Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 2
Svečių: 2
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Socialinė globa: nuo pamaitinimo iki pažinimo džiaugsmo

2012-01-14

Tautodailės parodoje akį patraukė darbų autorystę skelbiantis užrašas – „Neįgalaus jaunimo dienos užimtumo padalinys". Šalia keramikos dirbinių gulėjusi kortelė tapo savotišku kvietimu į Pilviškius.

Įstaiga įsikūrusi po vienu stogu su vaikų lopšeliu-darželiu bei Vaikų dienos centru. Ji yra Vilkaviškio socialinės pagalbos centro struktūrinis padalinys, išlaikomas iš Savivaldybės biudžeto lėšų.


Reikia kreiptis į seniūniją

Naudotis Neįgalaus jaunimo dienos užimtumo padalinyje teikiamomis paslaugomis gali intelekto sutrikimą turintys jaunuoliai. Jei tik leidžia sveikatos būklė ir dienos socialinės globos paslaugos yra reikalingos, asmuo gali nepertraukiamai lankyti įstaigą nuo 16 iki 40 metų amžiaus.

Pirmiausia, norint pasinaudoti padalinyje teikiamomis paslaugomis, reikia kreiptis į seniūnijos, kurioje gyvenama, socialinį darbuotoją.

Jei jis nustato socialinių paslaugų poreikį, Vilkaviškio rajono savivaldybės specialiųjų poreikių nustatymo komisijos sprendimu asmuo nukreipiamas į Neįgalaus jaunimo dienos užimtumo padalinį.

Kadangi teikiamos paslaugos yra mokamos, minėta komisija, vadovaudamasi Savivaldybės patvirtinta mokėjimo už socialines paslaugas tvarka, nustato ir mokesčio dydį.

Mokėjimo už dienos socialinę globą dydis nustatomas atsižvelgiant į žmogaus pajamas.

Už lankytas dienas sumokama pasibaigus mėnesiui. Pinigai gali būti išskaičiuojami iš valstybinės šalpos išmokos ar pensijos arba pervedami į įstaigos sąskaitą.

Iškilus nenumatytiems atvejams, jaunuolis (jo šeima) gali būti iš dalies ar visiškai atleidžiamas nuo mokėjimo už dienos socialinę globą 1–3 mėnesiams, bet ne daugiau kaip 3 mėnesiams per kalendorinius metus.

Padalinys yra pajėgus priimti dvidešimt asmenų, kuriems reikalinga pagalba, o šiuo metu aptarnauja septyniolika. Atsižvelgiant į jų gebėjimus, yra suformuotos dvi grupės. Septyni jaunuoliai, lankantys savaitinę grupę, padalinyje gauna ir nakvynės paslaugas, o į namus išvažiuoja tik poilsio dienomis.

Žmonės atvyksta iš Vilkaviškio, Gižų, Klausučių, Šeimenos, Pilviškių seniūnijų. Neįgalaus jaunimo dienos užimtumo padalinį lankantys asmenys turi teisę nemokamai naudotis specialiu transportu.


Įvairios paslaugos

Tai, kas daroma dėl padalinį lankančių asmenų, oficialiai vadinama dienos socialine globa. Jaunuoliai, atsižvelgiant į jų nesavarankiškumo lygį, yra nuolat prižiūrimi socialinių darbuotojų ir jų padėjėjų.

Įstaigoje šiuo metu dirba 2 socialinės darbuotojos ir 5 jų padėjėjos. Specialistės padeda jaunuoliams palaikyti asmens higieną, rūpinasi maitinimu, laisvalaikiu.

Kad jauni žmonės bei jų tėvai jaučia ir vertina nuolatinį ugdymą, akivaizdu Rugsėjo 1-ąją. Pasakodama apie padalinį, jo vadovė Milda Blažaitienė pasidžiaugė, jog ši diena jų įstaigoje pražysta gėlėmis.

Būreliuose, kurie suplanuoti kiekvieną dieną, ugdomi darbiniai įgūdžiai. Į įstaigą atvyksta muzikos, dailės ir keramikos užsiėmimus organizuojantys pedagogai. Padalinį lankantys jaunuoliai ir jų tėvai čia gali pasikonsultuoti su dirbančiais specialistais dėl probleminių situacijų, gauti informacijos apie socialinės pagalbos teikimą.


Didžiausia vertybė – bendravimas

Skaitant dienos socialinę globą reglamentuojančius dokumentus žvilgsnis sustoja prie paslaugos, kuri įvardyta kaip bendravimas. Ar žmonės, nekamuojami nei fizinių, nei psichinių negalių, pajėgūs suvokti, kiek tai yra vertinga?

Pasakodama apie jaunuolių kasdienę veiklą vadovė dažnai patikslindavo: „Dalyvauja pagal savo galimybes." Viešėdami įstaigoje užsukame į grupę, kurioje socialinė darbuotoja veda siuvimo užsiėmimus.

Apie stalą ratu susėdę jaunuoliai: kas karpo, kas siuva, yra ir tokių, kurių galimybės – tik akimis stebėti aplinką ir klausytis. Bendroje grupės aplikacijoje jų rankomis iškirptų detalių nebus, bet žmogaus laikas prisipildys buvimo draugijoje įspūdžių, o ne vienumos nuobodulio.

Įstaigos naujoko Mindaugo mama Irena bene labiausiai iš visų padalinio paslaugų vertina galimybę būti tarp žmonių.

Moteris pasakojo, kad kartu su sūnumi apsižvalgė padalinyje dar iki dienos socialinės globos paslaugų teikimo sutarties pasirašymo.

Prabėgus pirmajam mėnesiui, ji negaili gražių žodžių įstaigos personalui. Moteris rami, nes į Pilviškius sūnus išvyksta noriai, per savaitgalį spėja pasiilgti darbuotojų ir užsiėmimų.

Vis dėlto gal šeimai namuose labiau praverstų pinigai, kurie dabar sumokami už paslaugas Neįgalaus jaunimo dienos užimtumo padalinyje, ir paprastus fizinius darbus galintis nudirbti Mindaugas? Mama Irena kategoriška: „O ką jis namie mato? Kelias, kambarys, kiemas ir tvartas." Po 18-ojo gimtadienio Mindaugas pusę metų praleido namuose. Gimtajame kaime draugų vaikinas neturi, tad reikėjo tenkintis bendravimu vien su namiškiais. Šiandien jis jau gali pasidalyti įspūdžiais apie kalėdinį renginį, džiaugiasi parvešiąs mamai paties pagamintą dovaną, varžosi su broliais, kurio „mokykla" geresnė. Šiuo metu Mindaugo mama norėtų, kad sūnus lankytų Neįgalaus jaunimo dienos užimtumo padalinį tiek, kiek bus įmanoma.


Laukia įkurtuvių

Optimistines mintis puoselėja ir padalinio kolektyvas. Džiugiausia jų – laukiančios įkurtuvės. Iki balandžio 1 d. įstaiga iš kuklių patalpų Pilviškiuose turėtų persikelti į labiau pritaikytas, didesnes ir atnaujintas Vilkaviškyje.

Vadovė M. Blažaitienė užsiminė apie ateities planuose esantį naujienų laikraštuką, kuris paįvairintų šios bendruomenės gyvenimą. Jos manymu, judėjimo negalią turintiems jaunuoliams labai praverstų ir kineziterapeuto pagalba.


Informuojama netiksliai

Vilkaviškio socialinės pagalbos centras internete turi savo puslapį, kuriame informuoja visuomenę apie veiklą bei struktūrinius padalinius. Tačiau pateikiama kontaktinė informacija netiksli.

Puslapyje nurodomu Neįgalaus jaunimo dienos užimtumo padalinio elektroninio pašto adresu ryšio užmegzti nepavyko. Paprasčiausia būtų paskambinti telefonu, tačiau kad pokalbis nuo pradžios būtų dalykiškas, teks iš kitų šaltinių susižinoti, jog jau penktas mėnuo padalinio vadovė yra M. Blažaitienė. Susidomėjusiesiems šia įstaiga būtų naudinga internete rasti ir pagrindinį jos darbą reglamentuojantį dokumentą – Neįgalaus jaunimo dienos užimtumo centro padalinio nuostatus.

Nuotrauka Romo ČĖPLOS, „Santaka".Autorius:Renata VITKAUSKIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=23171
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1630 | Komentarų: 1 | Raktažodžiai: Pilviškiai
Viso komentarų: 1
2013-01-02 Spam
1. Elvina
Laba diena, norėjau pasiteirauti kada centras bus perkeltas į Vilkaviškį?

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-14

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License