Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Šventėse triumfavo saviveikla, piešiniai ir krepšinis

Eglė KVIESULAITIENĖ

Trečiadienį, Vaikų gynimo dieną, Vilkaviškyje ir Pilviškiuose šurmuliavo šventės, kuriose „pirmu smuiku" grojo policijos pareigūnai.


Piešė vasarą

Jau tapo tradicija, kad Vaikų gynimo dieną policijos pareigūnai organizuoja tradicinį piešinių ant asfalto konkursą. Šįkart įvairiaspalvėmis kreidelėmis vaikai margino taką prie krepšinio aikštyno Vilkaviškio centre. 15 dalyvių piešė tai, ką norėtų veikti per vasaros atostogas. Gal sinoptikai galėtų ir paprieštarauti, vis dėlto vaikai piešiniuose prognozavo tik saulėtą vasarą, daug vandens telkinių ir linksmų veidų. Tad komisija nusprendė, jog visi jaunieji dailininkai, tarp kurių buvo ir darželinukų, ir moksleivių, verti prizų. Vaikai gavo diplomus bei pilnus krepšius dovanų, nuo kurių nušvito ne vieno akys.

Po piešinių konkurso, čia pat esančioje krepšinio aikštelėje, nuaidėjo teisėjų švilpukai ir prasidėjo Vaikų ir jaunimo gatvės krepšinio turnyras 3x3, kurį kasmet organizuoja policija ir Sporto mokykla. Tradicinis turnyras kasmet sulaukia vis daugiau dalyvių, o šiemet susirungė net 42 komandos iš Vilkaviškio, Kybartų, Pajevonio, Keturvalakių, Vištyčio, Pilviškių, Alvito, Karalių ir kt. Jų garbę gynė 168 jaunieji krepšininkai.


Varžėsi aikštelėje

Patys aktyviausi buvo jauniausieji, ne vyresni nei trylikos metų. Jų atvyko net 12 komandų. Po atkaklios kovos „auksą" iškovojo Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos komanda, pasivadinusi „Žaibu".

Kur kas lengviau buvo vyriausiems, atstovavusiems dvidešimtmečių ir vyresniųjų amžiaus grupei. Šių komandų buvo tik keturios. Pirmą vietą užėmė vilkaviškiečiai pasivadinę tiesiog „Komanda".

Šiame turnyre nugalėjusiai vyriausių vilkaviškiečių komandai nesugebėjo pasipriešinti net daug patirties turinti Policijos komisariato pareigūnų komanda, tapusi siurprizu daugeliui varžybų dalyvių. Mat ji dalyvauti turnyre užsiregistravusi nebuvo, tačiau varžyboms baigiantis „metė iššūkį" dviem vyriausių amžiaus grupių nugalėtojams. Kaip juokavo patys pareigūnai, „nugalėjo draugystė", mat antruosius lyderius –1992–1993 m. amžiaus grupės nugalėtojus – komandą „Siauka" pareigūnams įveikti pavyko. Beje, ši amžiaus grupė buvo unikali tuo, kad lygiomis teisėmis su vaikinais varžėsi ir vienintelė merginų komanda – „Abiturientės" iš Pajevonio.

1996–1997 m. amžiaus grupėje pirmą vietą užėmė vilkaviškiečių komanda „Varpininkai", 1994–1995 m. – vilkaviškiečių „Antanavas". Visos turnyro nugalėtojų komandos buvo apdovanotos kamuoliais, o jų žaidėjai – asmeninėmis dovanomis.


Kocerte – ir svečiai

Saviveiklos kolektyvų koncerto žiūrovai traukė žiūrėti į Vilkaviškio kultūros centro salę, ten muzika ir šokiais džiugino Vaikų ir jaunimo centro meno kolektyvai, o rusiškais temperamentingais šokiais žiūrovus išjudino Gusevo meno mokyklos auklėtiniai. Po koncerto skirstęsi žiūrovai aptarinėjo renginį svarstydami, ar tik jis nebūtų dinamiškesnis suorganizuotas po atviru dangumi – mat ne visi vaikučiai pajėgė pora valandų išsėdėti „pririšti" prie salės krėslų.


Linksminosi ir patruliavo

Pilviškiečius Tarptautinės vaikų dienos proga organizatoriai sukvietė į „Saugios kaimynystės" popietę – lauko estradoje šoko „Santakos" gimnazijos moksleiviai, susirinkusiuosius linksmino Alksnėnų kaimo kapela, humoro mėgėjus juokino Policijos komisariato satyros ir humoro grupė „02", o teatro gerbėjai mėgavosi pilviškiečių mėgėjų sukurtu spektakliu „Kaimynai".

Smagios šventės aplinką paįvairino parkelyje tarp medžių piešimo „drobes" išskleidę moksleiviai, kartu su mokytoja Vaidute Diržiuviene tapę šventės nuotaiką, gėles, nerūpestingą vaikystę, o paauglių dėmesio susilaukė miestelio gatvėmis nuūžusi jaunųjų dviratininkų kolona.

Pilviškiečiams buvo pristatyti „Saugios kaimynystės" veiklos rezultatai ir atidengtas naujas stendas, taip pat pagerbti į gausų policijos rėmėjų būrį priimti nauji nariai. Pažymėjimus jiems iškilmingai įteikė Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Skirmantas Andriušis, o tiesiai pajusti kaimo šventės nuotaikas atvyko pats Marijampolės AVPK laikinasis viršininkas, vilnietis Tomas Ulpis. Šventėje ir jai pasibaigus Pilviškiuose su pareigūnais patruliavo policijos rėmėjai, tad bent jau tą vakarą miestelyje buvo tikrai saugu.

Mažuosius dailininkus labiausiai pradžiugino pilni krepšiai dovanų, kurias įteikė pareigūnės Vilija Grybauskienė ir Rūta Kairienė.
 Foto: Romas Čėpla, „Santaka"Autorius:Eglė KVIESULAITIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=21090
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1887 | Raktažodžiai: Policija, renginiai, Pilviškiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2018-12-10

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License