Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Žemės ūkio paskirties žemėje medžių sodinti negalima

2011-11-29

Į „Santakos" redakciją kreipėsi Vilkaviškio rajono ūkininkų sąjunga ir Ramoniškių kaimo bendruomenė, norėdamos apginti Ramoniškių kaime ūkininkaujančius žmones. 

Šios organizacijos tvirtino, kad ūkininkai Reda ir Vygintas Vilimaičiai be reikalo baudžiami žemėtvarkininkų, mat, pastarųjų nuomone, neleistinai savo žemėje užsodino mišką. 

– Įsivaizduokite, žmogus sutvarkė buvusių sandėlių, kitokių kolūkio pastatų griuvėsius, palygino žemę, pasodino ten medelių ir už tai yra baudžiamas, – piktinosi sąjungos pirmininkė Onutė Kartavičienė. – Tegul ieško tų, kurie nesitvarko, palikę šabakštynus. Tai toks požiūris į darbštų žmogų mūsų valstybėje?.. 

Kaimynus užstoti panoro ir Ramoniškių kaimo ūkininkas Eugenijus Valuckas. Jis sakė galįs patvirtinti bet kur ir bet kam, jog šitaip su žmonėmis elgtis negalima. Pasak ūkininko, visiems buvo smagu, kad žmonės tvarkosi, neapsileidę, kad kas nors dar bando kurti aplink grožį. Nebuvo nė vieno žmogaus, kuriam būtų trukdę Vilimaičių medeliai. E. Valucko nuomone, tai nemenkas smūgis žmonių norui kada nors tvarkyti apleistas vietas. Juk jeigu už tai gauni baudas, tai kas norės tokių nemalonumų? 

Pasigilinus į situaciją paaiškėjo, jog šių žmonių bausti niekas nesirengia. Pasak Vilkaviškio rajono žemėtvarkos skyriaus vedėjos Vilijos Belozarienės, tai buvo bene pirmas atvejis jos darbo praktikoje, kai žemėtvarkininkai, išnagrinėję situaciją, patys kreipėsi į teismą. Prašoma leisti neskirti R. Vilimaitienei, kurios vardu yra registruotas minėtas žemės sklypas, jokios baudos. Dabar laukiama teismo posėdžio. 

Tačiau ir neskyrus baudos nedidelio parkelio Vilimaičių žemėje, greta kaimynų gamybinių pastatų, nebeliko. Ūkininkai medelius išrovė, kad neliktų pažeidimo, antraip viskas galėjo baigtis daug liūdniau. 

– Ar skirs baudą, ar ne, bet mums privalu tuos medžius išrauti, – sakė R. Vilimaitienė. – Taip mes ir padarėme. Palikome tik juostą prie kelio, o išrautuosius susodinome prie kitų medžių, greta mūsų pirktos senos sodybos. Mes tikrai nenorime dėl nieko skųstis ar ieškoti teisybės. Reikia visada žiūrėti, kokius dokumentus turi ir ką galima daryti, o ne elgtis savo nuožiūra. Čia yra žemės ūkio paskirties žemė, įvertinta aukštu balu, nors kažin ar taip yra iš tikrųjų. Mes viską pripažinome ir savo klaidą ištaisėme. 

Paklausta, kodėl šioje vietoje, per 30 arų sklype, sugalvojo sodinti medelius, R. Vilimaitienė paaiškino, jog čia buvo likę kolūkio daržinių pamatai. Deja, jų nebuvo įmanoma nei išimti, nei kaip kitaip likviduoti. Tad ūkininkai tiesiog ant jų užpylė žemių ir jas išlygino. 

Dabar ten auga žolė, nes dirbti šio ploto neįmanoma. O kad neaugtų šabakštynai, šeima nusprendė toje vietoje pasodinti medelių, pjovė tarp jų žolę. Vilimaičiai tikėjosi, jog bus užuovėja nuo kelio, medeliai užstos kaimynų fermas. Tačiau atsitiko taip, kaip atsitiko. Žemės ūkio paskirties žemėje miško sodinti nevalia, nors dirbti jos – taip pat neįmanoma...Romo ČĖPLOS, „Santaka" nuotrauka.


Autorius:Kristina VAITKEVIČIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=22735
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 2919 | Raktažodžiai: Ramoniškiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-14

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License