Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 2
Svečių: 2
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Alksnėnų ūkininko kombainas - vienintelis toks Lietuvoje

2011-10-27

23 metų Alksnėnų kaimo ūkininkas Kazimieras Venckus šiais metais pasinaudodamas ES parama įsigijo tokį cukrinių runkelių kasimo kombainą, kokio niekas neturi ne tik Vilkaviškio rajone, bet ir visoje Lietuvoje. 

Šiais metais cukrinius runkelius pradėjusiam auginti K. Venckui prireikė ir jų nuėmimo technikos. Jaunasis ūkininkas ilgai dairėsi įvairių variantų, tačiau nusprendė pasinaudoti UAB „DOJUS agro" pasiūlymu. 

Iš bendrovės ūkininkas nusipirko olandišką cukrinių runkelių kasimo kombainą „Vervaet", kurio vertė siekia 1,9 mln. litų. Pusė šios sumos padengta ES lėšomis. K. Venckus sakė, kad be ES paramos jauniems ūkininkams neįmanoma pradėti savo verslo, todėl itin džiaugėsi atsiradusia galimybe papildyti savo žemės ūkio technikos garažą. 

Pasak ūkininko, tokio kombaino niekas neturi ne tik mūsų rajone, bet ir visoje šalyje. Juos Olandijoje gamina dviejų brolių firma, kurioje technika dažniausiai būna vienetinė, gaminama pagal užsakymus bei surenkama rankiniu būdu. Visa tai rodo, jog gaminiai praktiški ir patvarūs. Kombainui suteikta metų garantija. 

Šio kombaino bunkerio talpa siekia net 25 tonas, o dauguma kitų talpina dvigubai mažesnį svorį. Tai ypač naudinga tiems ūkininkams, kurie nori, kad runkeliai būtų išpilti viename lauko gale. 
Kiti kombainai dažnai negali apvažiuoti viso ploto neištuštinę bunkerio, todėl runkelius jie priversti pilti keliose vietose. 
Šio kombaino kasimo greitis – apie 10 km/val. Per parą ši žemės ūkio mašina gali nuimti iki 30 ha cukrinių runkelių. Vienu metu kombainas kasa šešias cukrinių runkelių vagas. 

Šiuo metu K. Venckus pats augina 25 hektarus cukrinių runkelių, tačiau kol kas savo derliaus nuimti neskuba. Pasak jaunojo ūkininko, dabar jam svarbiausia – verslas, mat naują kombainą vyras nuomoja cukrinių runkelių augintojams. 
„Tikiuosi, jog ši mašina man atsipirks per 2–3 metus, todėl pirmiausiai stengiuosi patenkinti klientų, o tik vėliau – savo poreikius", – kalbėjo K. Venckus. 

Naujuoju kombainu galima dirbti esant beveik bet kokioms oro sąlygoms. Ši žemės ūkio mašina pagaminta Olandijoje, o ten dirbami plotai dažnai užliejami vandeniu, tad technika yra puikiai pritaikyta drėgnam klimatui. 
Nors pats kombainas sveria beveik 25 tonas, tačiau jis, priešingai nei kita tokio pobūdžio technika, beveik neslegia dirvos: ratai išdėstyti taip, kad dengtų visą paviršių. Be to, šis kombainas labai ekonomiškas ir degalų sunaudoja gerokai mažiau nei kitos tokios paskirties žemės ūkio mašinos. 

„Dirbti su šiuo kombainu taip pat labai lengva. Viskas yra kompiuterizuota, todėl reikia tik žinoti, kur bei ką paspausti. Garso izoliacija taip pat puiki, todėl sėdint viduje beveik negirdėti jokio triukšmo", – cukrinių runkelių nuėmimo kombaino privalumus vardijo K. Venckus.


Alksnėnų kaime ūkininkaujantis Kazimieras Venckus tikisi, jog neseniai įsigytas cukrinių runkelių nuėmimo kombainas atsipirks per 2–3 metus.
A. Grygelaičio nuotrauka.

Autorius:Andrius GRYGELAITIS

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=22426
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 2808 | Raktažodžiai: Alksnėnai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-14

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License