Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Pilviškių kultūros namai skirti tik kultūringiems renginiams

Eglė MIČIULIENĖ

Į redakciją paskambinusi „Santakos" skaitytoja norėjo išsakyti nuomonę dėl Pilviškių kultūros namų. 

Moteris teigė, jog šio pastato salė išnuomojama privatiems pokyliams, ir svarstė, ar už patalpų nuomą gaunami pinigai nenukeliauja į kažkieno kišenę.

„Geriau jaunimui šokius rengtų, nes jis neturi kuo savaitgaliais užsiimti", – kalbėjo pilviškietė.


Sale naudojasi bendruomenės nariai

Pilviškių kultūros namų struktūrinio padalinio vadovas kultūrinei veiklai ir bendruomenės pirmininkas Kęstutis Brazys nustebo išgirdęs klausimą apie salės nuomą.

„Jokių eilinių balių ten nevyksta, į salę įleidžiame savo bendruomenės narius svarbiomis, iškilmingomis progomis. Pirmiausiai paslaugą teikiame kultūros veikla užsiimantiems žmonėms, aktyviems bendruomenės nariams, o jau paskui – ir kitiems. Juk salė priklauso visiems pilviškiečiams.

Tačiau žmonės kreipiasi tik tada, kai nori pasikviesti daugiau kaip 30–40 svečių. Mažesniam kiekiui žmonių Pilviškiuose yra privati firma, kuri surengia puikias šventes", – sakė kultūros namus prižiūrintis ir tvarkantis vyriškis.


Poetas atsidėkojo eilėmis

Pasak K. Brazio, paskutinį kartą salėje paminėtas šio krašto poeto, aktyvaus ir gerbiamo bendruomenės nario Kosto Miliausko žmonos jubiliejus. Prieš tai kultūros namuose buvo surengti dar trys Pilviškiuose žinomų ir gerbiamų žmonių, veiklių bendruomenės narių jubiliejai.

Pasak K. Brazio, jis iš K. Miliausko gavęs labai brangią dovaną – paties kūrėjo išleistą eilėraščių knygelę. „O pinigų iš nieko neėmiau, nė vieno lito. Ir kaip galėčiau, juk šie žmonės – mūsų aktyvistai", – kalbėjo padalinio vadovas. Darbuotojas teigė, jog prieš porą metų vyko geležinkelininkų ir baidarininkų šventės – tuomet žmonės už salę davė po šimtą litų.

Visus iki vieno lito vyras tvirtino išleidęs kultūros namų reikmėms: nupirko į tualetus veidrodžius, kitų reikmenų, valymo priemonių.

„Tokiems dalykams pinigų mums neskiria, viską turiu pirkti iš savo lėšų", – pasakojo kultūros namus prižiūrintis pilviškietis.


Nori išsaugoti tvarkingą

K. Brazys aprodė gražią, tvarkingą, tik prieš keletą metų renovuotą salę, kuria labai rūpinasi.

„Atvažiavę koncertuoti atlikėjai stebisi, kad turime tokią puikią salę, sako, jog nedaug kur tokias patalpas mato. Jei čia vėl rengsime diskotekas, tuoj pat viskas bus suniokota, sulaužyta ir apipurkšta dažais.

Birželį bus trylika metų, kai dirbu kultūros namuose. Prisimenu, kai atėjau dirbti, salė buvo baisi: lubos krito, sienos byrėjo. Su tuometinės valdžios pagalba prieš keletą metų viskas sutvarkyta ir suremontuota. Dar iki remonto kultūros namuose vykdavo diskotekos. Neįsivaizduojate, kas čia darydavosi. Alaus buteliai į sienas dužo, po kiekvienų šokių rasdavome sulaužytas 4–5 kėdes... Aš pats budėdavau per šokius, tad jei prie durų stovėdavau įleisdamas jaunimą, negalėdavau visų sužiūrėti viduje. O kiek mane po teismus dėl muštynių tampė kaip liudininką..." – lingavo galva pašnekovas.


Diskotekų salėje daugiau nerengia

K. Brazys pasakojo, jog neseniai į kultūros namus buvo pakvietęs jaunimo grupę iš Kauno, kuri turėjo surengti trijų valandų diskoteką. Tačiau, matyt, laikas buvo per ankstyvas, nes jaunimo taip ir nesusirinko. Svečiams teko krautis aparatūrą ir išvažiuoti.

„Jaunimas nešoka, tik daužo butelius ir mušasi... Tą patį pasakys visi kultūros darbuotojai, kurie rengdavo diskotekas. Kiek žinau, dabar niekur mūsų rajone jos ir nebevyksta", – kalbėjo vyriškis.

Kai buvo pavogta kultūros namuose laikyta diskotekų aparatūra, šokiai baigėsi.


Miestelio jaunimas mažai ko nori

Kad kultūros namų salė tvarkinga ir tikrai graži, galima tiktai džiaugtis. Tačiau kur dėtis jaunimui? Kur jie leidžia savo jaunystės vakarus?

Užsukome į Pilviškių „Santakos" gimnaziją.

Pakalbinta mokytoja Daiva Šeštakauskienė patvirtino, jog diskotekos gimnazijoje taip pat neberengiamos, kaip, beje, ir kitose rajono mokyklose.

„Pats jaunimas nelabai ko nori. Organizuojame daug renginių, įvairios užklasinės veiklos. Bet mažiukai dar ateina, o daugumai vyresniųjų niekas neįdomu. Anksčiau vykdavo ir šokiai. Būdavo, susirenka dešimt mergaičių, o budi keturios mokytojos. Tai kokie ten šokiai? Bet jų niekas labai ir nepageidauja", – kalbėjo pedagogė.


Linksmintis vyksta į Griškabūdį

Pakalbinome vyresniuosius gimnazistus. Šie ir patys nesiskundė, kad šokiai Pilviškiuose nerengiami.

Pasirodo, jog jaunimas pasilinksminti važiuoja į... Šakius arba Griškabūdį.

Gimnazistai pasakojo anksčiau užsukdavę ir į kavinę „Magija", tačiau ten per mažai erdvės, per mažai žmonių ir, pasak vaikinų, trūksta „veiksmo". Merginos tvirtino, kad joms nemalonu, kai kavinėje ima „kabinėtis" keturiasdešimtmečiai vyriškiai.

Be to, čia įvykęs ne vienas incidentas, tad šiuo metu, pasak jaunimo, šokiai „Magijoje" apskritai nebevyksta.

O štai Griškabūdyje susirenka daugiau bendraamžių. Į kitą rajoną aštuoniolika metų turintys jaunuoliai nuvyksta patys. Jaunesnius nuveža draugai arba tėvai.

Šokiai vyksta nuo dešimtos iki antros valandos nakties. Kaip tvirtino jaunimas, muštynių ten nebūna, nes yra apsauga, pasidairyti keletą kartų per naktį atvažiuoja ir policija.

Paklausti, ką veikia savaitgalį Pilviškiuose, jaunuoliai tik susižvalgė tarpusavyje ir nusijuokė: „Nieko... Važiuojam į Griškabūdį!"

Kęstutis Brazys teigė, jog kultūros namų salėje bendruomenės nariams leidžiama paminėti svarbias, iškilmingas datas.
Romo ČĖPLOS nuotr.Autorius:Eglė MIČIULIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=20961
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 2319 | Komentarų: 3 | Raktažodžiai: kultūros namai, Piloviškiai
Viso komentarų: 3
2012-06-23 Spam
3. nesvarbu
kodel y renginiu paminejimus kvieciami tik bendruomenes nariai,o kodel nekviecia visu pilviskieciu?cia turbut tas atvejis-turi pinigu tada tu narys,neturi-eik lauk.

2011-10-07 Spam
2. Valius (Valius)
Vidai, manau, kad mūsų bendruomenė su klebonu bendrauja gana glaudžiai. Ir klebonas pas mus aktyvus žmogus, pats irgi organizuoja plenerus ir parodas. Nors amžinatilsį Antanas Žukauskas buvo ir liks legendiniu.
O, beje, terminą "pilviškinis" aš laikau pajuokiamu. Tikri Pilviškių gyventojai yra pilviškiečiai. Pilviškiniais save vadina "žilvičio" vynelio ir "devintuko" alaus mėgėjai, nemaža dalis - sovietinių ir vėlesnių laikų atvykėliai.

2011-10-07 Spam
1. Vidas
Kiekvieną renginį Kultūros viešuose namuose privalu plačiai viešinti, kviesti visus pilviškinius ir aplinkinius. Kabinti skelbimus Paežeriuose, Barzduose... Tai nebus ir nesusipratimų. Prašykit klebono pagalbos.

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Antradienis, 2018-10-23

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License