Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 2
Svečių: 2
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Griūvantis kelias laukia remonto

2011-08-02

Į „Santakos" redakciją kreipėsi Pilviškių gyventojas Laimutis Karčinskas. Vyriškis skundėsi, kad jo miestelio Sodų gatvėje dėl griūvančios melioracijos griovio pralaidos kenčia ir virš jos einantis kelias. 

Važiuoti neįmanoma

Kiekvieną pavasarį tirpstant sniegui ar tiesiog daugiau palijus pro Pil­viškius tekantis upelis užtvindo Sodų gatvės teritoriją. Iš upelio plūs­tantis vanduo išplauna po keliu esantį žvyrą ir taip pamažu ardo asfalto dangą.

„Pro melioracijos griovio pralaidą vanduo negali normaliai pratekėti, todėl nuolat susiduriame su įvairiomis problemomis. Patvinęs vanduo jau suardė trečdalį kelio dangos – kraštuose atsivėrė didžiulės gilios duobės", – piktinosi L. Karčinskas.

Vyriškis pasakojo, kad ši problema egzistuoja jau ne vienus metus. Pa­sak jo, Sodų gatvės gyventojai nuolat prašo miestelio seniūnijos ir Vil­kaviškio rajono savivaldybės atstovų pagalbos, tačiau niekuomet konk­rečios pagalbos nesulaukia.

„Visi mus maitina pažadais, tačiau realių darbų niekas nesiima. Kelias griūva toliau, važiuoti juo su darbine technika jau neįmanoma, nes pa­sidarė per siauras. Tenka sukti ratą už pusantro kilometro esančiu ap­linkkeliu", – pasakojo pašnekovas.

Pavojinga vieta

Netvarkoma melioracijos griovio pralaida bei griūvančiu keliu piktinosi ir kiti miestelio gyventojai. Pasak jų, iki nelaimės – vienas žingsnis.

„Kelias tikrai pavojingas. Kadangi griūvanti danga yra pakalnėje, todėl dažnai nevietiniai gyventojai nepastebi duobių ir į jas įvažiuoja. Ge­rai, kad kol kas dar niekas neįsivertė į upelį", – kalbėjo pilviškietė.

Žmonės tvirtino, jog didžiausia grėsmė čia iškyla naktį, nes gatvė neapšviesta, o važiuoti saugu tik kelio viduriu.

„Kartais tenka kviesti greitosios pagalbos automobilį. Kas būtų, jeigu jis važiuotų ne kelio viduriu, o kelkraščiu? Kai kiekviena minutė bran­gi, automobilio vairuotojas būna priverstas skubėti ir avariją padaryti labai lengva, o jos padariniai gali būti itin skaudūs", – nuogąstavo So­dų gatvės gyventojai.

Buvo planuose

Dar 2007 metais buvo numatyta Sodų gatvėje esančio melioracijos grio­vio bei pralaidos remontą įtraukti į projektuojamų darbų sąrašą.

„2007 m. visiems rajono melioracijos darbams buvo skirta 1,8 mln. li­tų, tačiau jau kitąmet ši suma sumažėjo daugiau nei dvigubai – iki 830 tūkst. litų. Šiemet mūsų biudžetas dar mažesnis – vos 614 tūkst. litų. Dėl nuolat mažėjančio finansavimo mes buvome priversti šiuos darbus atidėti ateičiai", – pasakojo Vilkaviškio rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Lina Galvydienė.

Pasak specialistės, rajone yra per 1200 km melioracijos griovių. Dalyje jų esantis drenažas visiškai neveikia, todėl pirmiausiai lėšos skiriamos šių remontui.

„Pripažinkime, juk su 50–60 metų senumo mašinomis niekas nevažinė­ja. Tačiau būtent tokio amžiaus yra mūsų rajono melioracijos įrengi­niai. Visus juos jau seniai reikėjo pakeisti, tačiau tam trūksta lėšų", – kalbėjo Žemės ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Juozas Muraška.

Turi rūpintis ir patys

Pasak L. Galvydienės, sodų gatvėje problemų kelia ne tik pralaida, bet ir pats melioracijos griovys. Jis yra beveik nešienaujamas, apaugęs medžiais, ten primėtyta daug stambių šiukšlių, tačiau vanduo kol kas prateka.

„Mūsų biudžetas per mažas, kad galėtume viską sutvarkyti. Vietiniai gyventojai ar seniūnijos atstovai galėtų ir patys nušienauti savo terito­rijas. Aišku, tikrai yra žmonių, kurie apsitvarkę šalia savo namų esantį griovį, bet tokių – vienetai", – pasakojo L. Galvydienė.

Jai pritarė ir J. Muraška, teigdamas, kad dažnai gyventojai patys nie­ko nedarydami tikisi, jog visus darbus už juos atliks kas nors kitas.

„Be to, pagal įstatymus 15 metrų atstumu nuo upės vagos negalima nie­ko statyti ar sodinti medžių. Beveik visi tos gatvės gyventojai nusižen­gia šiems reikalavimams: jų tvoros pastatytos nuo upelio ne didesniu kaip 5 metrų atstumu", – tvirtino J. Muraška.

Bandys tvarkyti

Pasak kalbintų Žemės ūkio skyriaus specialistų, jau rugpjūčio gale arba rugsėjo pradžioje į Sodų gatvę bus nusiųsta reikiama technika ir bando­ma suremontuoti melioracijos pralaidą.

Tiesa, jeigu paaiškėtų, kad pralaidos suremontuoti neįmanoma, o ją reikia keisti nauja, visas procesas gali užtrukti gana ilgai.

„Griūvančiu keliu taip pat pasirūpinsime: iš kraštų užpilsime žvyro, su­tvirtinsime kelkraščius. Tačiau ar turėsime lėšų asfaltavimo darbams, kol kas neaišku. Tuo galėtų pasirūpinti seniūnijos atstovai", – tvirtino J. Muraška.

Apie tai pasiteiravus Pilviškių seniūno pavaduotojos Nijolės Juraitie­nės, ši užtikrino, kad po to, kai bus sutvarkytas melioracijos griovys, seniūnija bandys ieškoti papildomų lėšų ir keliui asfaltuoti.

„Sutinku, kad problema išties egzistuoja. Norisi padėti žmonėms, bet ne viskas nuo mūsų priklauso. Kai viskas bus baigta, pasirūpinsime nauja kelio danga", – užtikrino N. Juraitienė.

Andrius GRYGELAITIS

Pilviškietis Laimutis Karčinskas bei kiti Sodų gatvės gyventojai skundė­si, kad griūvančiu keliu važiuoti su įvairia žemės ūkio technika beveik neįmanoma.
Autoriaus nuotr.




Autorius:Andrius GRYGELAITIS

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=21637
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1296 | Komentarų: 2 | Raktažodžiai: spauda, Pilviškiai
Viso komentarų: 1
2011-08-03 Spam
1. gyventojas,
Nesamone,!

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-14

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

image



Creative Commons License