Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Spauda rašo.

Lauryno talismanas – kantrybė

2012-07-12

Moksleivių dainų šventėje atkaklaus darbo rezultatais pasimėgavo ne tik muzikalūs mokiniai. Dėmesio nusipelnė ir į Mokinių kūrybinių darbų konkurso „Mūsų vardas – Lietuva" parodą atrinktų kūrinių autoriai.

Vienu iš trijų laureatų 15–16 metų amžiaus grupėje tapo Pilviškių „Santakos" gimnazijos auklėtinis Laurynas Mockeliūnas. Sėkmė vaikiną aplankė neatsitiktinai: jis domisi įvairiomis sritimis ir atkakliai dirba.


Pagerbtas Seime

Parlamento galerijoje buvo eksponuojami geriausi respublikinio konkurso darbai. Vienas iš jų – grafikos technika sukurtas piešinys „Lietuva – ant malūno sparnų". Jo autorius – šešiolikmetis pilviškietis L. Mockeliūnas. Respublikinio konkurso laureato vardą gimnazistui pelnyti padėjo dailės mokytoja Vaidutė Diržiuvienė.

Piešinio kompozicijos centre – senovinis vėjo malūnas, rymantis gausybės vėjo jėgainių fone. Paklaustas, kodėl būtent tokį vaizdą nutarė kurti, Laurynas teigė siekęs atkreipti dėmesį į praeities vertybes: „Tarp praeities ir dabarties yra didelė atskirtis. Žmonės negalvoja apie praeitį".

Į ąžuolų kalvą tarytum įaugusio malūno sparnai simbolizuoja keturis Lietuvos regionus. Kiekvienas sparnas dekoruotas konkrečiam etnografiniam regionui būdingomis verpstėmis, tad prieš paimant į rankas pieštuką Laurynui teko pasigilinti į verpsčių dekoravimo tradicijas.

Kūrybinių darbų konkurso „Mūsų vardas – Lietuva" dalyviai pateikė 726 kūrinius. Vertintojai eksponuoti Seime atrinko 231 darbą. Laureatais paskelbti 12 moksleivių, dauguma iš jų – meno, dailės mokyklų ar studijų auklėtiniai. Visus laureatus ir jų mokytojus dosniai apdovanojo parodos globėja Seimo pirmininkė Irena Degutienė.


Iš konkursų – ne tuščiomis

Praėjusį rudenį vaikinas tapo konkurso „Jono Basanavičiaus veiklos keliu" laureatu. Jame baigiamajam etapui buvo pateikti 177 darbai, laureato vardą pelnė 9 darbų autoriai. Vienu iš įdomiausių įvardytą Lauryno Mockeliūno darbą galima pamatyti Lietuvos nacionalinio muziejaus tinklalapio virtualioje parodoje http://www.lnm.lt/virtualios-parodos/jono-basanaviciaus-veiklos-keliu.html?task=view.

Gimnazisto „kraityje" puikuojasi ir sėkmingą dalyvavimą Lietuvos vaikų ir jaunimo meninės kūrybos konkurse „Karališkoji Čiurlionio pasaka" primenantis diplomas. Konkursui buvo pateikta apie 1500 darbų. Iš visos kūrinių gausos L. Mockeliūno darbas buvo atrinktas į parodą.

Laurynas nuolat dalyvauja rajoninėse dailės olimpiadose, porą metų užėmė prizines vietas piešinių konkurse „Automobilis ir saugus eismas".

Kruopštus gimnazistas laisvalaikiu dar lanksto ir origamius.


Kantrus tyrinėtojas

L. Mockeliūnas yra pelnęs gana aukštą įvertinimą Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo 1-ame ture. Vadovaujamas mokytojos Daivos Paškauskienės jis kartu su klasės drauge Rita Šiaučiukėnaite ėmėsi mokslinio tiriamojo darbo „Detergentų įtaka vikių ir kviečių augimui". Gimnazistai siekė įvertinti įvairiais skirtingos koncentracijos detergentais (paprastais sintetiniais skalbikliais ir valikliais) laistomų vikių ir kviečių augimą bei vystymąsi. Dar pasitaiko, kad nuotekų šalinimo sistemų neįsirengę gyventojai, baigę švarintis, likusiu, tačiau buitine chemija užterštu vandeniu laisto augalus. Žmogaus buitį palengvinantys produktai pridaro ir daug žalos, nes juose esantys fosfatai, chloro junginiai aplinkoje nesuskyla iki aplinkai nepavojingų medžiagų. Jie kaupiasi gyvūnų, o vėliau – ir žmonių organizmuose, yra toksiški.

Jaunieji tyrėjai 44 paras augino vikius ir kviečius, kas savaitę mėginius laistė skirtingos koncentracijos detergentų tirpalais. Tyrimo metu ir baigus darbą buvo įvertinti ūgliai, darbo pabaigoje – šaknų išsivystymas. Gauti matavimų duomenys apdoroti matematiškai, nubraižytos diagramos, padarytos išvados. Už darbą, kuris truko apie 10 mėnesių, Laurynas ir jo klasės draugė R. Šiaučiukėnaitė buvo įvertinti Švietimo ir mokslo ministerijos III laipsnio diplomu.

Atliktą mokslinį tyrimą pilviškiečiai pristatė ir Gamtos tyrimų bei ekologinio švietimo stoties organizuotoje Šešupės baseino moksleivių gamtininkų XII konferencijoje. Labai geras Lauryno pranešimas buvo pastebėtas ir įvertintas diplomu. Atliktas tyrimas laureatų sėkmę pilviškiečiams taip pat lėmė ir respublikiniame konkurse „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį".

Pasisekimas ES jaunųjų mokslininkų konkurse gimnazisto ant laurų neužmigdė. Vaikinas jau pradėjo tiriamąjį darbą kitų metų konkursui ir gilinasi į bakterijų pasaulį. Jaunajam tyrėjui iššūkį pateikia jau pati mokslinio darbo eiga. Tai, kas maloniausia, yra atliekama darbo pradžioje – pasėlys auginamas, stebimas kitimas. Laukiantis užauginto bakterijų „ūkio" atpažinimas, matematiškas duomenų apdorojimas – itin smulkmeniškas ir kruopštus, kiek mažiau įdomus procesas, bet pareigingas ir kiekvieną darbą iki pabaigos siekiantis atlikti Laurynas pasiryžęs su juo susidoroti.

Gilus paauglio domėjimasis supančiu pasauliu jam padeda ne tik pelnyti prizines vietas rajoninėse biologijos, geografijos olimpiadose, bet ir puošia aplinką. Botanika besižavintis vaikinas prie namų augina įvairių dekoratyvinių medelių, krūmų, pats nudirba visus su augalų priežiūra susijusius darbus.

Pilviškių „Santakos" gimnazijos moksleivio Lauryno Mockeliūno grafikos darbas „Lietuva – ant malūno sparnų" – vienas iš geriausiųjų dvyliktuko.
Vaidutės DIRŽIUVIENĖS nuotr.
Autorius:Renata VITKAUSKIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=24888
Kategorija: Spauda rašo. |
Peržiūrų: 1413 | Raktažodžiai: Pilviškiai, gimnazija
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2018-11-14

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License