Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 6
Svečių: 2
Vartotojų: 4
berthats1 , terranceup69 , charliesv18 , bradleyje2

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Poetės jubiliejų primins diemedis

Jadvyga MERKŠAITIENĖ

Vasarai besišypsant tik šiemet įkurtame skvere Pilviškių miestelio bendruomenė atšventė pirmąjį viešą renginį – Onutės vardadienį. 

Įpusėjus spaliui, maži ir dideli rinkosi į Salomėjos Nėries šimtmečio minėjimo šventę. Šventės turinys buvo turtingas J.Marcinkevičiaus, Liūnės Sutemos mintimis apie poetę, kurias parinko mokytoja V.Tamulaitytė. Mokytojos R.Bakūnienės dramos būrelio artistai jaudino širdį atlikdami ištrauką iš poemos „Eglė žalčių karalienė". Tautiniais rūbais pasipuošę šoko E.Šeštakauskienės vadovaujami jaunieji šokėjai. „Lauk manęs" kartojo mišraus ansamblio „Jovaras" dainininkai, raudojo J.Valinsko smuikas, savo eiles skaitė I.Kirvelaitienė, S.Stačiulauskienė, K.Tendzegolskis. 

Miestelyje yra Salomėjos Nėries vardo gatvė. Nežiūrint individualaus kvietimo, šventėje dalyvavo labai mažai jos gyventojų. Norėdami pagyvinti gatvės gyvenimą jaunieji sportininkai surengė varžybas. Lydimi mokytojo A.Vaitiekaičio bei policijos pareigūnų Z.Šerpyčio ir G.Povilaičio bėgikai įveikė pusantro kilometro trasą. Juos išlydėjo ir pasitiko linksmas kaimo kapelos maršas. Po finišo pralaimėjusių nebuvo – visiems lijo saldainių lietus. 

Gražiai – eilėmis ir daina – buvo prisiminta neseniai žuvusi dailės mokytoja Gražina Zaveckienė, pavasarį dar ieškojusi diemedžio šiai šventei. 

Šventėje dalyvavo labai laukti svečiai – S.Nėries sūnus Saulius su žmona Laima ir jų giminaitis pilviškietis Vincas Bačinskas. Tai buvo gražiausia šventės dalis. Svečiai matomiausioje skvero vietoje, prie trijų laiptelių, pasodino nuo pavasario įsišaknijusią diemedžio šakelę. Tikiu, kad kiekvienam ten buvusiam ir dabar šį sakinį skaitančiam mintyse skamba poetės žodžiai: „Ir žemė taps žiedais marga, aš diemedžiu žydėsiu". 

Skveras puikavosi K.Olechienės sukurtu stendu, o kiekvienas šventės dalyvis buvo pamalonintas parapijos klebono A.Žukausko kompiuteriu pagamintomis emblemomis. 

Nuoširdžiai dėkoju visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems rengiant šventę. Džiaugiuosi, kad niekas neatsisakė padėti. Manau, kad renginys skvere, įgarsintas mokytojo D.Šlivinsko, pavyko.
Autorius:Jadvyga MERKŠAITIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/jega/page2004/kt10303.php
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1604
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2019-07-22

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License