Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 2
Svečių: 2
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Jaunajai parlamentarei veiklos nestinga

2011-10-06

Pavasarį moksleiviai išsirinko savo atstovus į Lietuvos mokinių parlamentą (LMP). Mūsų rajonui atstovauti jaunimas išrinko pilviškietę Pauliną Urbanavičiūtę.

Buvo įdomu, kaip jaunajai parlamentarei, šiuo metu besimokančiai antroje Pilviškių „Santakos" gimnazijos klasėje, sekasi įgyvendinti užsibrėžtus tikslus.

– Paulina, tikriausiai esi užimtas žmogus?

– Aktyviai dalyvauju popamokinėje veikloje. Šoku, groju, vaidinu, dainuoju mokyklos grupėje „Blizzard", užsiimu įvairiais socialiniais projektais, dalyvauju meninio skaitymo konkursuose. Žodžiu, kur tik galiu, ten ir einu.

– Ir dar sumanei eiti į Lietuvos mokinių parlamentą. Kaip sekasi?

– Kasmet surengiamos dvi LMP sesijos, jų metu vyksta paskaitos. Ateina žiniasklaidos atstovų, Seimo narių, ministrų. Jie pasakoja apie savo darbą, aiškina, pataria, kur kreiptis paramos savo idėjoms ir kt.

Esame pasiskirstę į komitetus, aš pati priklausau žmogaus teisių komitetui. Į šiuos komitetus įvairios institucijos atsiunčia kompetentingus atstovus, kurie padeda mums dirbti, iškelti problemas, paaiškina, kas gali padėti išspręsti moksleiviams aktualius klausimus. Antrojoje sesijoje pateikėme ataskaitas, kaip įvykdėme anksčiau suplanuotus darbus.

– Kokia LMP narių veikla vyksta tarp sesijų?

– Dirbame namuose. Bendraujame internetu, rengiame konferencijas skaipe, keliame įvairias opias problemas. Su regiono komitetu Marijampolėje surengėme susitikimą „Išlaisvink mintį" Valstybės dienai paminėti. Buvo labai įdomu, dalyvavo visos apskrities mokymo įstaigos. Kvietėme visus norinčiuosius ir pasakojome apie savo veiklą, pristatėme savo mokyklas, gimnazijas. Sulaukėme tikrai daug dėmesio.

– Vadinasi, nesėdite rankų sudėję?

– Tikrai dirbame „ne popieriuje" ir turime ką veikti. Per savaitę skaipe surengiame net ir po dvi konferencijas įvairiomis temomis. Šiuo metu galvojame viso regiono mastu mokyklose surengti akciją prieš rūkymą. Svarstome, kaip padaryti, kad ji būtų patraukli jaunimui.

Pavyzdžiui, kiekvieną atneštą cigaretę keistume į obuolį ar saldumyną. O vėliau surengtume susitikimą su psichologu, mediku, specialistai paaiškintų, kiek surinktos cigaretės galėjo padaryti žalos.

Žinoma, negalėčiau tvirtinti, jog taip noriai dirba visi. Kai kas iš jaunųjų parlamentarų, matyt, suprato, kad pataikė ne ten, kur tikėjosi, kad politika skirta ne jam.

– O tau pačiai tokia veikla patinka?

– Aš pati politikos greičiausiai nestudijuosiu, bet man tai įdomu. Labai naudinga pabendrauti su įvairių institucijų atstovais, savo sritį išmanančiais žmonėmis. Įgijau tikrai daug įvairios patirties. Patys kuriame, dirbame, rašome rezoliucijas, projektus. LMP sutikau daugybę įdomių, motyvuotų žmonių, turinčių savo nuomonę, savo idėjų.

– Ar buvo įgyvendinta kas nors iš tavo pačios siūlytų idėjų?

– Per rinkimus į LMP siūliau kūno kultūros pamokas vertinti kaip įskaitas. Šiemet mūsų gimnazijoje taip ir yra. Negaliu pasakyti, kad čia buvo atsižvelgta į mano siūlymą, bet džiaugiuosi rezultatu.

Aš siūliau, kad ir dailės, muzikos žinios nebūtų vertinamos pažymiu. Gal kada nors taip ir bus.

– Minėjai, kad dirbi žmogaus teisių komitete. Pateik kokį nors pavyzdį, kur mokykloje pažeidžiamos žmogaus teisės?

– Pavyzdžiui, trūksta įrangos neįgaliesiems. Dabar esame numatę gauti iš savo rajonų savivaldybių ataskaitas, kiek yra fiziškai neįgalių vaikų, kas dėl jų yra padaryta, ko jiems labiausiai reikėtų.

Arba, sakykime, kiekvienoje mokykloje turi būti laikomasi būtiniausių higienos reikalavimų. Elementariai neturėtų pritrūkti tualetinio popieriaus, muilo ir kitų būtinų priemonių, kuriomis naudojamės namuose ir kurios turėtų būti mokymo įstaigoje. Juk čia praleidžiame pusę savo dienos.

Žodžiu, gilinamės į, rodos, paprastus dalykus, kurie vis dėlto yra neišspręsti.

– Kaip manai, ar viską įmanoma išspręsti?

– Manau, kad viena skaudžiausių ir neišsprendžiamų problemų yra patyčios. Ši bėda ateina iš šeimos, ir pirmiausia ten ji turėtų būti sprendžiama. Žinoma, mes rengiame visokias akcijas, renginius, vaidinimus, bet patyčios kaip buvo, taip ir tebėra.

Matau ir kitų problemų, kurias mes ir stengiamės išspręsti. Bet negali visko padaryti tuoj pat, čia ir dabar. Kai kur ateini, o tau užtrenkia duris. Tada eini dar kartą, ir dar... Lendi į akis tol, kol tave išklauso.

Manau, kad jei stengiesi, gali pasiekti išties daug.

Eglė MIČIULIENĖ

Paulinai Urbanavičiūtei veikla Lietuvos mokinių parlamente jau davė nemažai patirties. E. Mičiulienės nuotrauka.Autorius:Eglė MIČIULIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=22221
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1317 | Komentarų: 4 | Raktažodžiai: Pilviškiai, gimnazija
Viso komentarų: 4
2011-10-29 Spam
4. Kkkkkk
Tryputi prajuokino.... Ji pati tyciojasi is vaiku

2011-10-18 Spam
3. jomajo
manyciau netik paruko :)

2011-10-13 Spam
2. Gintarė (lucky)
Kaip šaunu, kad mūsų mokykloj pagaliau kūno kultūros pamokos įskaitom vertinamos love o šiaip, tai sveikinu, Paulina smile tikrai šauniai darbuojies, kiek supratau applause

2011-10-06 Spam
1. koko
chmmm,pati paruko,o akcija pries rukyma rengs.

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-14

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License