Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Konfliktuoja dėl piktžolių

Andrius GRYGELAITIS

Pilviškiuose gyvenantys Bernotai bei Janavičiai jau kuris laikas nesutaria dėl jų teritorijų ribas skiriančios gyvatvorės.


Tapo neprižiūrima

Daugiau kaip prieš 15 metų Janavičiai pasisodino eilę tujų ir per keletą metų iš jų suformavo gyvatvorę, skiriančią jų bei kaimynų Bernotų teritorijas. Kaimynai šiam žingsniui nė kiek neprieštaravo.

Janavičiai gyvatvorę nuolat karpė, prižiūrėjo. Tačiau per pastaruosius kelerius metus viskas pasikeitė. Janavičiai ir toliau prižiūrėjo savo pusėje augančias tujas, o Bernotų pusę visiškai apleido.

„Gyvatvorės niekas nekarpė, kol ji užaugo tokia didelė, kad pradėjo siekti greta esančius rožynus. Paprašiau kaimyno viską sutvarkyti, bet tik sulaukiau atsakymo, jog nesu didelė ponia ir pati galiu viską padaryti", – pyko Regina Bernotienė. Moteris aiškino, jog sodindami tujas kaimynai nesitarė su jais, kad ir jie turės prižiūrėti savo pusę.

„Manau, jog prieš darant kokį nors žingsnį, visada reikia įvertinti savo galimybes. Kol gyvatvorė buvo prižiūrima, niekas su niekuo nesipyko, tačiau, kai viskas tapo apleista, ilgiau tylėti negalėjome", – aiškino pašnekovė. Ji pasakojo su vyru esantys pagyvenę ir nepajėgiantys patys prižiūrėti gyvatvorės.


Užaugo piktžolės

Ir toliau nesiliovę prašyti kaimynų susitvarkyti savo gyvatvorę, Bernotai vieną dieną sulaukė netikėtų veiksmų. Įpykęs Vladas Janavičius atėjo ir nupjovė pusę gyvatvorės taip, kad liko stūksoti tik stagarai.

„Turbūt jam pasirodė, kad taip nereikės prižiūrėti mūsų pusėje augančių tujų", – samprotavo Juozas Bernotas. Jis pasakojo, kad likę stagarai verčia stebėtis ne vieną miestelio gyventoją. Išpjovus vieną pusę tujų atsivėrusioje tuščioje erdvėje pradėjo augti piktžolės.

„Kadangi gyvatvorė pasodinta kaimynų teritorijoje, piktžolės pradėjo augti taip pat jų žemėje. Dabar jų niekas neravi, ir jos pamažu skverbiasi į mūsų valdas", – aiškino R. Bernotienė. Moteris tikino nežadanti ravėti augančių žolių ir tai padaryti ragina Janavičius.

Pirmais metais tik išpjovus gyvatvorę, pasak R. Bernotienės, kaimynai tvarkingai išsirovė visas piktžoles, tačiau dabar tai daryti kategoriškai atsisako. „Aš džiaugiuosi, kad dar pajėgiu savo daržą išsiravėti, o svetimų žolių aš tikrai nerausiu", – griežtai kalbėjo moteris.


Kaimynai atsisako

Ramutė Janavičienė išsamiau komentuoti situaciją atsisakė.

„Galiu pasakyti tik tiek, kad gyvatvorė buvo naudinga abiem pusėms. Tiek mes, tiek kaimynai ja galėjome gėrėtis. Paprastai žmonės susitaria, kad vieni prižiūrės vieną pusę, kiti – kitą. To paties tikėjomės ir iš Bernotų. Kadangi nepavyko deramai susitarti, jų pusę išpjovėme. Dabar toje vietoje užaugusios piktžolės man nė kiek netrukdo. Kam jos maišo, tegul nusiravi. Gal man jos visai gražios?" – ironijos neslėpė R. Janavičienė.

Moteris sakė, kad buvo galima rasti kompromisą, tačiau nei viena, nei kita pusė nė nebandė jo ieškoti.


Išeitis – tvora

Pilviškių seniūnas Vytautas Judickas tikino, kad abeji kaimynai tikrai nepriskiriami prie konfliktiškų asmenų, puikiai tvarko savo teritorijas ir tokie nesutarimai atrodo mažų mažiausiai keisti.

„Tikriausiai tarp jų dar seniau bus perbėgusi kokia nors juoda katė, kad dabar dėl tokių problemų nesutaria. Buvau nuvykęs pas juos, apžiūrėjau ir galiu drąsiai pasakyti, kad visa tai tėra išpūstas burbulas", – kalbėjo V. Judickas.

Pasak seniūno, jeigu jo namuose iš už tvoros išlenda kokia nors kaimyno žolė, pats ją nedelsdamas išrauna. Taigi ir Bernotams jis pasiūlė patiems nusiravėti savo pusę, jeigu trukdo užaugusios žolės.

R. Bernotienė teigė, kad nieko jie neravės, geriau nupurkš atitinkamais chemikalais. V. Judickas aiškino, kad purkšti chemikalais svetimą teritoriją draudžia įstatymas, todėl už padarytą žalą gali tekti atlyginti. Seniūnas samprotavo, jog viena iš išeičių yra pasistatyti tvorą. Būtent taip daryti ir ketina Bernotai.

„Kitos išeities nematau. Bet tai irgi pareikalaus nemažai laiko, todėl piktžolės ir toliau visą vasarą „puoš" mūsų teritoriją", – šiek tiek nusiraminusi kalbėjo ir R. Bernotienė.

Juozas ir Regina Bernotai planuoja nuo kaimynų atsiriboti tvora.
Autorės nuotr.
Autorius:Andrius GRYGELAITIS

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=21182
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1897 | Raktažodžiai: pilviškiečiai, Pilviškiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-14

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License