Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Visų beržų moterys išpjauti neleido

2012-04-07

Į „Santakos” redakciją kreipėsi Pilviškių miestelio gyventojos, norėdamos išlieti širdgėlą dėl nupjautų beržų. 

„Suprantame, kad nuverstų medžių jau neatstatysi, bet džiaugiamės, kad bent dalį spėjome išsaugoti. Dėl to ir kitus žmones norime paraginti pakovoti už savo tiesą", – kalbėjo moterys. 

Kuo užkliuvo? 

Pilviškietės buvo priblokštos, kai praėjusią savaitę pamatė miestelio pakelėse pjaunamus beržus. 

„Buvau darbe, tik matau per langą – griūna beržai. Atlėkiau ir puoliau prie darbininkų, kuo jiems tie medžiai užkliuvo. Vyrai paaiškino, kad toks buvo seniūno pavedimas. Tik pagalvokit! Grioviai apleisti, apžėlę, šabakštynai palikti nevalomi, o čia beržai užkliuvo!" – stebėjosi Dalia Mackevičienė. 

Moteris klausė, kodėl Žemaitės gatvėje reikėjo išrėžti visus iš eilės baltakamienius. „Jei jau trukdė, gal galėjo pjauti tik tuos, kurie buvo arčiau kelio, bent vieną kitą būtų palikę. Dabar žels tik žolynai ir karklai. O toks grožis buvo – lyg ir berželių alėja... Kai atėjome gyventi, ten tik rykštelės augo. Vaikus auklėjome, kad medelių nelaužytų, mokėme džiaugtis gamta. Prie pagrindinės Vasario 16-osios gatvės, pakelėje, prie vaikų darželio tvoros, irgi auga medžiai, bet jų niekas nejudina, nors ten – asfalto danga. Bet, matyt, netrukdo, asfalto neardo? Tai kam trukdė šitie prie žvyrkelio augantys beržai?" – stebėjosi ir apgailestavo pilviškietė.

Beržyną išsaugojo 

Pakelės beržynas netoli pilviškiečių Pabricų namų Alytaus gatvėje baltais kamienais šviečia iš tolo. 

Gitana Pabricienė pasakojo apie pjaunamus medžius išgirdusi iš kaimynų telefonu. „Aš pati atlėkiau, iš kitų namų moterys subėgo, ir darbininkai neišdrįso beržyno pjauti. Nors ir patys vyrai man kalbėjo, kad rankos nekyla tokius gražius berželius versti, bet taip buvo paliepta. Ačiū vyrams, kad pasigailėjo. Išgelbėjome 27 beržus", – sakė G. Pabricienė. 

Išgirdęs, kad žmonės stoja mūru už beržus, Pilviškių seniūnas Vytautas Judickas leido darbininkams medžius palikti. 

„Kai neleidome beržų pjauti, jis sakė: neleisi pjauti, nebus ir tau. Gal seniūnas galvoja, kad mums malkų reikia? Mūsų vyrai malkoms dar uždirba, mums nė į galvą nebūtų atėję tokius beržus sukūrenti. Problema ta, kad mes, žiūrėdamos į medžius, matome grožį, o mūsų seniūnas mato tik malkas... Apskritai V. Judickas, kaip seniūnijos vadovas, galėjo su vietiniais gyventojais pasitarti prieš imdamasis tokių drastiškų veiksmų, paaiškinti, kodėl ir ką ruošiamasi daryti", – piktinosi G. Pabricienė. 

Kaimynes palaikyti atėjusi Renata Juraitienė taip pat kalbėjo, kad seniūnijai reikėtų ne medžius pjauti, o labiau pasirūpinti aplinkos tvarkymu, išsikuopti griovius ir iškirsti pakelėse vešinčius krūmynus. 

„Seniūnas aiškina, kad beržus reikėjo išpjauti, nes trukdys tvarkyti gatves. O kai klausiame, kada tvarkys gatves, sako, kad nėra pinigų", – traukė pečiais G. Pabricienė. 

Pilviškietės stebėjosi, kodėl nepasirūpinta nupjauti netoli beržyno, kitoje kelio pusėje, augančio gluosnio: ant važiuojamosios dalies svyrančios jo šakos, pasirodo, niekam neužkliuvo. 

Atsakymas supykdė 

Po to, kai medžiai buvo nupjauti, seniūnijos gyventojai parašė laišką į Vilkaviškio savivaldybės tinklalapį. 

„Mes, Pilviškių mst. Žemaitės gatvės gyventojai, esame pasipiktinę seniūno savivale išpjaunant mūsų gatvėje beržus, kurie tikrai niekam netrukdė, nebent seniūnui prireikė asmeniškai malkoms. Dėl miestelio tvarkos ir švaros man, kaip eiliniam gyventojui, yra gėda, o seniūnui visai normalu. Galėtų nuvažiuoti į Pajevonį pasimokyti, kaip tvarkyti miestelį, juk turi tiek darbuotojų viešiems darbams", – rašome laiške. 

Į laišką atsakė Pilviškių seniūno pavaduotoja Nijolė Juraitienė: „Š. m. kovo 26 d. Žemaitės gatvėje iš kelio sankasos griovio išpjauti 10–12 cm storio 7 beržiukai, kurie gadina žvyruotą kelią. Medžiai išpjauti teisėtai." 

Toks atsakymas moteris dar labiau supykdė. „Kokie septyni beržiukai? Vien Žemaitės gatvėje jų nupjovė penkiolika! O kur dar kitos gatvės? Ir skersmuo jų kur kas didesnis: vieno kamieno siekia 24 centimetrus, kito – 28 cm ir t. t." – kalbėjo G. Pabricienė. 
Neatėjo į galvą 

Pakalbintas Pilviškių seniūnas Vytautas Judickas aiškino, jog pakelės griovyje medžiams – ne vieta. Dėl jų esą nedžiūsta keliai, šakos trukdo dirbti greiderininkams. 

Kiek beržų buvo nupjauna, seniūnas neprisiminė. „Ne pats pjoviau, tai ir neatsimenu. Gal šeši ar septyni... Reikėtų vyrų klausti. O beržų storis ir buvo apie 10 cm. Juk medžiai matuojami ne prie žemės, o 1,30 m aukštyje. Viską darėme teisėtai: kreipėmės į Savivaldybės ekologą, darbus suderinome. Beržus naudosime ne malkoms, gaminsime suoliukus, o gal dar kažką", – aiškino V. Judickas. 

Beržyną Alytaus gatvėje seniūnas teigė palikęs, nes nenorėjęs peštis su moterimis. Bet beržai ilgainiui vis tiek bus išpjauti, nes auga kelio sankasoje. 

V. Judickas tvirtino, kad jam nė į galvą nešovė dėl tvarkomo griovio trukdyti gyventojus. „Čia visai kita esmė: kai jie pamatė, kad medžius pjaunam, tai pagalvojo, kad patys beržus malkoms gali pasiimti. O kai pasakėme, kad taip nebus, tai pasidarė gamtos mylėtojai", – ironizavo valdžios atstovas. 

Storis reikšmės neturi 

Vilkaviškio rajono savivaldybės vyr. specialistas ekologas Darius Bunikis patvirtino, jog seniūnas V. Judickas į jį kreipėsi dėl medžių pjovimo ir viskas buvo suderinta. 

„Kelio juostoje, šlaite, augantys medžiai nesaugomi. Nors iš tiesų medžiai matuojami 1,30 cm aukštyje, kamieno storis čia neturi jokios reikšmės. Vietinės reikšmės keliai priklauso Savivaldybei, juos prižiūri seniūnijos ir jokio leidimo pjauti nereikia", – sakė D. Bunikis. 

Taigi, kad beržus pjauti buvo galima – tai aišku. Bet ar juos iš tiesų reikėjo pjauti? 

„Tai nuspręsti gali tik tie, kas prižiūri kelią, šiuo atveju – seniūnija. Jeigu jie mato, kad medis trukdo ar ateityje trukdys eismui, tai ir pjauna. Juk vėliau, kai beržas išvešės, jo bus dar labiau gaila. Žinoma, niekas netrukdo seniūnui pasišnekėti su gyventojais, o vieną kitą medį gal ir palikti. Tiek beržynas Alytaus gatvėje, tiek nežinia kodėl paliktas gluosnis, manau, auga ne vietoje. Ten beržus reikėtų bent jau išretinti, pagražinti jų vainikus. O geriausia turbūt būtų išpjauti neūkiškai paliktus krūmynus ir kur nors netoliese, ne kelio sankasoje, pasodinti naujus berželius", – svarstė ekologas. 

Eglė MIČIULIENĖ


G. Pabricienė (kairėje) ir D. Mackevičienė matavo kelmus ir tvirtino, kad beržai buvo storesni nei nurodyta seniūnijos atsakyme.Autorės nuotr.
Autorius:Eglė MIČIULIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=24000
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1895 | Komentarų: 10 | Raktažodžiai: Pilviškiai, ekologija, seniūnija
Viso komentarų: 10
2012-08-09 Spam
10. Odo
Saule rašo:Miflin, sveikinu, kad laokntės pas dietologę! Linkiu, kad lieknėtumėte lengvai ir gražiai, o svarbiausia, ilgam Sutinku su Jumis, kad svoris yra tik to žmogaus problema Tačiau, kai numesit svorio, esu tikra, pastebėsit storus žmones ir tikrai pagalvosit, kaip jiems palengvėtų, jei jie sukūstų Juk kai ką nors atrandi, taip norisi pasidalinti su kitais Tikrai nieko nenorėjau įžeisti būtent pabrėžiau, kad ji Tikrai labai simpatiška, miela, gražiais ilgais plaukais, protinga, turinti savo nuomonę… Tiesiog kiekvienas perskaito ir prisitaiko sau tai, ką pats nori

2012-04-16 Spam
9. taigis
vis tik nesuprantu -tai galiu leisti palikti augti tai galiu nupjauti ---argi seniunas jau pasidare dievukas --ispjove visus medzius pagal kelia i varakiskes labai stebejausi kam prireike ten nugnybti net ir toliau nuo kelio augancius --aisku taip jie apsirupina malkomis

2012-04-16 Spam
8. taigis
o beje is tikruju ponai kur nukeliavo tie berzai ---tikrai zinau kad 2 berzai nupjauti prie kestucio gatves kazkur buvo nuvezti tikrai ne miestelio reikmem --jie nuvaziavo vilniau gt tolyn --nesiniorejo sektui paskui traktoriu o galejo ir pas ponia n...pakliuti

2012-04-15 Spam
7. Avataras (Avataras)
5 komentatorius: gal tau slapimas muse i smegenis ? O seniunas tikrai nieko pilviskieciams gero nepadare ir napadarys. laikas i pencija..... ( noreciau tave pamatyt ir suspardyt ) juk tai atviras grasinimas. wink atsargiau su tokiomis mintimis wink

2012-04-15 Spam
6. Evaldas (Edas)
Pilviskiuose gyvenu tik keleta metu,bet Judicka vadinti seniunu,liezuvis nesivercia,pirma karta matau toki nevalyva apkiauteli,abejoju ar jis savo miestelio ribas gerai zino

2012-04-13 Spam
5. darvi ar dariau
paziurau as sita tinklapi, visada pastebiu kad tau kazkas uzkliuva. visko visiems pasitaiko. tu didziausias komentatorius cia, jauciu kad tu tikrai nelaimingas pilviskietis. noreciau tave pamatyt ir suspardyt. pilviskiai kaip pilviskiai as nieko blogo nematau, tik toku oziu kaip tu, dar nemaciau. neginu judicko, bet pats galetum zmonem y akis pasakyt nekomentaves tu savo nesamoniu, nes kaip straipsnis taip ir tu ji sugadini. nepyk, bet man atrodo, kad tu nieko nemates naslaitis.

2012-04-12 Spam
4. Darius (darvis)
Judickas Iš 10 cm berzu darys suolus. Jeigu iki birzelio suolai neatsiras miestelio gatvese, medziaga rasite seniuno malkineje.

2012-04-12 Spam
3. Algis
Na, gal dar sukurent nebaigia, bet kad seniunas is miestelio pasirupino sau malkutemis, tai tiksliai. :-D

2012-04-11 Spam
2. pilviskiu fanas is aplinkuj
jau vytukas tas jusu malkutes ir sukurent baigia ;)

2012-04-11 Spam
1. Darius (darvis)
Kažkas tuos beržus sodino pakelėje, dabar pjauna. Geriau palikti nenušienautą pakelę ir medžius, vasara nors šešėlis bus.

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License