Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Dėl sužaloto katino pilviškietė kaltina kaimyną
2012-01-03

Į „Santakos" redakciją atvykusi moteris guodėsi, jog kažkas jau ne pirmą kartą sužaloja jos katiną. Pilviškių gyventoja įsitikinusi, kad į jos augintinį šaudo kaimynas.

Papasakojo žmonės

Pilviškietė Solveiga laiko mišrūną Siamo veislės katiną. Pasak moters, prieš keletą metų gyvūnas buvo peršautas.
„Jį peršovė mano kaimynas Darius. Buvo liudininkų, kurie man apie tai papasakojo. Darius supyko už tai, kad katinas apšlapino jo langą", – tvirtino pilviškietė.

Peršautą katiną šeimininkė vežė į gyvūnų kliniką operuoti. Pasak moters, veterinaras tąkart ištraukė kulką.

Už sužalotą katiną moteris buvo ne juokais supykusi ant kaimyno, tačiau dėl gyvūno skriaudimo niekur nesikreipė. Be to, Solveigos tvirtinimu, kaimynas susitikęs pats pasiūlė nesipykti. „Padavėme rankas, susitaikėme. Tiesa, žalos už gydymą jis neatlygino", – kalbėjo pilviškietė.

Sužeista galva

Praėjus kuriam laikui, katinas vėl grįžo namo sužalotas. Pilviškietė teigė, jog šįkart buvo šauta gyvūnui į galvą.
„Tik spėjome žaizdą užgydyti, prieš pat Kalėdas katinas trečią kartą grįžo pašautas. Pati nuėjau pas kaimyną, tačiau jis tik nusijuokė ir atšovė, kad ginklą turi ne jis vienas. Ir pareiškė, jog tai – tikrai ne jo darbas", – pasakojo pašnekovė.

Pilviškietė sakė nenorinti viešinti vyriškio pavardės ir dar labiau pyktis su kaimynais bei užsitraukti jų nemalonę. „Noriu tik vieno: tegul palieka mano katę ramybėje", – kalbėjo Solveiga.

Dėl sužaloto katino moteris kreipėsi ir į policiją. Tačiau pareiškimo nerašė, nes šįkart jokių konkrečių įrodymų neturi – tik įtarimus.

„Norėjau pagąsdinti"

„Varge tu mano..." – sudejavo pilviškietės kaimynas Darius, išgirdęs, apie ką su juo norime pasikalbėti. Vyras papasakojo, jog pats laiko Siamo katę ir kažkada jos jauniklį atidavė kaimynei. Užaugęs kačiukas ėmė svečiuotis Dariaus kieme ir... šlapintis ant langų. „Vieną dieną nutariau jį pagąsdinti. Išėjau į lauką ir pokštelėjau kelis kartus iš „tirinio" šautuvo. Bet ne į katiną, o į orą. Tame šautuve net kulkos nebuvo", – tvirtino vyras.

Darius pripažino, jog po to turėjęs nemalonų pokalbį su kaimyne, viską išsiaiškinęs ir daugiau nusprendęs į tokius dalykus nesivelti.

„Dabar aš tikrai nešaudžiau. Supraskite, juk norint galima padaryti taip, kad katė tyliai „dingtų". Kam į ją šaudyti? Be to, jei jau šaučiau į galvą, tas katinas nebūtų likęs gyvas. Štai, pažiūrėkite, kaip atrodo įšautas metalinis puodelis. Tai kas liktų iš gyvūno? – dėstė vyras, rodydamas savo paties šūviu išmėgintą puodelio tvirtumą. – Ir apskritai, kas nustatė, kad katinas tikrai peršautas? Gal jis šiaip kažkur susižalojo? Kur įrodymai, kas matė? O gal aš tą dieną net namuose nebuvau? Už šmeižtą tą moterį galiu į teismą paduoti, tik nenoriu konfliktuoti..."

Gresia net areštas

Aišku tiek, kad ši istorija turi dvi puses. Visų pirma, rūpestingi šeimininkai savo augintinius turi prižiūrėti.

Juk nė vienam iš mūsų nebūtų malonu, jei į kiemą atslinkusi svetima katė žymėtųsi teritoriją.

Kita vertus, katino elgesys – ne priežastis švaistytis su šautuvu. Kaip žinia, už žiaurų elgesį su gyvūnais ir jų kankinimą taikoma administracinė ar netgi baudžiamoji atsakomybė.

Administracinių teisės pažeidimų kodeksas už žiaurų elgesį su gyvūnais numato baudą nuo šimto iki trijų šimtų litų. Baudžiamajame kodekse už žiaurų elgesį, kai gyvūnas žuvo ar buvo suluošintas, numatyta bausmė viešaisiais darbais arba bauda, areštu ar laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Tokių bylų buvę ir Vilkaviškio rajono apylinkės teisme. Prieš keletą metų šunį pakorusiam bartninkiečiui skirta 10 mėnesių viešųjų darbų, o Antupiuose katę užmušusiam vyrui paskirta beveik 1000 litų bauda.

Taigi, gyvūnų verčiau neskriausti – jei ne iš meilės jiems, tai bent dėl įstatymų. Juk kas žino, gal kitą kartą liudininkų atsiras. 

Eglės Mičiulienės nuotrauka.
Autorius:Eglė MIČIULIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=23059
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1100 | Raktažodžiai: gyvenimas, Pilviškiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License