Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 2
Svečių: 2
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Probleminėje sankryžoje darbai greitai pajudės
2012-05-26

Vairuotojų ir aplinkinių gyventojų skausmu tapusioje sankryžoje vėl prasidės darbai. Tačiau kelininkų paliktų medžiagų beveik nebeliko, nes jas baigia išgrobstyti vietiniai gyventojai.

Matė visi

Į redakciją paskambinęs pilviškietis teisingai įtarė, kad prie būsimos žiedinės sankryžos kelyje Vinčai–Pilviškiai–Vilkaviškis savaitgalį „triūsė" tikrai ne kelininkai.

– Savo akimis mačiau, kai atvažiavusi galinga technika kasė ir į sunkvežimius krovė žvyrą ir gruntą, – sakė pilviškietis. – Šioje sankryžoje darbai sustojo jau praėjusį rudenį, todėl iškart suabejojau, ar vėl pradėjo dirbti kelius tiesianti bendrovė, juo labiau kad viskas vyko savaitgalį. Galinga technika – sunkvežimiai, krautuvai – dirbo visą dieną, vagystė vyko akivaizdžiai, prie pat degalinės, kurioje kiaurą parą budi žmonės. Be to, viską matė ir pro šalį važiuojantys vairuotojai. Neabejoju, jog kas nors galbūt net įsidėmėjo sunkvežimių valstybinius numerius.Tačiau niekas nei policijai pranešė, nei sudraudė.

Pats pilviškietis taip pat nesuskubo apie įtarimus pranešti policijai, mat visai nenorėjo „prasidėti" su pareiškimų rašymu, apklausomis komisariate ir pan.

Sutartį nutraukė

Marijampolės regiono kelių Vilkaviškio tarnybos viršininkas Adolfas Štrimaitis apie savaitgalį sankryžoje vykusius „darbus" sužinojo iš žurnalistų. Tarnybos vadovas patvirtino, kad nei kelininkai, nei darbus sankryžoje vykdžiusi bendrovė UAB „Klaipėdos keliai" šiuo metu toje vietoje nedirba.

UAB „Klaipėdos keliai", dar praėjusių metų pradžioje laimėjusi konkursą įrengti žiedinę sankryžą ir kovo mėnesį su Lietuvos automobilių kelių direkcija pasirašiusi sutartį, jos taip ir neįvykdė. Bendrovė suplanuotus darbus turėjo užbaigti iki lapkričio 14 d. Deja, tokiu metu darbai dar net nebuvo įpusėti. Ilgai vėlavę juos pradėti ir pamatę, kad sutarties įgyvendinti tikrai nesuspės, įmonės darbuotojai lapkričio pradžioje, susirinkę visus daiktus, sankryžą paliko likimo valiai. Dėl terminų nesilaikymo Lietuvos automobilių kelių direkcija sutartį su bendrove nutraukė.

Su visa technika dingę klaipėdiečiai paliko suniokotą sankryžą, kuria nuolat važinėjantys vairuotojai dažniausiai keikdavo ne darbus apleidusią bendrovę, o rajono kelininkus. Be to, nebaigta sankryža trukdė eismą, kėlė grėsmę žmonių saugumui. Artėjant žiemai pradėta baimintis, kad situacija dar pablogės, todėl kelininkai ėmėsi bent minimaliai minėtą vietą tvarkyti. Jie duobėtą sankryžą išpylė žvyro ir skaldos danga, kol darbus galės pratęsti kita bendrovė. Beje, šią savaitę jau įvyko naujas konkursas, tačiau kol galioja apskundimo terminai, konkurso nugalėtojas viešai neskelbiamas.

Saugoti neprašė

Tiesa, statybų aikštelėje netoli degalinės klaipėdiečiai paliko nesunaudoto žvyro, skaldos krūvas. Ten pat buvo sustumdytas ir nuo sankryžos nukastas juodžemis, kurio, įrengus žiedinę sankryžą, prireiks aplinkos tvarkymo darbams.

Pasak A. Štrimaičio, klaipėdiečiai tiek į darbą, tiek ir į perspektyvas žiūrėjo atsainiai, tad nepasirūpino likusias medžiagas kam nors perduoti ar prašyti, kad jas kas nors saugotų. O kai nėra šeimininkų, dažnai atsiranda ir svetimu turtu mėgstančių pasinaudoti ilgapirščių.

Marijampolės regiono kelių Vilkaviškio tarnybos viršininkas pripažino pats vykęs apžiūrėti išgrobstytų medžiagų, kalbėjęs su degalinės darbuotojais. Šie irgi gūžčiojo pečiais, jog niekas neprašęs saugoti palikto turto.

Nenori kištis

Žurnalistų kalbinti degalinės darbuotojai sakė puikiai matę ir žiną, kas į savo sklypą išsivežė brangų juodžemį, tačiau niekam skųsti neketina, nes nori ramiai gyventi.

– Manęs dažnai kaimo žmonės paklausdavo, gal gali su karučiu geros žemės į daržą nusivežti, – pasakojo viena degalinės darbuotoja. – Visuomet pasakydavau, kad tai ne mūsų turtas, tad leisti jį imti negalime. Patys šalia dirbame, galėjome į savo sklypus juodžemį ar žvyrą nusigabenti, bet svetimo daikto nelietėme. O tie, kurie atvažiavo su didžiuliais sunkvežimiais, mūsų neatsiklausė.

A. Štrimaitis sakė, jog kelių statybos darbus vykdančios bendrovės dažnai susiduria su vagysčių problema: išgrobstomas ne tik juodžemis, bet ir žvyras, smėlis, skalda. Tačiau ši vagystė tikrai nesustabdys darbų. Maždaug po mėnesio (tiek truks teisiniai sutarties įforminimai) pratęsti žiedinės sankryžos darbų atvyks naują konkursą laimėjusi bendrovė. Iki metų pabaigos darbai turi būti baigti, o aplinkiniai gyventojai bei vairuotojai – išvaduoti nuo dulkių, triukšmo ir mašinų laužymo.

Patirs nuostolių

Tiesa, žmones kelininkai ramina, kad gandai, jog sutarties neįvykdžiusi bendrovė „paspruko su pinigais", nepagrįsti. „Klaipėdos keliams" sumokėta tik už atliktus darbus. Be to, ši bendrovė sutarties neįvykdė ne tik mūsų rajone. Ji nebaigė įrengti dar penkių žiedinių sankryžų Marijampolės, Tauragės ir Telšių apskrityse.

Negarbingai pasielgusi bendrovė patirs ir materialinių, ir moralinių nuostolių: jai nebus grąžinta sutarties įvykdymo garantija, kurią UAB „Klaipėdos keliai" sumokėjo bankui kaip užstatą. Be to, Viešųjų pirkimų tarnyba bus informuota, kad ši bendrovė yra nepatikima, todėl jai bus užkirstas kelias laimėti konkursus.

Nebaigti darbai būsimoje žiedinėje sankryžoje erzina vairuotojus, bet džiugina ilgapirščius. Nuotrauka Romo Čėplos, „Santaka”.
Autorius:Eglė KVIESULAITIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=24414
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1340 | Komentarų: 2 | Raktažodžiai: sankryža, Pilviškiai
Viso komentarų: 2
2012-06-01 Spam
2. Kurmelių Petriukas
O gal visai gera ir saugi ta sankryža dabar. Va, būtų žiedinė, tai atlėktų kokia blondinė ir lįstų prieš eismą (o tokių blondinių Pilviškiuos yra), bum, avarija. O dabar, gražiai lėtai tvarkingai važiuoja - nesgi darda, krato, baisu šukuoseną sugadint.

2012-05-28 Spam
1. Dalius (darvis)
vėl pilstymas iš tuščio į kiaurą. "Klaipėdos keliams" sumokėta tik už atliktus darbus" -tai kokius nuostolius jie patirs kai jiems jau sumokėta... Metus laiko nieko nejudinama ir nori kad žvyras gulėtu, tai žmonės neapsikentę patys kelius tiesia. tongue

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-14

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License