę eina per privačias valdas, o su kaimynais ne visada galima gražiuoju sutarti, tad tenka viską iškentėti. Žmonės sakė skundęsi, sulaukę komisijų, bet reikalai nejuda iš mirties taško. Pavasarį ir kiemai, ir lauko rūsiai būna apsemti vandens.

– Žinome šitą problemą. Ji paaštrėjo pernai, kai susipyko kaimynai, – aiškino Pilviškių seniūnas Vytautas Judickas. – Jeigu įkalamas kamštis, tai sustabdomas ir vandens bėgimas. Aišku, negražu, bet į privačias valdas nesibrausime nei mes, nei jūs... – kažkokių paslapčių lyg nenorėdamas atskleisti kalbėjo seniūnas.

Aiškiai situaciją nušvietė už melioraciją atsakinga rajono Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vyr. specialistė Lina Galvydienė. Ji pasakojo, jog daugiau nei prieš 30 metų prie tuometinės „Sūdavos" gamyklos buvo iškastas karjeras, kuris ilgainiui prisipildė vandens ir tapo savotišku miestelio ežeru. Jame vietiniai mėgsta maudytis ir pažvejoti.

Anuo metu iš susidariusio telkinio žemyn buvo nuvesta vandens nuleidimo trasa, įrengti šulinukai. Ilgainiui žemė, kurioje įtaisyta visa šį įranga, tapo privačia namų valda. O savo valdoje žmogus jaučiasi karalius.

– Buvo sudaryta septynių žmonių komisija, nuvažiavę iš tiesų radome užkištą medinį kaištį. Tačiau žmogus mums aiškino, kad savo valdose esantį šulinuką prižiūri ir vandens lygis visada pavasarį toks būna, – sakė L. Galvydienė. – Vis dėlto aiškiai matosi, jog vanduo tikrai pakilęs apie 1 metrą, gal ir daugiau. Apsemti žmonių lauko rūsiai, tvoros, medžiai, kurie tikrai nupūtų, jei ilgą laiką jiems tektų augti vandenyje.

Pasak specialistės, problema ta, kad nėra jokių dokumentų, įrodančių, jog čia turi eiti vandens nuleidimo trasa. Kad ir būtų, neaišku, kam ji priklausytų. Komisija surašė aktą, kuriame išdėstė situaciją. Tačiau jokių sankcijų prieš vandens nuleidimą savavališkai reguliuojantį žmogų imtis nėra teisinio pagrindo. Mat be dokumentų tokia trasa tarsi ir neegzistuoja.

Vienintelė išeitis – Savivaldybės lėšomis įrengti naują vandens nuleidimo į Šešupę sistemą. Tai kainuotų nemažai mokesčių mokėtojų pinigų, kuriuos būtų galima panaudoti svarbesniems reikalams, negu glaistyti kaimynų nesutarimus. Reikėtų po asfalto danga pragręžti kelią vamzdynui, įrengti visą naują sistemą. Tik nežinia, kada tokiems darbams būtų galima tikėtis lėšų.

Pilviškiečiai pasiplaukiojimais Stoties gatvės kanalais galėtų į miestelį privilioti turistų...
 Autorės nuotr.


Autorius:Kristina VAITKEVIČIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=20737
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1257 | Komentarų: 1 | Raktažodžiai: Pilviškiai
Viso komentarų: 1
2011-04-30 Spam
1. visazinis 999
pilnas kaimas debilu, jau ir griovys maisyt pradejo...

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2018-12-10

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License