Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Prišiukšlintas sklypas miestelio nepuošia

2011-09-17

Į "Santakos" redakciją kreipėsi pilviškietė, pasipiktinusi netvarka kaimynystėje esančiame sklype. Mechanizatorių gatvėje gyvenanti Vaida Alkėnienė pasakojo, kad šalia jos namų daromas šiukšlynas. 

Pilviškietė tvirtino, jog nupjauta žolė ir kitos, ne tik augalinės, atliekos šioje vietoje buvo išpiltos jau ne vieną kartą. Netvarkingo sklypo kaimynystėje gyvenanti pašnekovė dievagojosi, kad jos šeimyna šioje vietoje niekada nėra numetusi nė šiukšlės. „Kas dega – sudeginame, kas ne – metame į konteinerį, žalias atliekas verčiame už savo tvarto", – aiškino moteris.

Neseniai greta kūdros, telkšančios netvarkingame sklype, po vienos nakties V. Alkėnienė vėl rado išverstą gerą priekabą šiukšlių.

Moters kantrybė trūko. Dėl apleisto sklypo su vandens tvenkinėliu, kuris, pilviškietės nuomone, priklauso valstybei, V. Alkėnienė kreipėsi į seniūniją, į redakciją. „Juk turi kas nors sutvarkyti šitą sąvartyną. Pavasarį, kai kūdra ištvinsta, pas mus iki namo pamatų suteka vanduo. Visi buteliai taip pat suplaukia į mūsų kiemą. Kiek galime rinkti tas svetimų žmonių sąšlavas? Ilgai tylėjome, kentėme, bet daugiau neįmanoma. Apie tai jau esame šnekėję su Pilviškių seniūnu, tačiau niekas nepasikeitė: kaip buvo netvarka, taip ir liko", – piktinosi moteris.

Buvo keista, kai pilviškietė teigė nežinanti, kas po pat jos langais verčia šiukšles. Pagaliau – juk čia gyvenvietė, ne laukai, aplink gyvena ne vieni kaimynai.

Tačiau V. Alkėnienė tvirtino, jog paskutinįkart, kai buvo išverstos šiukšlės, kitų kaimynų nebuvo namuose, o jos pačios miegamojo langai yra į priešingą pusę, tad nieko ir nepastebėjusi.

Vis dėlto buvo aišku kaip dieną, kad į tokią atvirą ir matomą vietą iš toli niekas nevažiuos ir šiukšlių nevers. Akivaizdu, jog tai – vietinių gyventojų darbas.

Pakalbintas Pilviškių seniūnas Vytautas Judickas nustebo dėl V. Alkėnienės tvirtinimo, kad teršiamas sklypas esąs valdiškas.

– Tai yra privati Vaclovo Dainausko žemė, ir ją turi prižiūrėti savininkas, o ne seniūnija. Būtų nelogiška, jei kažkas gyvenvietėje vežtų atliekas į svetimą sklypą. Ir sunku patikėti, kad kaimynystėje gyvenanti V. Alkėnienė nežino, kas šalimais atveža ir papila šiukšles. Mes šiai moteriai dėl aplinkos teršimo patarėme kreiptis į policiją ar aplinkosaugininkus ir pranešti apie šiukšlintojus, – sakė V. Judickas.

Dar tą pačią dieną seniūnas išsiaiškino, jog atliekas į Mechanizatorių gatvę atvežė vienas pilviškietis, tačiau tai padarė paprašytas paties... sklypo savininko.

Pats V. Dainauskas seniūnui teigė planavęs užpilti ir užlyginti niekam nereikalingą balą, dėl to prašęs atvežti žemių. Kad „žemės" bus panašesnės ne į žemes, o į atliekų krūvą, savininkas tvirtino nežinojęs.

Apie situaciją informuotas Vilkaviškio rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Vitas Bakas, apžiūrėjęs prišiukšlintą vietą, teigė, jog sklypo savininkui V. Dainauskui bus nurodyta susitvarkyti sąvartyną. Tačiau, net ir norėdamas atliekomis užversti kūdrą, šeimininkas turės jas perrinkti. Metalai, plastiko atliekos ir kita turės būti perduota atliekų tvarkytojams arba pristatyti į supirktuves.

Aplinkosaugininkas priminė, jog už atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimų nevykdymą bei aplinkos teršimą nepavojingomis atliekomis numatytos 100–200 litų baudos (pareigūnams – 300–600 Lt). Didelis kiekis aplinkoje paskleistų teršalų užtraukia baudą nuo 600 iki 4000 litų. Aplinkos teršimas pavojingomis atliekomis gresia dar didesniais nuostoliais.

„Tikiuosi, savininkas nedels ir šiukšlyną susitvarkys. O gyventojai, pastebėję teršėjus, apie juos iš karto turėtų pranešti mums ir neslėpti, kas tai padarė", – teigė V. Bakas.

Eglė MIČIULIENĖ

Aplinkosaugininkas V. Bakas teigė, kad Mechanizatorių gatvėje suverstą šiukšlyną savininkas turės skubiai susitvarkyti.
Autorės nuotr.
Autorius:Eglė MIČIULIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=2206
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1131 | Komentarų: 1 | Raktažodžiai: Pilviškiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-14

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License