Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Mezgimo čempionate pedagogė dalyvavo ir dėl profesinių tikslų

2012-06-28

Laisvalaikį su virbalais rankose praleidžiantys žmonės kyla nuo minkštų sofučių ir buriasi megzti viešose erdvėse. Šią naujovę išmėgino ir Gulbiniškių kaimo gyventoja Vilma Staugaitienė.

Mezgė pirštuotą kojinę

Mezgimą viešumoje pirmą kartą V. Staugaitienė išbandė nuvykusi į Radviliškyje vykusį III tarptautinį kojinių mezgimo čempionatą – vienintelį tokį renginį Lietuvoje ir Europoje. Moteris pasakojo, kad tai buvo savotiškas iššūkis, kurį ji pati panoro priimti. Viešumoje stebima nepažįstamų žmonių pirmąsias mezginio akis V. Staugaitienė apmetė kiek įsitempusi. Mezginiui ilgėjant įtampa pamažu atlėgo.

Čempionato taisyklės nurodė, kad megzti privalu kojinę. Trims valstybėms atstovaujantiems 48 varžytuvių dalyviams buvo užduoti namų darbai – atsivežti šešias poras jau numegztų kojinių. Žiūrovams tai buvo akį traukianti paroda, o mezgėjams – treniruotė prieš čempionatą. Pasigėrėjusi stulbinančia raštų įvairove V. Staugaitienė apsisprendė megzti pirštuotą kojinę.

Per savaitę namuose numezgusi šešias poras kojinių parodai moteris žinojo, kad vieną kojinę ji numezga per 3 valandas. Radviliškyje buvo mezgama penkias valandas, tad V. Staugaitienė pasiryžo sudėtingam darbui. Šiandien namuose kaip atminimas saugoma tarptautiniame čempionate virbalais numegzta pirštuota kojinė.

Patirtis ir idėjos

Į Radviliškį pedagogė V. Staugaitienė vyko dar ir dėl profesinių tikslų. Mokykloje organizuojant renginius nuolat prireikia naujų minčių ir idėjų. Pasiryžusi su mezginiu išeiti į viešumą mokytoja ir širdžiai mielu pomėgiu pasidžiaugė, ir idėjų parsivežė.

„Nors prizinės vietos ir neužėmiau, bet dalyvavimas vis tiek buvo smagi patirtis. Dabar mąstau, kad, ko gero, ir ateityje norėčiau dalyvauti tokiose varžytuvėse", – įspūdžiais dalijosi mezgėja.

Prisijungė dukra

Čempionate Radviliškyje naujos patirties įgijusi V. Staugaitienė nepraleido ir Kazlų Rūdoje surengtos mezgėjų šventės, skirtos tarptautinei mezgimo viešose erdvėse dienai pažymėti. Į rankdarbiais „sergančių" moterų susibūrimą mūsų rajono gyventoja vyko ne tuščiomis: lauktuvių ji vežėsi tortą, kurį numezgė sykiu su bendradarbe. Šį kartą mezgimą viešumoje išmėgino ir V. Staugaitienės dukra Gintarė. Organizatoriai mamą ir dukrą pagerbė apdovanodami už tradicinio amato perdavimą.

Renginys Kazlų Rūdoje nebuvo konkursinio pobūdžio. Per 30 dalyvių miesto skvere mezgė būsimos kolektyvinės mozaikos dalis. Po skverą vaikštinėję miestelio gyventojai prieidavo pasižiūrėti, ne viena moteris, pajutusi „baltą pavydą", apgailestavo, kad nepasiėmė virbalų, ir žadėjo kitą kartą būtinai prisijungti.

Žavisi pynėmis

Virbalus į rankas V. Staugaitienė paėmė tuo pačiu metu kaip ir mokyklinius vadovėlius – pirmoje klasėje. Megzti mergaitę išmokė ją prižiūrėjusi senolė kaimynė. Būdama paauglė Vilma jau pasipuošė pirmuoju pačios nusimegztu megztiniu. Nuolat matydama virbalų iš rankų nepaleidžiančią mamą, mezgimu „apsirgo" ir dukra Gintarė.

V. Staugaitienę labiausiai žavi iš pynių komponuojami raštai, ornamentai iš kvadratėlių, rombų. Mezgimo raštų kūrybinga moteris ne tik ieško įvairiuose šaltiniuose, bet kuria ir pati. Mezgėja pasakojo, kad sėsdama prie televizoriaus į rankas visada ima mezginį. Virbalus padeda į šalį tik žiūrėdama susikaupimo reikalaujančius psichologinius filmus. V. Staugaitienė apgailestauja, jog kol kas jai niekaip nepavyksta vienu metu mėgautis dviem širdžiai mielais užsiėmimais: knygų skaitymu ir mezgimu.

Kazlų Rūdoje per mezgėjų šventę mezgusios V. Staugaitienė ir G. Staugaitytė buvo apdovanotos už tradicinio amato perdavimą.Autorius:Renata VITKAUSKIENĖ, „Santaka”

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=24753
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1258 | Raktažodžiai: žmonės, Pilviškiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-14

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License