Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 2
Svečių: 2
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Vilkaviškio rajone prasidėjo javapjūtė

2012-07-12

Pirmadienį Alksnėnų kaime įsikūręs žemės ūkio kooperatyvas „Senoji kryžkelė" pradėjo javapjūtę. Žalias ŽŪK „John Deere" kombainas laukuose dirbo ir antradienį, ir trečiadienio popietę.

Atostogaujantį vadovą Arvydą Jurgelaitį šiuo metu pavaduojantis Kęstutis Liorantas sakė, kad nuo pirmadienio jų kombainas pradėjo kulti žieminius miežius. Tądien į AB „Linas Agro" elevatorių išvežta apie 20 tonų žieminių miežių. Panašiai tiek prikulta ir antradienį. Visas dienas ŽŪK „Senoji kryžkelė" kombainas gavo padirbėti tik po kelias valandas, nes iš laukų išvijo lietus.

– Jeigu oras leistų, tai savo derlių sudorotume greitai, nes teturime 30 ha žieminių kultūrų, – sakė K. Liorantas. – Pirmadienį nuvežę grūdus supirkėjui gavome kiek mažesnę kainą – 690 litų už toną, nuo antradienio žieminių miežių kaina – jau 700 litų. Visai neblogai. Kiek prikūlėme iš hektaro, dar neskaičiavome. Bus aišku, kai pabaigsime. Manau, kad kulti jau reikėjo. Nors technologinėse linijose varpos dar žalios, bet dauguma miežių jau išnokę ir nulenkę galvas. Jiems pavojingas bet koks lietus, tai ir skubame.

Laukuose kūlimo eigos atvykęs pažiūrėti ŽŪK vadybininkas Linas Sankauskas sakė, kad kooperatyvas stengiasi per daug neauginti savų javų, nes daugiau specializuojasi teikdami žemės ūkio paslaugas. Daugiausia ūkininkai užsako į plėvelę suvynioti žolę. Šis darbas trunka apie 2–3 savaites.

Šiuo metu laukuose sparčiai gelsta javai. Jeigu nelis, į laukus turėtų išvažiuoti jau ir daugiau ūkininkų kombainų.

Pasak AB „Linas Agro" vadybininko konsultanto Raimundo Švabo, šįmet javapjūtė gana ankstyva. Paprastai ji prasidėdavo antroje liepos pusėje.


ŽŪK „Senoji kryžkelė" vadybininkas Linas Sankauskas atvyko pažiūrėti, kaip sekasi į laukus išvažiavusiam kooperatyvo kombainininkui.
Kristinos VAITKEVIČIENĖS nuotr.

Autorius:„Santaka”

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=24879
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1554 | Komentarų: 1 | Raktažodžiai: Alksnėnai, ūkis
Viso komentarų: 1
2012-08-09 Spam
1. Asher
Joris Alien rašo:jis kietas as irgi noriu buti uguazes ufologu bet nezinau kur tokios studijos yra bet reik dar mokykla pabaokt

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-14

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License