Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 5
Svečių: 5
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Pilviškiečiai tvenkinyje nerado vandens
2011-09-03
Į "Santakos" redakciją kreipėsi Pilviškių miestelio gyventojai Gintas Dunaitis bei Alfonsas Beržinskas. Vyrai pasakojo, kad vieną rytą atėję prie jiems priklausančio tvenkinio... nerado vandens.

Išleido naktį

Praėjusios savaitės viduryje į G. Dunaičio namus užsukęs vienas žvejys pasiūlė pirkti lydeką. Vyriškiui pasiteiravus, iš kur šis ją gavęs, žvejys papasakojo, kad netoli Pilviškių esančiame tvenkinyje kažkas išleido vandenį ir dabar žuvį galima vos ne rankomis gaudyti.

„Pasidarė neramu. Iš karto nuvykau prie savo tvenkinio ir apstulbau, kai mano įtarimai pasitvirtino: vandens jame beveik nebuvo likę", – pasakojo G. Dunaitis.

Kadangi oficialiai žemė, kurioje yra kūdra, priklauso A. Beržinskui, apie situaciją netrukus buvo informuotas ir šis.

„Nesuprantu, kodėl reikėjo išleisti vandenį? Dvidešimt metų čia telkšojo tvenkinys ir niekam jis netrukdė. Būtent dėl jo ir pirkau šią žemę. Čia nemokamai leidome žmonėms žvejoti", – pasakojo A. Beržinskas.

Abu vyrai tvirtino, kad iš tvenkinio per kanalą į greta tekantį Višakio upelį vanduo buvo išleistas naktį, nes dar iš vakaro čia žvejoję gyventojai nieko įtartino nepastebėjo.

Buvo gauti skundai

Pasidomėję situacija vyriškiai išsiaiškino, jog vandenį iš tvenkinio išleisti įsakė speciali rajono Savivaldybės sudaryta komisija.

„Buvo gauti du kolektyviniai žmonių skundai dėl to, kad tvenkinio vanduo semia jų laukus. Ištirti šiam reikalui buvo sudaryta speciali komisija, kuri išsiaiškino, jog toje vietoje yra savavališkai užtvenktas inžinerinis įrenginys – kanalas. Jis tiesiog buvo atstatytas taip, kaip ir buvo nurodyta tos vietovės plane. Tvenkinys šios vietos planuose iš viso nefigūruoja", – pasakojo Vilkaviškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Bagušinskas.

Vis dėlto nei G. Dunaitis, nei A. Beržinskas nenorėjo sutikti su mero pavaduotoju. Abu vyriškiai tvirtino, kad į juos asmeniškai niekas niekada nesikreipė ir nesiskundė, jog šis tvenkinys kam nors kenktų.

„Be to, jei iš tiesų žmonės skundėsi, tai kodėl Savivaldybės atstovai mums apie tai nieko nepranešė? Ir kodėl reikėjo savavališkai išleisti vandenį? Ar nebuvo galima padaryti specialios pralaidos ir nuleisti tik dalį vandens?" – krūvą retorinių klausimų pažėrė A. Beržinskas.

Jis tikino, kad ir už savas lėšas būtų įrengęs pralaidą daliai vandens nuleisti, jei tik būtų žinojęs, jog tvenkinys semia žmonių laukus.

Bijo, kad pavirs sąvartynu

Abu vyriškiai teigia bijantys, jog, iš tvenkinio išleidus vandenį, netrukus ši vieta pavirs sąvartynu. Jau dabar aplinkui privežta kalnai šiukšlių, todėl, atsiradus duobei, gyventojai atliekas, ko gero, pils į ją.

Tiek G. Dunaitis, tiek A. Beržinskas sakė nesitikintys, kad kas nors kompensuos patirtą žalą.

„Patys esame čia prileidę daug žuvų, o nusausinus kūdrą jų tuojau neliks.

Čia gyveno ir nemažai bebrų, tačiau, nelikus vandens, vietiniai vaikigaliai juos su lazdomis išdaužė. Jeigu vėl užtvenktų kanalą, vanduo pamažu atsirastų, tačiau patys to padaryti negalime – gausime baudą", – piktinosi G. Dunaitis.

Jis taip pat tvirtino iš valdžios atstovų girdėjęs, kad šie ketina buvusį tvenkinį užversti žemėmis ir išlyginti. Vis dėlto A. Bagušinskas suskubo vyriškį nuraminti.

„Tikrai niekas nieko neketina užversti. Tai yra privati valda ir be savininko sutikimo negalima joje savivaliauti. Kanalu, kurį atitvenkėme, privalo rūpintis Savivaldybė, o privačioje teritorijoje mes nieko nedarėme", – teigė rajono mero pavaduotojas.

Siūlo parengti projektą

A. Bagušinskas pabrėžė, kad vėl užtvenkti kūdrą su upeliu jungiantį kanalą pagal įstatymą negalima, nes tai nenurodyta tos vietovės plane. Vis dėlto vicemeras paaiškino, jog vėl norėdami turėti toje vietoje tvenkinį žmonės turėtų pasidaryti jo techninį projektą.

„Kol kas pagal projektą toje vietoje yra inžinerinis įrenginys ir jis privalo funkcionuoti. Jei žmonės nori turėti tvenkinį, tai labai puiku, tačiau jį reikia įforminti pagal įstatymus. Projektą galima paruošti – ir nebūtinai už savas lėšas", – tvirtino A. Bagušinskas.

Pasak jo, finansavimą projektui galima gauti pasinaudojus įvairiais kaimo rėmimo fondais, kita teikiama parama.Pilviškių miestelio gyventojai Gintas Dunaitis (dešinėje) ir Alfonsas Beržinskas nesitiki, kad jiems bus kompensuota žala, patirta iš tvenkinio išleidus vandenį.
Autoriaus nuotr.
Autorius:Andrius GRYGELAITIS

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=21922
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1454 | Raktažodžiai: Pilviškiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-14

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License