Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 3
Svečių: 3
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Pilviškiečiams vandentiekio ir nuotekų tinklų dar teks palaukti

2011-07-21

Į „Santakos" redakciją kreipėsi Pilviškių gyventojas Jonas Levickas, klausdamas, kada miestelyje bus įrengti vandentiekio ir nuotekų tinklai.

Buvo numatyta

Tik 59 proc. visų Vilkaviškio rajono gyventojų yra prieinamos centrali­zuoto vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugos. Neturintys cent­ralizuotai tiekiamo vandens gyventojai maistui ir buitiniams reikalams naudoja šachtinių šulinių vandenį, kurio užterštumas dažnai viršija leis­tinas normas.

Augant ekonomikai ir didėjant žmogaus buitiniams poreikiams, sunau­dojama vis daugiau vandens, kartu didėja ir nuotekų kiekiai. Nevaly­tos nuotekos teršia aplinką, vandens telkinius. Visos šios išvardytos problemos ypač aktualios Pilviškių miestelio gyventojams.

„Vos trečdalis žmonių turi prieigą prie centralizuoto vandens tiekimo, o prie kanalizacijos – dar mažiau. Padėtis tikrai prasta, tačiau tikimės, kad ateityje ji pagerės", – vylėsi Pilviškių seniūnas Vytautas Judickas.

Jis tvirtino, jog pagal pirminį projektą vandentiekio ir nuotekų tinklų tiesimas Pilviškiuose turėjo būti pradėtas dar prieš porą metų, tačiau dėl lėšų stygiaus darbai buvo atidėti.

Sunkiausia žiemą

Pasak pilviškiečio J. Levicko, blogiausia, kad miestelyje nėra nuotekų tinklų.

„Vandenį siurbiame iš šulinių. Taip gyvename jau ne vieną dešimtmetį ir prie to esame pripratę. Tai nesukelia didelių problemų. Sunkiausia yra žiemą, kai tenka sukti galvą, kur išpilti susikaupusias nuotekas", – tikino vyriškis.

Jis pasakojo anksčiau ūkininkavęs ir nuotekas veždavęs bei pildavęs ant nuosavų žemių, tačiau dabar to daryti nebegalįs. Aplinkos ministeri­jos įsakymu nuo lapkričio 1 d. iki balandžio 1 d. nuotekų vežti ir pilti ant dirvos negalima.

„Ką daryti tuos penkis mėnesius? Nuotekos juk vis tiek kaupiasi. Anks­čiau seniūnija padėdavo jas išvežti, tačiau visą laiką to daryti nėra pa­jėgi. Žiūrėdamas televizorių ar klausydamasis radijo nuolat girdžiu, kaip ES pinigai investuojami į gamtos valymą, tačiau mes nieko pana­šaus nesulaukiame", – nusivylimo neslėpė J. Levickas.

Bando ieškoti išeičių

Kai kurie pilviškiečiai nėra linkę laukti, kol bus nutiesti vandentiekio ir nuotekų tinklai. J. Levickas prisipažino, kad tiek jis, tiek kai kurie kai­mynai jau turi įsigiję specialų buitinių nuotekų valymo įrenginį.

„O ką daryti? Reikia kažkaip spręsti susidariusią problemą. Šis įrengi­nys bei jo sumontavimas kainuoja didžiulius pinigus, ne kiekvienas gy­ventojas tai gali sau leisti", – sakė J. Levickas.

Pasak pašnekovo, nutiesus nuotekų tinklus, jo turimas įrenginys taps beverčiu ir pinigai būsią išmesti kaip į balą.

„Aišku, dar galėjome kol kas nepirkti buitinių nuotekų valymo įrengi­nio, tačiau neaišku, kiek būtų reikėję laukti. Žinome, kad Pilviškiuose buvo numatyta pagal ES struktūrinę paramą 2007–2013 metams tinklus sutvarkyti, tačiau akivaizdu, kad iki 2013-ųjų nebus spėta pasinaudoti europinių fondų lėšomis. O kas gali užtikrinti, kad ir vėliau ES mums skirs paramą? Gal pinigų labiau reikės krizę išgyvenančiai Graikijai?" – retoriškai klausė pilviškietis.

Pateikta paraiška

Vilkaviškio rajono savivaldybės Investicijų ir strateginio planavimo sky­riaus vedėjas Mindaugas Lenkas nieko konkretesnio pažadėti negalėjo.

„Aplinkos ministerijai esame pateikę paraišką dėl Pilviškių tinklų bei nuotekų valyklos statybos. Kol kas nesame gavę jokio atsakymo, ar fi­nansavimas bus skirtas, ar ne. Kai tiksliai žinosime, jog yra skirtos lė­šos arba bus pasirašyta finansavimo sutartis, tada galėsime numatyti tam tikrus tikslesnius terminus. Kol kas to padaryti negalime", – aiški­no M. Lenkas.

Specialistas sakė, kad Pilviškių miestelio tinklams kartu su naujos nuo­tekų valyklos statyba reikia 8 mln. litų. Tiesa, į bendrą projektą ketina­ma įtraukti ir dalies Virbalio bei Giedrių vandentiekio ir nuotekų tinklų tiesimą, todėl jo vertė turėtų išaugti iki 11 mln. litų.

Trūksta lėšų

„Puikiai suprantame, kad Pilviškiuose realūs darbai prasidės tik tuo­met, kai visiškai bus užbaigta valyklos statyba Vilkaviškyje bei vanden­tiekio ir nuotekų tinklų tiesimas Kybartuose bei Vilkaviškyje. Juk nega­lima neužbaigus vieno šokti prie kito. Esame priversti laukti" , – kalbė­jo V. Judickas.

M. Lenkas taip pat patvirtino, kad pirmiausiai reikia atlikti numatytus darbus Vilkaviškyje ir Kybartuose. Pasak specialisto, šiuo metu įgyven­dinamas ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Vandens tieki­mo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Vilkaviš­kio rajone". Jau prasidėję statybos darbai Vilkaviškio nuotekų valyklo­je, o vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtrai ieškoma papildomo finansa­vimo. M. Lenkas teigė, jog darbų nupirkta už didesnę sumą negu turi­ma, todėl laukiama Aplinkos ministerijos sprendimo dėl papildomo lėšų skyrimo.

Andrius GRYGELAITIS

Pilviškietis Jonas Levickas vylėsi, kad miestelio gyventojai sulauks van­dentiekio bei nuotekų tinklų, tačiau dideliu optimizmu netryško.
Autoriaus nuotr.
Autorius:Andrius GRYGELAITIS

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=21521
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1354 | Raktažodžiai: Pilviškiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-14

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License